[Link] medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: ekologiczna »

zakładam teoretycznie, że w roku 2013 na medycynę do Poznania był próg 170. Osoba X zdała na 169. Studiuje na płatnych.W roku 2014 próg był 160.osoba X poprawiała tylko 1 przedmiot i ma 166.Znaczy przeszła na stacjnarne?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: randomlogin »

Nie znam zasad z Poznania. Na wiekszosci uczelni - tak.

EDIT: BTW jak osoba ktora miala 169 nagle ma 166?
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: ekologiczna »

no dobrze - a jeśli osoba X nie poprawiała żadnego przedmiotu, tylko swoje stare wyniki podała w rekrutacji w następnym roku, bo była niższa poprzeczka, to też dostanie się na stacjonarne?
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: ekologiczna »

randomlogin - po prostu - pisała drugi raz, ale poszło jej gorzej.
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: wsedek »

ekologiczna pisze:randomlogin - po prostu - pisała drugi raz, ale poszło jej gorzej.

Ale co z tego skoro do rekrutacji bierze się lepszy wynik? o.0

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: randomlogin »

Tak. Przy czym mowie - nie wiem jak dokladnie jest w Poznaniu. Togtowinno< byc mozliwe na kazdej uczelni - ale niektore sie przed tym, niezbyt zgodnie z przepisami, bronia i mowia, ze wtedy owszem idziesz na stacjo, ale na wyzszy rok cie nie przepisza. I w sensownym czasie wtedy tego nie przeskoczysz.
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: ekologiczna »

a więc z tego, co mi piszecie, można w ogóle nie poprawiać matury, tylko liczyć na to, że w przyszłym roku będzie trudniejsza i że obniża się progi i wskoczyć ze swoim lepszym wynikiem?
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: wsedek »

ekologiczna pisze:a więc z tego, co mi piszecie, można w ogóle nie poprawiać matury, tylko liczyć na to, że w przyszłym roku będzie trudniejsza i że obniża się progi i wskoczyć ze swoim lepszym wynikiem?

Doooookładnie taki scenariusz przewiduję w tym roku dla rocznika 94 -.-

Awatar użytkownika
Puszysława
Posty: 275
Rejestracja: 26 maja 2013, o 17:11

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: Puszysława »

A jak wiele ludzi z 94 z dobrymi, ale niewystarczającymi na poprzednią rekrutację wynikami znacie? Ja 2 osoby z forum. Sama mam 160, to zbyt mało. Wśród moich znajomych, którzy się nie dostali (i np. całego rocznika analityki medycznej, z której mnóstwo, mnóstwo osób chciało poprawiać i na lek) mam najwyższy wynik. Kilka osób miało znacznie powyżej 165 i się podostawało, ale nie o nich teraz mowa. Ile daje nam wszystkim to 160 i mniej? Wydaje mi się, że sporo poprawiających pisze praktycznie od nowa albo nawet zupełnie od nowa.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: mickey_mouse »

ekologiczna, w Poznaniu to jest możliwe. Jak jesteś córką kogoś ważnego to i będąc 15 pkt pod progiem się dostaniesz, o ile ploty prawdę niosą
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: _Samira_ »

mickey_mouse, a nie macie publikowanej listy przyjętych z podanymi wynikami matur?
DobreOko
Posty: 40
Rejestracja: 19 maja 2014, o 08:47

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: DobreOko »

Puszys&#x142awa pisze:A jak wiele ludzi z 94 z dobrymi, ale niewystarczającymi na poprzednią rekrutację wynikami znacie? Ja 2 osoby z forum. Sama mam 160, to zbyt mało. Wśród moich znajomych, którzy się nie dostali (i np. całego rocznika analityki medycznej, z której mnóstwo, mnóstwo osób chciało poprawiać i na lek) mam najwyższy wynik. Kilka osób miało znacznie powyżej 165 i się podostawało, ale nie o nich teraz mowa. Ile daje nam wszystkim to 160 i mniej? Wydaje mi się, że sporo poprawiających pisze praktycznie od nowa albo nawet zupełnie od nowa.
ja mam z 2013r 165 (Ch-90, B-75) otarłam się o ŚUM )
poprawiałam biologie mam nadzieję że będziegt80
koleżanka ma 162 (80+82) poprawiała obydwa
ekologiczna
Posty: 73
Rejestracja: 20 maja 2014, o 11:26

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: ekologiczna »

co do tego Poznania-jest to rzeczywiście przereklamowana uczelnia - ludzie myślą, że jak Wielkopolska to porządek i ład. Coś o tym słyszę bo rodzice są lekarzami - mama po Poznaniu, tata po Warszawie.Stolica górą. Wprawdzie to było ileś lat temu,ale obecnie młodzi po poznańskiej akademii narzekają na traktowanie studentów jak piątą kulę u nogi, nie mówiąc o braku szacunku do studenta ze strony asystentów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości