Czy to odwarstwienie siatkówki ? Proszę o szybką odpowiedź

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
kamilw
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2013, o 23:23

Czy to odwarstwienie siatkówki ? Proszę o szybką odpowiedź

Post autor: kamilw »

Witam. Już od dłuższego czasu zastanawiam się czy jestem chory na odwarstwienie siatkówki, czy może na coś innego? Trzy miesiące temu pojawiła mi się taka dość duża kropka krwi na prawej gałce ocznej, czy to może mieć coś z tym wspólnego? Wiem że śnieżenie miałem przed tym incydentem, nie wiem czy miałem męty ponieważ te zauważyłem dopiero całkiem nie dawno. Proszę o pomoc, jestem w tym zielony a chcę wiedzieć czy zacząć się martwić. Poniżej przedstawię swoje objawy.

- Śnieżenie
- Uczucie piachu w każdym oku
- Męty
- Światłowstręt

Te wszystkie objawy mam od 6 klasy podstawówki, czyli 4 lata z tym żyje. Proszę o szybką i rozwiniętą odpowiedź. Pozdrawiam kamilw.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy to odwarstwienie siatkówki ? Proszę o szybką odpowie

Post autor: randomlogin »

I ta krwawa plamka na oku sie od tego czasu utrzymuje?
Powinienes sie martwic, niekoniecznie samym odwarstwieniem. Najlepiej na tyle intensywnie, zeby pojsc do okulisty teraz a nie za pol roku. W ogole powiedz mi jak to zrobiles, ze operujesz jakims slownictwem, masz poczucie ze cos jest nie tak, a przez tyle lat nie udalo sie tobie spotkac z lekarzem i o tym powiedziec?

kamilw
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2013, o 23:23

Re: Czy to odwarstwienie siatkówki ? Proszę o szybką odpowie

Post autor: kamilw »

Krwawa plamka na oku zniknęła parę dni po pojawieniu się. Ani razu nie odwiedziłem okulisty ponieważ myślałem że każdy człowiek tak widzi. Dopiero 2 tygodnie temu zacząłem się zastanawiać czy coś mi dolega i czy jest to groźne.
kamilw
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2013, o 23:23

Re: Czy to odwarstwienie siatkówki ? Proszę o szybką odpowie

Post autor: kamilw »

Czy uczucie piachu w oczach może być spowodowane tym że spędzam dużo czasu dziennie przy komputerze? Dziennie tracę 10 godzin na komputer, czasami (strasznie rzadko) trafi się więcej, nigdy mniej. Jestem ciekaw czy te śnieżenie mi się nasila, czy po prostu jestem na tym skupiony, prawdę mówiąc nie mogę przestać o tym myśleć.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy to odwarstwienie siatkówki ? Proszę o szybką odpowie

Post autor: randomlogin »

Nawet wiecej niz moze. Ale to nie znaczy, ze okulista by sie nie przydal.

12346546548745

Re: Czy to odwarstwienie siatkówki ? Proszę o szybką odpowie

Post autor: 12346546548745 »

Uczucie piachu w oku może (ale nie musi, bo diagnoza należy do okulisty) wskazywać na zespół suchego oka, co byłoby możliwe, biorąc pod uwagę czas spędzony przed komputerem.
Natomiast pozostałe objawy mogą wskazywać na różne rzeczy, od okulistycznych po neurologiczne. W ogóle to nie mam pojęcia, jak można przez 4 lata nie odwiedzić okulisty. W szkole są badania chyba co roku i też niczego nie wykazały? Serio, to jest nieodpowiedzialne badanie okulistyczne przeprowadza się raz do roku i może lepiej je zrobić niż czekać, aż konieczne będą okulary minusy", które będziesz musiał nosić do końca życia (ewentualnie korygować potem wadę laserowo). Nie zrozum mojej wypowiedzi jako atak, ale hm. jeżeli coś występuje 4 lata, to się idzie do lekarza, a nie pyta na forum.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Czy to odwarstwienie siatkówki ? Proszę o szybką odpowie

Post autor: tchorz »

Odwarstwianie siatkówki to chyba po tygodniu już po sprawie czyli biała laska.
Ja tam atakuję. i mozesz moją wypowiedż tak potraktować.
Siedzisz tyle godzin w internecie i nie potrafisz znaleźć wskazań kiedy jest konieczna wizyta u okulisty? Przez cztery lata?
Gdybym podejrzewała odklejenie śiatkówki to siedziałabym w klinice na ostrym dyżurze niezależnie od pory dnia i nocy.
Męty i śnieżenie to już wystarzajacy objaw żeby iśc do okulisty.
Wiesz ile jest chorób oczu, które prowadza do ślepoty, nawet jak nie widać objawów?
Chybaże to tylko wymysły,lub strach wtedy psychiatra leczy hipochondrię
Ale chyba jesteś trollem.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy to odwarstwienie siatkówki ? Proszę o szybką odpowie

Post autor: randomlogin »

tchorz pisze:Odwarstwianie siatkówki to chyba po tygodniu już po sprawie czyli biała laska.
Czemu akurat tydzien? Moze byc krocej, moze dluzej, moze wcale Rozne rzeczy moga odwarstwiac siatkowke, moze sie to stac w roznych miejscach etc. Tak abstrahujac od konkretnego tutaj przypadku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości