Jaśminowiec wonny

Pomoc w oznaczaniu roślin oraz znalezieniu literatury. Robisz zielnik i szukasz pomocy, pomożemy w zidentyfikowaniu i nazwaniu roślin.
Biegac
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2013, o 15:36

Jaśminowiec wonny

Post autor: Biegac »

Co to? Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park
Załączniki
jasminowiec.jpg
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: DrTrutek »

Popularnego jaśminu się nie zna!? Prawidłowa nazwa jaśminowiec.
Biegac
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2013, o 15:36

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: Biegac »

DrTrutek jak ktoś przez całe życie nie interesował się czymś, to będzie zadawał takie głupie pytania jak ja to powyżej. Moja wiedza botaniczna porównując do piłki nożnej jest taka, że nie wiem po co się kopie piłkę.
anek21
Posty: 20
Rejestracja: 11 maja 2012, o 17:34

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: anek21 »

drTruteń tylko ciśnie niepotrzebnie, zamiast po prostu dać odpowiedź. Po to jest to forum? a myślałam że po to żeby każdy mogł zapytać o nawet najprostszą roślinę.
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: Pobóg »

anek21 pisze:drTruteń tylko ciśnie niepotrzebnie, zamiast po prostu dać odpowiedź.
No nie mogę! Z najpracowitszego eksperta forum DrTrutka zrobiliście trutnia. A truteń to przecież znany ze swego lenistwa samiec pszczoły. Protestuję!
A tak na poważnie czasem ekspertowi nie mieści się w głowie, że ktoś nie zna popularnie znanych roślin. Więc wyraził zdziwienie, ale jednocześnie dał odpowiedź (podpowiedź).
Jeśli zaś chodzi o Biegaca, to przyznaje się on wprawdzie do całkowitej ignorancji w dziedzinie botaniki, ale jednocześnie z tego co się zorientowałem wziął się ostro do pracy i jeśli nadal będzie zadawał pytania, to po roku będzie miał dużo większą wiedzę, niż przeciętny obywatel.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: AnnaWP »

Dokładnie tak myślę. Ja rozumiem brak zainteresowania, ale jaśminowiec, nazywany popularnie jaśminem, rośnie w niemal każdym ogródku. Dziwi nieznajomość tego krzaczka. Nawet ja, totalny laik, znam np. Lato albo Bońka
anek21
Posty: 20
Rejestracja: 11 maja 2012, o 17:34

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: anek21 »

oj przepraszam, DrTrutek, pomyłka rozumiem, że jeżeli siedzi się w danym temacie to laik pytający o rzecz bardzo podstawową może irytować.
Awatar użytkownika
DrTrutek
Posty: 720
Rejestracja: 22 cze 2009, o 19:36

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: DrTrutek »

Drobne przykrości jakie każdego mogą spotkać w necie są niczym w obliczu wartości nadrzędnej, jaką jest wolność wypowiedzi. Dlatego nie żywię do nikogo żadnej urazy i proszę, nie krępujcie się, zwłaszcza jeśli komuś może to ulżyć.
Poza tym, jeśli się przydarzy mieć dziecko (co osobiście odradzam, bo jest to w dzisiejszych czasach sport ekstremalny) to warto takie dziecko zabierać na spacer i mówić mu: to jest dąb, to jest czarny bez, itp.
Awatar użytkownika
BJC
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2011, o 13:40

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: BJC »

To faktycznie bezcenne, jak pomyślę. Od dziecka słyszałem to jest to, to jest to, a to jest trujące (to takie pierwotne ). Nie wyobrażam sobie tygodnia bez spaceru po lesie, jestem nauczony i tak mi zostało. Niestety, coraz częściej ludzie myślą że owoce rosną w supermarkecie a zioła w aptece. Zachęcam wszystkich, to lepsze niż terapie, psychologowie itd. DO LASU NARODZIE DO LASU.
Pobóg
Posty: 167
Rejestracja: 13 cze 2013, o 20:27

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: Pobóg »

BJC pisze:Zachęcam wszystkich, to lepsze niż terapie, psychologowie itd. DO LASU NARODZIE DO LASU.
Popieram, ale bez zapałek i śmieci! (niektórzy mylą las ze śmietnikiem)
Biegac
Posty: 119
Rejestracja: 14 maja 2013, o 15:36

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: Biegac »

Właśnie o to mi chodzi BJC. W tych czasach wszyscy interesują się tylko grami komputerowymi, oglądaniem TV, plotkowaniem itp. Więc jak chciałem się zająć botaniką(bo bardzo mi się spodobała) to nie miałem kogo się pytać z otoczenia bo oni nic nie wiedzieli. Brak już ludzi, którzy mają przydatną wiedzę . A duża szkoda. Dlatego zadaję takie pytania na forum, bo ja nie otrzymałem żadnej wiedzy botanicznej i prawie żadną zoologiczej. Jeszcze raz podkreślę to. DUŻA SZKODA, ŻE PRZYDATNA WIEDZA JEST WYPIERANA PRZEZ NOWOCZESNY BUBEL
Awatar użytkownika
BJC
Posty: 175
Rejestracja: 6 mar 2011, o 13:40

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: BJC »

Bo widzisz, ludziom się wmawia że niedługo wszystkich zastąpią roboty, ja myślę jednak, że z czasem wszyscy staną się robotami. Wystarczy spojrzeć na dzisiejsze zakłady pracy, jak bardzo wyśrubowane są normy, jak traktowany jest człowiek (który chyba naprawdę musiał przestać myśleć, skoro się na to godzi). No nic, nie ma się co przejmować, nie jeden raz jako ludzie dowiedliśmy, że jedynym możliwym dla nas celem jest samozagładaltzłowieszczy śmiech.
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: Zielone krzaki, białe kwiaty, występowanie park

Post autor: dzikus »

Biegac pisze: to nie miałem kogo się pytać z otoczenia bo oni nic nie wiedzieli. Brak już ludzi, którzy mają przydatną wiedzę .
Tu nie chodzi o to by ktoś wiedzial, tylko zeby chcial poznawac. W tak mlodym wieku ludzi ukierunkowanych w temacie ciezko znalezc, ale jesli sa tacy, ktorzy sie zainteresuja, to czemu nie kupic atlasu/klucza do oznaczania roslin i poznawac z nimi swiat botaniki? : ) Wiem, ciezko czasem zainterowac innych czyms co sami lubimy.mnie tez sie to nie zawsze udawalo

jesli chodzi o ludzi z przydatna wiedza w jakims temacie, mysle ze oni sa- widac to chociazby po tym forum )

Ciesze sie, ze sa tacy ludzie jak Ty Biegac, tacy, ktorzy chca/lubia sie uczyc : )

Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości