ŚUM położnictwo 2013r

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
Awatar użytkownika
baszka94
Posty: 45
Rejestracja: 5 cze 2013, o 17:05

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: baszka94 »

Jesli sie okaze, ze mam mniej niz 50% z biologi to nie wiem co dalej. Nie mam innego pomyslu na zycie.

jembrokuly
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2013, o 14:32

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: jembrokuly »

na pewno będzie dobrze! zobaczysz
Dzwonek
Posty: 16
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:51

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: Dzwonek »

Co do wykładów, odbywają się tylko na ligocie, zajęcia praktyczne w szpitalach rozsiane po Śląsku.
Co do obecności, wszystko zależy z kim one są, niektórzy robią problemy przy nieobecnościach, ale większość postraszy, a i tak nie wyciąga z tego konsekwencji. Kończę właśnie pierwszy rok, więc jakby co to służę odpowiedziami. Tak na marginesie mam do sprzedania fartuch na anatomię+czepek, jeśli ktoś były zainteresowany to krzyczec.
Awatar użytkownika
baszka94
Posty: 45
Rejestracja: 5 cze 2013, o 17:05

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: baszka94 »

oby! . A jak robisz z tymi badaniami?:)

Dzwonek
Posty: 16
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:51

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: Dzwonek »

Co do badań, zanosicie wszystkie dokumenty, a badania możecie donieść trochę później do terminu, który ustalicie z panią w dziekanacie, bo na przykład mówicie, że lekarza macie dopiero wtedy i wtedy. Nie ma z tym problemu, badania są potrzebne dopiero na zajęcia praktyczne w szpitalach.
jembrokuly
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2013, o 14:32

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: jembrokuly »

także ja zawioze (o ile mi się uda dostać ) dokumenty, a badania nie
jembrokuly
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2013, o 14:32

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: jembrokuly »

ja tam mam stracha, że nie zdałam z polskiego matury : O
Awatar użytkownika
baszka94
Posty: 45
Rejestracja: 5 cze 2013, o 17:05

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: baszka94 »

Jak tam maturka z biologii?

Dzwonek, a jak oceniasz położnictwo na ŚUMie?
Dzwonek
Posty: 16
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:51

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: Dzwonek »

Po pierwszym roku? - nadzwyczaj pozytywnie. Na pewno na plus to ilość zajęć praktycznych, jest ich naprawdę sporo. Już na pierwszym roku są samodzielne praktyki śródroczne i wakacyjne. Co do nauczycieli, jak wszędzie są ci, którzy pasują nam mniej lub bardziej, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci pomoże. Położnictwo na ŚUM jest czasochłonne i przede wszystkim na pierwszym roku jest dość ciężko, bo pojawia się naprawdę dużo przedmiotów, typu farmakologia, którą wcześniejsze roczniki miały dopiero na trzecim roku. Ale wiecie, wszystko jest do przejścia.
Awatar użytkownika
baszka94
Posty: 45
Rejestracja: 5 cze 2013, o 17:05

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: baszka94 »

To ważne, że jest dużo zajęć praktycznych . Zastanawiam się tylko, czy studiując tutaj na ŚUMie będę w stanie wracać na weekend do domu chociaż raz na 2 tygodnie. W jedną stronę jest 4h autobusem
Dzwonek
Posty: 16
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:51

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: Dzwonek »

Mam na roku dziewczyny, które wracają co weekend. Wiesz, wszystko zależy od planu, od tego w jakiej grupie będziesz, jak to się ułoży. Ja na przykład w pierwszym semestrze miałam poniedziałki wolne, w drugim mieliśmy tylko wykład w piątki rano, więc można było spokojnie przyjść z walizką na wykład i zaraz potem jechac do domu albo poprosic kogoś miłego, żeby Cię wpisał.
Awatar użytkownika
baszka94
Posty: 45
Rejestracja: 5 cze 2013, o 17:05

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: baszka94 »

no to może nie będzie tak źle
Awatar użytkownika
baszka94
Posty: 45
Rejestracja: 5 cze 2013, o 17:05

Re: ŚUM położnictwo 2013r

Post autor: baszka94 »

Dzwonek, a wakacyjne praktyki są w Katowicach czy w swoich okolicach sobie załatwia?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość