Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
m_bialic
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2013, o 20:13

Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: m_bialic »

Witam, nie studiuję na WUM tylko na Śląsku ale tak się zdarzylo że w tym roku muszę w Warszawie odbywać praktyki, nie jestem zorientowana za bardzo w tym które szpitale są dobre i fajnie w nich odbywać praktykę tutaj szczególnie prośba o nakierowanie, podczas praktyk będę pomieszkiwała na Woli, stąd też prośby o opinie na przykład na temat wolskiego szpitala, czy bielańskiego i ogólnie o rady albo gdzie się nie wybierać. P.S praktyki będę odbywać na internie bardzo dziękuję za wszystkie porady
sulejka
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2011, o 12:46

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: sulejka »

Interne w szpitalu wolskim koleżanki zachwalały. Z przyzwoitym dojazdem masz jeszcze szpital na Banacha: interna na I i II pietrze też ma dobre opinie, o ile nie przeszkadza Ci spora ilość papierkowej roboty. Na I piętrze sama robiłam i byłam zachwycona. I jeszcze szpital na Barskiej: bez papierkowej roboty i puszczają koło 11-12 do domu. Co do bielańskiego, to nie wiem jak tam sprawa wygląda.
Drób
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 18:57

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: Drób »

Chciałabym w tym roku zrobić praktyki wakacyjne po V roku (ginekologia i pediatria) w Warszawie. Niestety ani nie mieszkam ani nie studiuję w stolicy. Czy ktoś miał podobną sytuację i czy robią w związku z tym jakieś problemy w szpitalu? Konkretnie interesuje mnie szpital Dzieciątka Jezus, mam wątpliwości czy porywać się na kliniczny, gdzie pewnie będzie masa studentów czy poszukać jakiegos mniejszego szpitala.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: Medycyna Lwów »

mniejszego szpitala tu nie znajdziesz, w każdym mnóstwo lekarzy, rezydentów, stażystów itp. Pediatrii ani ginekologii nigdzie się tu nie nauczysz jako studentka.
Na pewno odradzam gin na Karowej (trauma pozostaje długo), pediatrię robiłem w domu i genialnie było, ludzie w wa-wie byli rozczarowani.
Drób
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 18:57

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: Drób »

Praktyki akurat w Warszawie chcę odbyć tylko ze wzgędów osobistych, nigdy nie miałam złudzeń, że przy tym natłoku studentów mogę się czegoś nauczyć. Miałam chwilowy pomysł by robić staż w mieście akademickim, ale gdy popatrzyłam w Łodzi na tych biednych stażystów przeciskających się na sali chorych między studentami i nieśmiało pytającymi czy mogą chociaż zmierzyć ciśnienie, to mi przeszło Ogólnie wszyscy sobie chwalą mniejsze miejscowości, w niektórych nawet nieźle się robi specjalizacje.
aleCzak
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2012, o 22:12

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: aleCzak »

Odświeżam temat. W których szpitalach najlepiej traktują studentów?
Na jakich oddziałach najlepiej robić praktykę po 1 roku?
Słyszałem, że najgorsze podejście do studenta jest w szpitalach klinicznych typu Banacha. Mieszkam na Mokotowie
Aha, orientuje sie ktoś, w jakim okresie wakacji (miesiac) najwiecej osób robi praktyki?
Na razie jestem najbardziej zainteresowany SOR-em i chirurgia. Ma ktoś jakies opinie o tych oddzialach w szpitalu MSWiA i na Lindleya?

Z góry wielkie dzieki za odpowiedz
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: Medycyna Lwów »

na SOR po 1 roku raczej nikt się nie zgodzi.
na resztę pytań odpowiedzi są już w innych tematach - poszukaj.
najmniej studentów robi praktyki we wrześniu.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: czytowazne »

Słyszałam, że najlepiej robić właśnie na chirurgii, w lipcu najwięcej osób robi.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: a_niap »

Po 1 roku na Sorze na Lindleya nie było problemów żeby robić praktyki. Można więc robić jak się chce, tylko po co (po 2 albo 4 roku w zalezności od uczelni i tak są praktyki na sorze)

Na chirurgie po 1 roku jak nie jestes zainteresowana chirurgią też szkoda isc, bo i tak są później praktyki po 4(lub 5) roku

Najwięcej studentów robi praktyki w lipcu. W Warszawie to akurat nie problem, bo raczej wszedzie są ograniczenia co do jenorazowej ilosci ludzi na oddziale (tzn nie ma tak ze za jednym opiekunem praktyk biega 6-7 osob jak to się zdarza w mniejszych miastach nieakademickich)

Co do szpitali klinicznych.to zależy na kogo trafisz - z jednej strony mogą Cie olewać bo mają dość studentów a z drugiej wiedzą jak się z takimi studentami obchodzić (czego brakuje w miastach nieakademickich czasem.)
Theor89
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 07:50

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: Theor89 »

A czy ktoś robił praktyki po 1. roku na Szaserów i chce podzielić się wrażeniami ?
m_k
Posty: 1
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 17:19

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: m_k »

Czy ktoś z Was wie jak wyglądają praktyki na Internie w Międzyleskim szpitalu specjalistycznym lub ewentualnie mógłby polecić szpital w Warszawie/okolicach, w którym można się czegos nauczyć.
Z góry dzięki za pomoc
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: czytowazne »

Kiedy mniej więcej trzeba zakręcić się z załatwianiem formalności? Jak to wygląda?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Praktyki w Warszawie - proszę o radę:)

Post autor: Medycyna Lwów »

po sesji
formalności zazwyczaj jest mało lub b. mało
m_k pisze:Czy ktoś z Was wie jak wyglądają praktyki na Internie w Międzyleskim szpitalu specjalistycznym lub ewentualnie mógłby polecić szpital w Warszawie/okolicach, w którym można się czegos nauczyć.
Z góry dzięki za pomoc
jakie praktyki? formułuj pytania ściśle,albo się nie dziw że nikt nie odpowiada. Podobnie jakbyś nie zauważyła w międzylesiu są conajmniej 2 interny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości