[Link] medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

[Link] medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: tchorz »

Kiedy pojawiają się wymagania na następny rok akademicki? słyszałam że w maju, ale jakos nie mogę znaleźć. Chodzi mi o wymagane przedmioty. np że gdzieś zamiast fizyki P jest matematyka P.
Wiem,że wiele się w przyszłym roku nie zmieni, ale wolałabym gdzies miec to już czarno na białym, a nie w grudniu dowiedzieć się że np Kraków chce tylko matmę rozszerzoną

Moderator: Wymagania rekrutacyjne na rok 2014/2015 - medycyna-rekrutacja-2014-15-wymagania-v ... tm#p657257

EDIT:

Moderator: Wersja ze wszystkimi miastami - medycyna-rekrutacja-2014-15-wymagania-v ... tm#p704641
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: Kacperek »

Mnie bardziej interesują te nowe uczelnie, które mają ruszyć właśnie na ten rok akademicki:) Wie ktoś coś więcej?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: goodman »

tchorz pisze:Chodzi mi o wymagane przedmioty. np że gdzieś zamiast fizyki P jest matematyka P.
We Wrocławiu wygląda na to, że nie w 2014/2015 nie zmieni się nic.
Jest tylko taka informacja:
umed.wroc.pl pisze:Informacja dla kandydatów – rekrutacja 2015/2016
(zmienione zasady egzaminu maturalnego)


Informujemy, że planowana jest zmiana dotycząca obowiązujących przy rekrutacji przedmiotów na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny.
Oprócz biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, obowiązywać będą zamiennie dwa przedmioty:
fizyka na poziomie co najmniej podstawowym lub matematyka na poziomie co najmniej podstawowym.
Na stronie PUM jest już zakładka, ale jeszcze jest pusta. O reszcie póki co nie wiem nic, ale raczej (tak jak piszesz) wiele się nie zmieni.
Slowik
Posty: 133
Rejestracja: 9 sie 2012, o 20:48

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: Slowik »

KacperFA pisze:Mnie bardziej interesują te nowe uczelnie, które mają ruszyć właśnie na ten rok akademicki:) Wie ktoś coś więcej?
A niby jakie uczelnie miałyby ruszyć w roku akademickim 2014/2015? Słyszałem o planach wykładania medycyny w Rzeszowie i Kielcach, ale to chyba właśnie tylko plany.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: randomlogin »

I w Zielonej Gorze. Igtoni<, we wszystkich tych trzech miastach, twierdzili, ze to jest duzo wiecej niz plany - ale to juz od lat tak twierdza.
ymk

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: ymk »

randomlogin pisze:I w Zielonej Gorze. Igtoni<, we wszystkich tych trzech miastach, twierdzili, ze to jest duzo wiecej niz plany - ale to juz od lat tak twierdza.
W Rzeszowie chyba mają największe szanse póki co. Jakiś czas temu rozmawiałem z pracownikiem tamtego uniwersytetu i twierdził, że najdalej w 2015 będzie otwarty kierunek. Póki co muszę iść do Lublina, szkoda. Egh to nasze Podkarpacie
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: Kacperek »

Nie będę ukrywał, że mam nadzieje, na niższe progi punktowe, dlatego pytam.

Właśnie slyszałem o Zielonej i Rzeszowie, o Kielcach pierwsze słyszę.
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: Ammber »

W Kielcach (moim rodzinnym mieście zresztą) mają otworzyć w 2015. Z tego co wiem to dostali już potężną sumę pieniędzy (jakieś 30mln) na ten cel, ale według mnie to nie jest dobry pomysł. Zaplecza nie ma wcale, szpitali również, UJK jest uczelnią na przerażająco marnym poziomie. Ja bym nie ryzykowała. Na szczęście nie będą musiała.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: randomlogin »

W twoim rodzinnym miescie od 5 lat, jak nie dluzej, otwieraja za rok. Jak ja szedlem na studia to tez troche osob w grupie (no bo z Kielc w naturalny sposob wyladowali w Krakowie).bylo zdziwionych, ze mieli otworzyc, a nie otworzyli. A akurat zaplecze to z tych trzech miast macie najlepsze moim zdaniem.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: czornydanio90 »

Co do Kielc to ma to być odrębny Kielecki Uniwerek Medyczny, czy jako wydział UJK? Jeżeli ten drugi pomysł to strach się bać później co to wyjdzie z tego pomysłu -.-

Od roku akademickiego 2014/2015 rusza stomatologia w Bydgoszczy.
1sacca1
Posty: 43
Rejestracja: 1 maja 2013, o 10:17

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: 1sacca1 »

goodman pisze:
tchorz pisze: Jest tylko taka informacja:
umed.wroc.pl pisze:Informacja dla kandydatów – rekrutacja 2015/2016
(zmienione zasady egzaminu maturalnego)


Informujemy, że planowana jest zmiana dotycząca obowiązujących przy rekrutacji przedmiotów na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny.
Oprócz biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, obowiązywać będą zamiennie dwa przedmioty:
fizyka na poziomie co najmniej podstawowym lub matematyka na poziomie co najmniej podstawowym.

To jest bardzo ciekawe, bo od 2015 nie będzie na maturze dla liceów podstawowej fizyki :
"Egzamin maturalny w części pisemnej z przedmiotów dodatkowych jest zdawany na poziomie rozszerzonym
"W porównaniu z obecnym stanem prawnym zmiana polega na tym, że dla przedmiotów dodatkowych nie będzie przeprowadzany egzamin maturalny w części pisemnej na poziomie podstawowym."

"§9. Do egzaminu maturalnego, o którym mowa w § 53 rozporządzenia wymienionego w § 1, w brzmieniu nadanym niniejszym rozporządzeniem, po raz pierwszy przystępują:
1) w roku szkolnym 2014/2015 – absolwenci liceum ogólnokształcącego
2) w roku szkolnym 2015/2016 – absolwenci technikum."

Czyli maturzystom 2015 zostanie do Wrocławia albo podstawowa/poszerzona majca albo rozszerzona fizyka.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: tchorz »

Po prostu umożliwią tym ze starszych roczników aplikowanie. szkoda tylko,że nie napisali czy będzie jaiś przelicznik czy nie. Pewnie nie,ale skoro marura się zmienia to tylko 80% pewności, no i jak z olimpiadami?
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: medycyna-rekrutacja 2014/15-wymagania

Post autor: Izuzet »

Bez sensu, że chcą zrobić tylko rozszerzenia. Co z osobami, które chcą iść na mniej wymagające kierunki? Chce chłopak iść na AWF i ma zapierniczać do rozszerzonej biologii? For what? Albo uczelnia życzy sobie pierdyliard przedmiotów, przecież do wszystkiego nie da się przygotować w stopniu rozszerzonym. Ja mam wrażenie, że ci mądrzy ludzie, co tam sobie siedzą w ciepłym Ministerstwie Edukacji, mają problemy z określeniem ile człowiek może się uczyć na dobę i prawdopodobnie nie wiedzą, że trzeba też spać, jeść i odpoczywać czasami.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości