Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
wiem_co_zjem
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2010, o 16:54

Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: wiem_co_zjem »

Hej,
pojutrze matura i mam pewien problem. Otóż nie wiem czy dozwolone jest pisanie notatek dookoła miejsca wyznaczonego na rozwiązanie/odpowiedz do zadania. Wiem, że jest do tego brudnopis, ale bardzo pomaga mi rozpisywanie swojego toku obok zadanka. Miejsca w brudnopisie też nie jest za wiele.
Awatar użytkownika
ciocia
Posty: 522
Rejestracja: 11 sty 2010, o 17:56

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: ciocia »

ja bym tam raczej nie robiła bałaganu
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: josieniek »

jeżeli będziesz wypełniać miejsce na obliczenia właściwymi obliczeniami, wynik wpiszesz w odpowiednim miejscu to niechaj będzie popisane dookoła. byle nie przesadzić oczywiście
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: goodman »

w razie potrzeby poskreślaj, zeby nie uznali tego za twoja odpowiedz
Awatar użytkownika
suzi
Posty: 122
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:56

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: suzi »

pisać możesz po całym arkuszu, jak Ci to pomaga to po rysunkach też, ale radziłabym to potem skreślać chociażby dlatego by nie wkurzać egzaminatora i żeby nie mial pretekstu się czepiać, może to uznać za część rozwiązania a wtedy wiadomo jeśli dobrze to nic się nie dzieje ale stracić punkty za zadanie bo coś tam na marginesie zostało nabazgrane? bez sensu
asklepios23
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2012, o 11:23

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: asklepios23 »

A mozna np. odwrotna strone kazdej kartki(tzn tam gdzie nie ma zadnych zadan) potraktowac jako brudnopis bo jak dla mnie problematyczne jest ciagle szukanie i przewracanie kartkami do tego brudnopisu na koncu( i dodatkowo przeszkadzam innym). Macie na to jakis PATENT Czy ewentualnie mozna od komisji jakies kartki czyste poprosic w ramach brudnopisu?
Awatar użytkownika
suzi
Posty: 122
Rejestracja: 7 sty 2013, o 13:56

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: suzi »

problem jest taki że arkusze cke są zazwyczaj zadrukowane z obydwu stron, kartki dodatkowej Ci nie dadzą napewno. na matmie jest fajne rozwiązanie, bardzo przypadlo mi do gustu 1 strona zadań- 1 strona brudnopisu to może na chemii w ramach oszczędności mogliby robić tylko tam gdzie mogłaby być ewentualnie potrzeba
bo11
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:46

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: bo11 »

Pisałem maturę dwa lata temu z chemii. Trochę lipa jest z tym, że brudnopis jest tylko na końcu bo trzeba czasem przewracać te kartki milion razy. Trolololo.
asklepios23
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2012, o 11:23

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: asklepios23 »

ajjjj suzi zapomnialemnapiszcie plisss jakie macie szybkie sposoby na dostep do brudnopisu.
wiem_co_zjem
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2010, o 16:54

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: wiem_co_zjem »

No dobra, zaryzykuje, będę sobie notować, na marginesach, malym druczkiem, pózniej skreśle
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: lycha13 »

ja biore ołówek i będę z boku robić szkice zadań, a potem przepisze w to pole odpowiedzi długopisem i tamto zmażę. Brudnopis jest dla mnie bez sensu, bo za mało i jeszcze trzeba wertować kartki po 100 razy.
asklepios23
Posty: 126
Rejestracja: 14 sie 2012, o 11:23

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: asklepios23 »

A dozwolone jest uzywanie olowka Na 1 stronie nie jest wspomniane ze mozna uzywac olowka- jest tylko linijka, kalkulator i dlugopis/ pioro z czarnymm tuszem. Ale z drugiej strony chyba nie uniewaznia ci matury bo gdzies beda slady po pismie olowkem
wiem_co_zjem
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2010, o 16:54

Re: Czy mogę notować na arkuszu maturalnym przy zadaniach?

Post autor: wiem_co_zjem »

Ołowek jest narzędziem zakazanym! Jest to ujęte w zasadach na pierwszej stronie arkusza ^^ Jak tylko zobaczą ślad-nawet kropeczke od ołowka, ponoć unieważniają.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości