praktyki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

praktyki

Post autor: qabix »

Gdzie w Lbn warto robić praktyki wakacyjne po pierwszym roku (lek)? Może ktoś chciałby podzielić się swoimi wrażeniami? Który szpital i jaki oddział byłby odpowiedni, tak żeby nauczyć się czegoś? Wiem, że dużo zależy od atmosfery w danym miejscu, ale może da się jakoś uogólnić?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: praktyki

Post autor: randomlogin »

Ja polecam toksyki z kardiologia w Jana Bozego czy innego swietego. Miejsce jest OBSKURNE, i ogolnie jak bedziesz tam szedl to nie ucieknij jak tylko zobaczysz budynek - ale w zasadzie nie ma ludzi na praktykach, wiec pokazuja czym chata bogata - nie jest tego wiele wprawdzie, ale za to wszystko dostepne dla studenta, i z rzeczy pielegniarskich i z lekarskich. Poza tym jak akurat tobie nie pasuje, to po prostu nie idziesz w dany dzien, czy dwa, ewentualnie siedem - i nikt cie z tego nie rozlicza. Robia tam jakies smieszne zabiegi z tego co kojarze, maja jakas izbe przyjec - tez mozna podejsc i zobaczyc wszedzie. Na Jaczewskiego niby wiekszy wypas, ale sa kolejki zeby zrobic glupi zastrzyk - wiec jaka z tego korzysc? Ewentualnie jako sprawdzony moge wskazac SOR na Krasnickiej - bo ludzie sa super. Tylko ja tam bylem po czwartym roku, i wtedy faktycznie ma to duzy sens - jeden chlopak z Warszawy ktory byl po pierwszym dosc wyraznie sie nudzil tak na moje oko.
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: praktyki

Post autor: qabix »

Dzięki randomlogin za opinię A propos SORów, jak to jest w rzeczywistości, czy faktycznie da sią tam sporo nauczyć/zobaczyć czy za szybkie tempo i nic nie pozwalają szczególnie stud. po pierwszym roku?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: praktyki

Post autor: randomlogin »

Na SORach jest tak, ze im wiecej umiesz, tym wiecej z nich wynosisz - wprawdzie to nie jest ciagle bieganie bez ladu i skladu jak w serialach (lekarze tez musza miec dla siebie troche szacunku, i tak przed koncem dyzuru nie wyjda) - ale faktycznie ciagle jest co robic, wiec nikt nie ma czasu tlumaczyc wszystkiego co sie dzieje. Mozna do tego dojsc, malymi kroczkami - ale w tych pare tygodni moze nie wystarczyc czasu, i zacznie sie tobie podobac dopiero pod sam koniec.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: praktyki

Post autor: Dudek »

Nie wiem czy SOR to dobry pomysł, bo IV rok ma obowiązkowe na SORze więc będzie od zasrania ludzi.
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: praktyki

Post autor: qabix »

A co w takim razie myślicie o oddziałach internistycznych czy ogólnie niezabiegowych, np. neurologii itp. (dalej chodzi o praktyki po I r.)?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: praktyki

Post autor: Medycyna Lwów »

o praktykach na I roku jest cały wątek - naucz się szukać.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: praktyki

Post autor: randomlogin »

Kaamil, o praktykachgtw Lublinie<? Zgtkonkretnymi< pomyslami na szpitale i oddzialy?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: praktyki

Post autor: Medycyna Lwów »

zwróć uwagę na ostatnie pytanie - tak jakby ogólne.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: praktyki

Post autor: randomlogin »

A nie wiem, ja sadzilem ze dalej chodzi o Lublin (dlatego sie nie odzywalem, bo na niczym szeroko-pojeto-internistycznym mnie tam nie bylo). Ale zgoda - jesli pytanie jest ogolne, to juz cale ksiazki tu na forum o tym napisano.
qabix
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2012, o 16:41

Re: praktyki

Post autor: qabix »

Oczywiście, że ogólnie o praktykach można tu sporo przeczytać (i chyba każdy, kogo interesuje temat najpierw czyta wszystko), ale o tym konkretnym mieście nie ma nic, co więcej nie ma prawie nic także na innych forach. Skoro umieszczam post w wątku o konkretnym mieście, to właśnie jego dotyczy. A jakakolwiek odpowiedź ogólna, jeśli ktoś chce takiej udzielić, raczej nic nie zaszkodzi (chyba, że są to tajne informacje). Także dla chętnych pytanie aktualne.
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: praktyki

Post autor: justina89 »

Ja robiłam praktyki w Szpitalu Kolejowym, obłożenie praktycznie zerowe więc można się nauczyć, jeżeli oczywiście wykazuje się chęci) jeżeli takowych nie ma to można te praktyki przejść w trybie przyspieszonym, telegraficznym
Generalnie uważam że te praktyki po pierwszym roku są o kant d rozbić, takie wałęsanie się po oddziale bez większego celu bo pobranie krwi czy zmiana kroplówki na dłuższą mete przestają być emocjonujące.
Tak jak ktoś pisał, nie polecam Jaczewskiego bo tam zawsze jest sporo chętnych.
Dudek
Posty: 345
Rejestracja: 13 maja 2008, o 23:11

Re: praktyki

Post autor: Dudek »

justina89 pisze:Ja robiłam praktyki w Szpitalu Kolejowym, obłożenie praktycznie zerowe więc można się nauczyć, jeżeli oczywiście wykazuje się chęci) jeżeli takowych nie ma to można te praktyki przejść w trybie przyspieszonym, telegraficznym
Generalnie uważam że te praktyki po pierwszym roku są o kant d rozbić, takie wałęsanie się po oddziale bez większego celu bo pobranie krwi czy zmiana kroplówki na dłuższą mete przestają być emocjonujące.
Tak jak ktoś pisał, nie polecam Jaczewskiego bo tam zawsze jest sporo chętnych.
Ja robiłem u siebie na zadupiu i jestem zadowolony (mówię o tych po I roku). O ile kroplówka, czy clexany to faktycznie banał, o tyle z pobraniami krwi im więcej tym lepiej, raz gruby pacjent, raz chudy, raz żyły jak baty a raz jak niteczki, idzie się podszkolić. Za to te u rodzinnego mnie zabiły cóż za cholerne nudy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości