Miejsce studiow a specjalizacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
szyszaczek
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 09:41

Miejsce studiow a specjalizacja

Post autor: szyszaczek »

Nurtuje mnie 1 pytanie: czy konczac medycyne w lublinie moge miec trudnosci w robieniu rezydentury i specjalizacji np. w Warszawie? Od razu powiem ze nie mam plecow w branzy lekarskiej )

pitazz
Posty: 50
Rejestracja: 20 gru 2012, o 21:29

Re: Miejsce studiow a specjalizacja

Post autor: pitazz »

Ja też słyszałem o tym, że np. niektóre uczelnię się specjalizują w jakichś tam dziedzinach, i też chętnie poczytałbym wypowiedzi kogoś bardziej rozeznanego w tej sprawie
Awatar użytkownika
Ammber
Posty: 109
Rejestracja: 18 lut 2012, o 20:18

Re: Miejsce studiow a specjalizacja

Post autor: Ammber »

O przyznaniu rezydentury będzie decydowała ilość punktów z egzaminu końcowego, więc teoretycznie nie ma znaczenia gdzie kończysz studia.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Miejsce studiow a specjalizacja

Post autor: Medycyna Lwów »

ludzie, był podobny wątek - zacznę chyba wszystkich nierozgarniętych banować bo tu syf robicie!

Specjalizację robi się gdzie chcesz - dostanie się zależy do wyniku z LEKu, przy granicznych i równych wynikach wchodzi w grę średnia ze studiów. Składa się w jednej sesji wniosek tylko w 1 województwie i na wniosku należy zasugerować m-ce gdzie chce się ją odbywać i POŻĄDANA jest wstępna zgoda szefa tego m-ca na przyjęcie specjalizanta.
uzyskanie wstępnej zgody, choć to wg mnie jakiś nieśmieszny relikt z PRLu jest wbrew pozorom największym problemem, zwłaszcza w spec. b. silnie obleganych - wiadomym i logicznym, że łatwiej jest uzyskać takową jak np. w danym m-cu pracowało się w kole, napisało się ileś prac naukowych itp. itd. Więc tak wtedy ma to znaczenie i są miejsca, choćby na mojej uczelni, gdzie z góry nikogo nie biorą jeśli nie pracował aktywnie w ich kole naukowym. Więc chyba odp. na twoje pytanie już padła.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości