optometria 2013

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: optometria 2013

Post autor: czornydanio90 »

Kierunek Optometria (optyka okularowa) od przyszłego roku akademickiego prowadzić będzie też Collegium Medicum w Bydgoszczy.
kamil2241
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2014, o 14:45

Re: optometria 2013

Post autor: kamil2241 »

Widzę że koleżanka dosyć surowo opisała studiowanie na FUWie, myślę że aż tak źle nie jest. A jeżeli ktoś zastanawia się czy iść na licencjat w Poznaniu czy w Warszawie to polecam Warszawę wystarczy popatrzeć na wyniki osób które poszły na magisterkę do Poznania tam warszawiacy błyszczą wiedzą. studia wymagają trochę systematyczności i tyle pierwszy rok to są jakieś przedmioty które nie wiele mają wspólnego z dalszym tokiem nauczania ale kolejne lata to jest to co będziemy robić do końca życia w przeciwieństwie do Poznania gdzie ponoć nie mają wiele praktyki na pierwszym stopniu. Plan na kolejnych semestrach jest co raz lżejszy.
Awatar użytkownika
zuza123
Posty: 148
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 21:42

Re: optometria 2013

Post autor: zuza123 »

Koleżanka dosyć surowo opisała studiowanie na FUWie, bo sama przeżyła to na własnej skórze myśląc, że na pewno jakoś to będzie. Jak się nie czuje fizyki i matematyki to nie ma sensu tam iść. Można przejść z tymi przedmiotami na warunku, ale za rok w końcu trzeba to zaliczyć
Ja tylko apeluję o rozwagę przy wyborze studiów, żeby nie rozczarować się tak jak ja
CZikita
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2012, o 22:17

Re: optometria 2013

Post autor: CZikita »

Ja studiuję optometrię, jestem na V roku na UAM-ie w Poznaniu. Mam wrażenie, że w ogóle zapomnieliście o istnieniu tej uczelni, więc wiernie o niej przypominam dla szukających w przyszłości
Wydział Fizyki UAM ma najdłuższe doświadczenie w Polsce w prowadzeniu tego kierunku w postaci studiów stacjonarnych. Wykładowcy wyrozumiali i dobrze uczący (z drobnymi wyjątkami, jak zawsze), pracownie rozwijane od wielu lat, doskonale wyposażone. Na magisterce nie ma problemu, żeby wynająć sobie sale ze sprzętem i badać znajomych dla treningu. Dużo praktyki i właśnie praktyczność tego kierunku uważam za jego największą zaletę.
Więc nie wiem dlaczego w Poznaniu rozważacie tylko medyczny. Chyba, że boicie się konkurencji ? Tutaj zawsze jest 4-5 osób na miejsce, to chyba o czymś świadczy.
meithner
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2014, o 07:18

Re: optometria 2013

Post autor: meithner »

Jaki był próg punktowy na optometrię na UW w tamtym roku ? Wybiera się ktoś do Bydgoszczy? Myślicie, że sama biol rozszerzona tam wystarczy? bo na razie nie mogę znaleźć na stronie żadnych informacji o wymaganych przedmiotach.
Awatar użytkownika
zuza123
Posty: 148
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 21:42

Re: optometria 2013

Post autor: zuza123 »

Około 36 punktów miała ostatnia osoba
drabineczka
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2014, o 15:54

Re: optometria 2013

Post autor: drabineczka »

Maturę zdawałam kilka lat temu, zamaniła mi się optometria i nie wiem czy dostanę się na UW z 39 punktami
Awatar użytkownika
zuza123
Posty: 148
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 21:42

Re: optometria 2013

Post autor: zuza123 »

dostaniesz
drabineczka
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2014, o 15:54

Re: optometria 2013

Post autor: drabineczka »

Mówisz? Obawiam się. Wiesz jak to jest z rekrutacją na UW? Jeśli złożę na optometrię i na inżynierię nanostruktur, dostanę się na to drugie to czy na pierwsze będę jeszcze brana pod uwagę podczas rekrutacji?
chlorokruoryna
Posty: 18
Rejestracja: 7 lut 2014, o 02:20

Re: optometria 2013

Post autor: chlorokruoryna »

drabineczko- mam nadzieję, że się dostaniesz, ja mam na razie około 50pkt, ale poprawiałam maturę, więc mam nadzieję, że będę miała więcej
składaj drabineczko na optometrię, będziemy koleżankami :p

W zeszłym roku dostałam się chyba za drugą listą dopiero. Pamiętam, że byłam 7 na rezerwie. Trochę się tego wszystkiego zaczęłam obawiać :p Prawie rok odstępu od nauki. Jednak uw to uw, wysoki poziom, nie ma co :p

zuza123

czy powstała jakaś grupa na fejsbuku czy czymś takim waszego rocznika zaraz po zakończeniu rekrutacji? zastanawiam się czy są jakieś próby zapoznania się tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. U mnie na sggw, to grupa była bardzo rozbudowana, bo studiowało aż 180osób dziennie +ileśtam zaocznie :p
Awatar użytkownika
zuza123
Posty: 148
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 21:42

Re: optometria 2013

Post autor: zuza123 »

drabineczka no jasne, że będziesz brana pod uwagę

chlorokruoryna grupa na fb powstała jeszcze chyba nawet przed zakończeniem rekrutacji. I chyba spotkaliśmy się ze dwa razy prawie wszyscy zanim rozpoczął się rok akademicki. Poza tym w ostatnie dwa tygodnie września były organizowane zajęcia wyrównawcze z maty i fizy i już tam z częścią udało się zapoznać.
chlorokruoryna
Posty: 18
Rejestracja: 7 lut 2014, o 02:20

Re: optometria 2013

Post autor: chlorokruoryna »

Wlasnie czytalam cos o tych kursach to bylo za darmo? Bo na SGGW za 700zl i tak naprawde to ponoc bylo identyko to co na pozniejszych wykladach :p

Awatar użytkownika
zuza123
Posty: 148
Rejestracja: 28 wrz 2012, o 21:42

Re: optometria 2013

Post autor: zuza123 »

Za darmo. I można było się dopisać jeśli nie zdążyło się tego zrobić podczas rejestracji. I poziom był bardzo wysoki (może dlatego, że dołączyłam dopiero w drugim tygodniu) i większość wyjaśniła się w roku akademickim, ale myślę że warto na to chodzić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości