Jakie książki polecacie do nauki na Olimpiadę Biologiczną ?

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
dortmont

Jakie książki polecacie do nauki na Olimpiadę Biologiczną ?

Post autor: dortmont »

Jakie książki polecacie na naukę do Olimpiady Biologicznej ? Startują po raz pierwszy i nie wiem z czego zacząć się uczyć .
Niektórzy polecali Biologię Villego, a inni Biologię Campbella. Którą byście wybrali i dlaczego ?
I z jakich książek, źródeł stron internetowych mogę się jeszcze uczyć ?
Bardzo proszę o pomoc, bo mam wielkie chęci do nauki, a nie wiem z czego się uczyć, bo słyszałem, że materiał jest trochę inny niż na maturę.
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

[Link] Jakie książki polecacie do nauki na Olimpiadę Biologiczn

Post autor: Jane Doe »

olimpiada-biologiczna-literatura-powtorki-vt8047.htm

poczytaj trochę forum, zanim zaczniesz zadawać pytania niewykluczone, że znajdziesz odpowiedzi w starych postach.
anusia1994
Posty: 329
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 16:17

Re: Jakie książki polecacie do nauki na Olimpiadę Biologiczn

Post autor: anusia1994 »

Polecam biologię villego i przede wszystkim testy. Co roku powtarza się ok. 8 pytań a to dużo. Zwłaszcza z poprzednich lat i polecam książkę sprawdź co umiesz z biologii. Są tam pytania z początkowych olimpiad

Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Jakie książki polecacie do nauki na Olimpiadę Biologiczn

Post autor: Smile_Forever »

anusia1994, masz całkowitą rację z tymi testami ja na nie zawsze poświęcałam dużą część swoich przygotowań do olimpiady
Co do książek - osobiście polecam podręczniki Operonu jako bazę, Nowej Ery i PWN jako rozszerzenie, serię Notatki z lekcji (anatomia może zbyt poszerzona, chociaż pod kątem ustnego się przydaje), Bukałę (może oprócz ekologii), no i Campbella
Rozpoznawania gatunków uczyłam się ze Spotkań z przyrodą Multico
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości