Problemy z kierunkiem

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
ciekawskyyety
Posty: 88
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:00

Problemy z kierunkiem

Post autor: ciekawskyyety »

Cześć mam problem z wyborem kierunku, zostałem na rok, aby poprawić maturę i starać się o medycynę, ale raczej się nie udało. Zastanawiam się nad kierunkami: farmaca, biotechnologia, inżynieria biomedyczna, technologia chemiczna. Mógłby mi ktoś doradzić co jest najbardziej przyszłościowe? Najbardziej myślę o farmacji, ale czy warto kończyć ten kierunek? Moje wyniki z matur to Bio R 72 Chemia R 78 Matma P 84, więc powinienem się na te kierunki dostać, teraz pytanie, który najbardziej warto i jaką specjalizacje. Będę wdzięczny za każdą opinie.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: KatarzynaZSDM »

A może popawiłeś? Przecież jeszcze nie było wyników.
Rozumiem że niestacjonarny lek nie wchodzi z rachubę?
Z tych kierunków co to wybrałabym farmację.
Ale może nie warto się poddawac? Może spróbujesz jeszcze raz? W końcu to Twoja przyszłość i zawod na wiele wiele lat.

ciekawskyyety
Posty: 88
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:00

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: ciekawskyyety »

Płatne i medycyna odpadają, teraz pytanie, czy warto iść na farme i, czy będzie po tym przyszłość.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: deVries »

Jeśli cię farmacja nie interesuje i masz tam iść tylko dlatego, że na medycynę punktów nie pykło, to nie warto! Próbuj jeszcze raz na lek. To się zresztą każdego kierunku tyczy.
Awatar użytkownika
zazu24
Posty: 612
Rejestracja: 6 maja 2011, o 16:45

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: zazu24 »

Miałam podobny problem, nie dostałam się na lekarski, poszłam na farmację i żałuję. Ucz się na moich błędach i próbuj do oporu na wymarzony kierunek! Taka moja rada
ciekawskyyety
Posty: 88
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:00

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: ciekawskyyety »

Nie zrozumieliśmy się, te kierunki oprócz medycyny co wymieniłem mnie interesują i zastanawiam się, która opcja będzie dla mnie najlepsze czyt. szansa na dobrą pracę, bo dużo słyszę, że np. farmacja to straszna lipa, a tyle osób to studiuje i przeciez progi nadal się jakieś tam utrzymują.
krzysztofkl
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2013, o 10:33

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: krzysztofkl »

Najlepiej siedzieć w domu i kuć od matury.A farmacja to najgorszy wybór ze wszystkich.
ciekawskyyety
Posty: 88
Rejestracja: 3 maja 2011, o 09:00

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: ciekawskyyety »

Zrezygnowałem już z tego, a może napiszesz dlaczego farma to zuo? Bo to co napisałeś niewiele mi pomaga
krzysztofkl
Posty: 48
Rejestracja: 21 lut 2013, o 10:33

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: krzysztofkl »

To są trudne studia,długie(teraz medycyna trwa krócej),a perspektywy żadne.Za dużo jest techników,to już jest duży minus.Zarobki niskie.Praca mało rozwojowa.Ciężko z pracą(brzmi to może głupio,bo wydaje się,że aptek jest dużo,ale taka prawda,że techników przyjmują chętniej).Nie wiem jak jest za granicą, może i lepiej,ale u nas to szambo.
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: Karolajn18 »

krzysztofkl, piszesz jakbys byl specjalista w tej dziedzinie. a tak naprawde nie wiadomo, co bedzie za 5 lat. moze akurat wtedy farmaceuci beda potrzebni? poza tym farmacja to nie tylko sprzedaz lekow.
ciekawskyyety, z kierunkow, ktore wymieniles inzyniera i technologia chemiczna wydaja sie byc dosyc pewne i ciekawe. mozesz tez pomyslec nad inzynieria materialowa. tylko, ze to sa kierunki techniczne, wiec poza chemia tez jest duzo matematyki i fizyki.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Problemy z kierunkiem

Post autor: lith »

krzysztofkl pisze:To są trudne studia,długie(teraz medycyna trwa krócej)
wydłużyli farmacje coś nowego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości