Biologia-planowanie nauki

Materiały, notatki, ściągi podane przez użytkowników forum. Metody i sposoby nauki do matury z biologii. Wspólna nauka do matury na forum. Rozwiązania zadań, klucze, odpowiedzi.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Biologia-planowanie nauki

Post autor: promyczek14175 »

Jaką polecacie kolejność powtórek? Lecieć po kolei jak w książkach operonowskich czy najpierw komórka, metabolizm, genetyka (bo to się zazębia i to hurtem naraz zrobić na początku, bo to najważniejsze praktycznie działy), a potem różnorodność, człowiek, eko?
Awatar użytkownika
onemoretime1
Posty: 38
Rejestracja: 2 lip 2013, o 14:35

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: onemoretime1 »

też właśnie się zastanawiam jak to ugryźć w tym roku
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: bradykinina »

Proponuję powtórzyć materiał w takiej kolejności jak przerabialiście w szkole. Po każdym dziale porobić trochę zadanek. Jak już przerobicie wszystkie działy to już będziecie wiedzieć co wam nie leży i co powtórzyć raz jeszcze
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: Rogata »

Ja zaczynam stopniowo - najpierw budowa komórki, metabolizm, tkanki, genetyka, botanika, zoologia, człowiek, a potem już na luziku ewolucje, ekologie i ochronę środowiska . Wolę w ten sposób i, mam nadzieję, zrozumieć niż czytać coś i nie wiedzieć o co chodzi
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: promyczek14175 »

ja się właśnie tak zastanawiam, bo ciężka genetyka na końcu to chyba niezbyt.
Awatar użytkownika
liath
Posty: 394
Rejestracja: 29 gru 2011, o 21:15

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: liath »

Wg mnie to chyba bez znaczenia jaką kolejność się obierze. Ważne, żeby wszystko zdążyć dobrze przerobić. ^^ Najlepiej nie mieć najtrudniejszych (wg nas) działów ani na początku, by się nie zniechęcić, ani na końcu, żeby nie nauczyć się na odwal.
Awatar użytkownika
AMJ
Posty: 97
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:05

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: AMJ »

Ja polecę od najmniejszych struktur, poprzez organizmy i ich fizjologię do ewolucjonizmu i ekologii. Jakoś to będzie. Tylko muszę zacząć w wakacje, bo w szkole na pewno mi nie dadzą żyć.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: promyczek14175 »

Ja akurat będę rok w domu
Awatar użytkownika
infernal_phoenix
Posty: 63
Rejestracja: 2 lip 2013, o 19:16

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: infernal_phoenix »

Ja chyba polecę tak jak w szkole przerabialiśmy czyli zacznę od budowy chemicznej komórki, struktura komórki, podziały. Podobnie jak AMJ, zacznę od najmniejszych struktur. Potem jakoś będę musiała, o zgrozo, przebrnąć przez botanike Następnie zoologia wraz z anatomią człowieka. I na koniec genetyka, ewolucjonizm i ekologia.
Zresztą moja klasa obowiązkowo musi chodzić na fakultety z biologii i chemii, a więc zobaczę co nauczyciele myślą o kolejności powtarzanych działów. Chociaż z chemii to akurat jestem zdana sama na siebie / Ale myślę, że te fakultety z biologii będą czegoś warte.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: promyczek14175 »

moje fakultety z biologii.
babka nawet nam nie mówiła, jaki dział będzie omawiany na następnych zajęciach
Awatar użytkownika
MałaMi666
Posty: 65
Rejestracja: 26 gru 2012, o 13:54

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: MałaMi666 »

U mnie nawet nie było fakultetów przynajmniej z biologii. Z chemii natomiast ukochana chemiczka przypomniała sobie, że maturzystów na miesiąc przed maturą i nasze fakultety wyglądały tak, że na lekcjach chemii siedzieliśmy w pierwszych ławkach i robiliśmy zadania (najczęściej z chromu i manganu), a reszta klasy miała wolną godzinkę na relaks. Ot, świetne przygotowanie.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: promyczek14175 »

u nas jeszcze gorzej. w kółko atom
Awatar użytkownika
MałaMi666
Posty: 65
Rejestracja: 26 gru 2012, o 13:54

Re: Biologia-planowanie nauki

Post autor: MałaMi666 »

atom ok, nie mam pytań -.-
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości