Lekarski - książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
chemfans
Posty: 32
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:10

Lekarski - książki

Post autor: chemfans »

Mam ogromną prośbę, czy ktoś z lekarskiego mógłby mi podpowiedzieć jakie książki warto kupić na I rok studiów, szczególnie jeśli chodzi o anatomię (atlas anatomii) ?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Lekarski - książki

Post autor: SilentShout »

początek wakacji dopiero, nie przesadzaj poczekaj do szkolenia bibliotecznego i zobaczysz co dostaniesz
MarcinG2012
Posty: 10
Rejestracja: 29 cze 2012, o 23:29

Re: Lekarski - książki

Post autor: MarcinG2012 »

Dołączam się do odpowiedzi Silent Shouta. Poczekaj na szkolenie biblioteczne, bo po nim pójdziesz prosto do biblioteki i przynajmniej w częśc książek wyposaży Cię biblioteka, z reszty bedziesz mógł korzystac na meijscu (jesli odpowiada CI nauka w bibliotece )) Bochenki na pewno dostaniesz, wiec ja dokupilbym sobie na pewno Pituchowa. W biblio daja tez najczesciej taki zielony 2=tomowy atlas anatomiczny rysunkowy sobotty, jesli chcesz byc naprawde maniakiem to mozna dokupic fotograficzny yokochiego. Ja, kiedy przychodzilem do biblioteki czesto siegalem tez po 3-tomowego Prometeusza czyli atlas i podrecznik w jednym, naprawde bardzo sobie go chwalilem, ale to juz droga sprawa ) mam nadzieję, że pomogłem d
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Lekarski - książki

Post autor: czytowazne »

Co myślicie o Grayu? Warto go mieć? Czy bardziej przyda się Sobotta albo Netter?
tomekwl3
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2013, o 02:22

Re: Lekarski - książki

Post autor: tomekwl3 »

Przecież Gray to podręcznik, a Sobotta i Netter to atlasy (sobotta ma w wydaniu trzytomowym część podręcznikową podobną do prometeusza). Gray ma sporo uwag klinicznych, ale mówią, że jest słabszy chociażby od Morysiów
whenyouwereyoung
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2013, o 23:25

Re: Lekarski - książki

Post autor: whenyouwereyoung »

Grey nie - asystenci po miesiącu odradzali z powodu błędów i czegośtam, choć sama nigdy z tych książek nie korzystałam

Pituchowa spko, choć dla mnie nieco chaotyczna

Morysie spoko (fajne, przejrzyste książki)

Bochenki (oczywiście nie strona w stronę, tylko grubym drukiem + streszczenia) - dla tych, którzy chcą mieć dobre oceny i dobrze rozumieć anatomię

i taka rada: jak z jakiegoś działu są wykłady z tekstem to jest to jedna z najważniejszych rzeczy na kolokwium, trzeba dobrze umieć
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Lekarski - książki

Post autor: vahti »

Sobotta + wykłady, doczytać streszczenie z bochenka. I tyle.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Lekarski - książki

Post autor: czytowazne »

Dzięki

Co do atlasów - wymagana jest wersja łacińska czy polsko-angielska?
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Lekarski - książki

Post autor: vahti »

Wszystkie trzy. Ale z angielskich nazw dają listę którą trzeba umieć. Załatw sobottę, wystarczy.
Awatar użytkownika
Orda
Posty: 62
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:11

Re: Lekarski - książki

Post autor: Orda »

Zadam pytanie, niby z postów powyżej sam sobie odpowiedziałem wole się upewnić, czyli w Białym wymagają Gray, ale ma dużo błędów i wykładowcy tez go odradzają, czy w miarę okej będzie jak zastąpię go Narkiewiczem (Morysiem), i ewentualnie na zaś wypożyczę Bochna?
I drugie pytanko czy warto sobie kupić samą książeczkę z tymi testami z Graya?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Lekarski - książki

Post autor: Agher »

Myślę, że najwłaściwsze podsumowanie jest takie: co nie było pisane na podstawie bochenka jest złe, obojętnie jakie by nie było. Stąd podejrzewam niechęć asystentów do Greya bo ten podręcznik ze swoją wizją burzy ich idealny anatomiczny świat wg. Bochenka który znają od lat kilkunastu-kilkudziesięciu i nie chcą go zmieniać
Awatar użytkownika
Ganc Pomada
Posty: 140
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:57

Re: Lekarski - książki

Post autor: Ganc Pomada »

A ja mam pytanko co do patomorfologii. Słyszałem, że Robbins jest potrzebny bardziej od drugiego semestru tego przedmiotu, to w takim razie co na pierwszy?
Awatar użytkownika
Orda
Posty: 62
Rejestracja: 9 sie 2013, o 11:11

Re: Lekarski - książki

Post autor: Orda »

Agher pisze:Myślę, że najwłaściwsze podsumowanie jest takie: co nie było pisane na podstawie bochenka jest złe, obojętnie jakie by nie było. Stąd podejrzewam niechęć asystentów do Greya bo ten podręcznik ze swoją wizją burzy ich idealny anatomiczny świat wg. Bochenka który znają od lat kilkunastu-kilkudziesięciu i nie chcą go zmieniać
Agher, czyli Narkiweicza odradzasz, a ty z czego korzytsałęś, i jeśli będę na szkoleniu biblitecznym w tym drugim terminie, wystarczy dla mnie ksiązek abym nie musiał kupować?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości