optometria 2013

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Jeleniu
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2014, o 16:43

Re: optometria 2013

Post autor: Jeleniu »

Super! Skończyłem już fizykę medyczną w Gdańsku więc chętnie bym pomagał z materiałem!

Niestety spóźniłem się na rekrutację o 1 dzień - nie było mnie na miejscu i nie miałem jak się zarejestrować a dość późno doszedłem do wniosku, że warto iść w kierunku optometrii
Mam nadzieję, że do zobaczenia! Pozdrowionka i miłych wakacji
vux
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2013, o 19:34

Re: optometria 2013

Post autor: vux »

Nie masz co się martwić, w sierpniu albo wrześniu na 100% otworzą 2 rekrutacje uzupełniającą, zwłaszcza że obecnie mają 17/25 (wnioskuje z postu koleżanki nade mną).

Jeśli macie jakies pytania o to jak wygląda 1 rok, pytajcie śmiało.

Pozdrawiam.
Mari0709
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2013, o 21:08

Re: optometria 2013

Post autor: Mari0709 »

Teraz wyszła kolejna lista i jest 15 osób tylko. Ktoś jeszcze idzie do Poznania?

Jeleniu
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2014, o 16:43

Re: optometria 2013

Post autor: Jeleniu »

Teraz tylko martwię się o to, że fizykę mam w rozszerzeniu a nie w podstawie jak należy mieć w rekrutacji więc liczyliby mi tylko biologię hm, stresik, że się nie załapię
Mari0709
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2013, o 21:08

Re: optometria 2013

Post autor: Mari0709 »

Załapiesz się na pewno Tu masz na samym dole tabelkę z przelicznikiem z poziomu rozszerzonego na podstawę.
Załączniki
12_sub_21_1369657482_warunki_i_tryb_rekrutacji_2014_2015.doc
(353 KiB) Pobrany 46 razy
Jeleniu
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2014, o 16:43

Re: optometria 2013

Post autor: Jeleniu »

Dziękuję Ci bardzo!
Jeleniu
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2014, o 16:43

Re: optometria 2013

Post autor: Jeleniu »

Hej,
To jeszcze jedno pytanie:
Różnica optyki i optomerii na UW i UMP Poznań? I myślę, że najważniejsze: czy któraś z tych uczelni planuje otworzenie magisterki? na UMP wiem, że mieli plany ale teraz cisza na froncie
Jeleniu
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2014, o 16:43

Re: optometria 2013

Post autor: Jeleniu »

malgo,
Hej, wiesz jaki był próg na UW na optometrię?
phoenix22
Posty: 8
Rejestracja: 25 gru 2010, o 12:17

optometria 2014

Post autor: phoenix22 »

Cześć!
Studiuję Optykę okularową i optometrię na UW. Studiowałam z zuza123, ale tak jak napisała to zrezygnowała. Dodam coś od siebie bo pierwszy semestr zuza123 bardzo fajnie opisała, i rzeczywiście tak było. Ja nie zdawałam matmy, a już tym bardziej fizyki rozszerzonej na maturze, więc pierwszy semestr był dla mnie kosmosem w tych dziedzinach. Byłam 2 dni na tych kursach start, ale stwierdziłam, że nic nie czaję i doktoranci tłumaczyli jedno zadanie 2 godziny i sami nie wiedzieli jak je do końca zrobić to stwierdziłam, że wracam do domu.
Opiekun roku i ogólnie prodziekan byli zażenowani naszym rocznikiem i zrobili nam w połowie semestru spotkanie aby się dowiedzieć czemu mamy aż tyle osób, które czegoś nie zaliczyły. I niby te kursy start w tym roku miały być obowiązkowe (SIC!) ale nie wiem czy będą. Oczywiście miałam poprawkę z fizyki i matematyki, i musiałam chodzić na korki z matmy, żeby zaczaić o co chodzi. No ale wszystko udało się zaliczyć, więc te poprawki były chyba trochę łatwiejsze, zwłaszcza z matematyki. W drugim semestrze z matematyki i fizyki szło nam już dużo lepiej, mimo że z fizyki nie było już kartkówek co tydzień. Warto dodać, że z fizyki odbywa się też egzamin pisemny i ustny. I jeśli się nie zaliczyło ćwiczeń to egzaminem pisemny można było zaliczyć ćwiczenia. A ustnym pisemny a we wrześniu ustny. W drugim semestrze uczęszczaliśmy na optykę fizjologiczną, trzeba było co tydzień na laboratorium robić zadania, których nie umieliśmy rozwiązać, bo jeszcze tego nie było itp ale na szczęście tym razem nikt nie odpytywał. Mieliśmy zajęcia z doktorantem i powiem szczerze, że nie umiał prowadzić tych zajęć i nie wiedział o chodzi w poleceniu, ale za to drugi wykładowca wywalał i kazał poprawiać laboratoria. Ogólnie, ilość zajęć z optyki była mniejsza niż z informatyki! Z optyki mieliśmy 2 kolokwia w ciągu semestru, na tym kolokwium była część teoretyczna i obliczeniowa, jeśli się nie zaliczyło którejś części to się nie zaliczało kolokwium. Zaliczone obydwa kolokwia zwalniały z egzaminu, 4 osoby na 30zaliczyły kolokwia( 7 osób z poprzedniego rocznika). Egzamin tez składał się z 2 części. Śmieszne było to, że był też egzamin z laboratorium. Trzeba było wylosować zadanie i ustawić układ i obliczyć! I oczywiście wykładowcę chyba coś wkurzyło i 3 ostatnie osoby nie zaliczyły w tym ja, a był to termin poprawkowy już. Muszę dodać, że bardzo się wkurzyłyśmy z koleżanką i poszłyśmy do prodziekana, bo jak się nie zaliczy Optyki geometrycznej lub fizjologicznej to blokuje nam to inne przedmioty i laboratoria na drugim roku i w rezultacie studiujemy 4 lata! (weszło to od tego roku) Ale zgodził się na 3 termin we wrześniu, po poprawce pisemnej, której pewnie i tak nie zaliczymy. Na drugim roku jest niby najciekawiej, pierwszy rok to naprawdę spotkanie z całkami, macierzami, pochodnymi, ale jeśli komuś matma i fiza nie sprawiają problemu to da radę. I optykę fizjologiczną trzeba od razu rozumieć bo niestety ale nie ma żadnych zbiorów zadań nawet żeby sobie poćwiczyć:/
Ale mam nadzieję, że studia na UW zaprocentują w przyszłości i będę bardzo dobrze przygotowana do zawodu tylko najpierw trzeba przez to wszystko przejść
Studia magisterskie na UW z biochemii widzenia są nieopłacalne i prodziekan postanowił je zamknąć, tłumacząc, że i tak większość osób idzie do Wrocławia lub Poznania, co było prawdą, zwłaszcza że studia skończy pewnie 16-20 osób, a było nas jakoś 33 osoby:(
malgo
Posty: 8
Rejestracja: 7 mar 2014, o 15:44

Re: optometria 2013

Post autor: malgo »

Jeleniu pisze:malgo,
Hej, wiesz jaki był próg na UW na optometrię?
W drugiej turze 48 z ułamkiem, ale potem przyjeli jeszcze jakieś osoby, więc na pewno niższy
Awatar użytkownika
CatsInTheCradle
Posty: 6
Rejestracja: 28 lip 2013, o 11:04

Re: optometria 2013

Post autor: CatsInTheCradle »

Jeleniu pisze:Hej,
To jeszcze jedno pytanie:
Różnica optyki i optomerii na UW i UMP Poznań? I myślę, że najważniejsze: czy któraś z tych uczelni planuje otworzenie magisterki? na UMP wiem, że mieli plany ale teraz cisza na froncie
Hej. W tym roku powiadomiono nas, że magisterka zostanie otwarta. Jak macie jeszcze jakies pytania to oczywiscie odpowiem (bede teraz na 3cim roku na UMP) pzdr
phoenix22
Posty: 8
Rejestracja: 25 gru 2010, o 12:17

Re: optometria 2013

Post autor: phoenix22 »

Ktoś może napisać jak jest na magisterskich na UAMie? Lepiej dzienne czy zaoczne robić, i w międzyczasie zdobywać doświadczenie w salonie jakimś? Kończę prawdopodobnie dopiero za 2 lata ale już myślę czy wybrać UAM czy może UM.
juliuszcezar
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2015, o 22:27

Re: optometria 2013

Post autor: juliuszcezar »

ja z kolei mam pytanie do osób studiujących ten kierunek na UMP. w liceum byłam bardzo średnia z matmy i fizy, ale zawsze myślałamo sobie jako typowej humanistce, której to sie nigdy nie przyda. trochę boję sie, ze nie dam rady, przeglądajac plan na pierwszym roku widze, ze matmy jako tako nie ma, sama fizyka i biologia. który przedmiot uważacie za najgorszy, czy mielisie takie osoby na roku, które mimo pracowitosci po prostu nie potrafiły przez to przejsc? z gory dziekuje za odpowiedzi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości