4 rok lekarskiego

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ewa4444
Posty: 10
Rejestracja: 8 sie 2010, o 13:03

4 rok lekarskiego

Post autor: ewa4444 »

Czy móg?by kto? opisa? jak wygl?da 4 rok lekarskiego? Mo?e jakie? po?yteczne wskazówki?
Awatar użytkownika
Mihhu
Posty: 1876
Rejestracja: 29 cze 2010, o 20:05

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: Mihhu »

podbijam
lilaroz
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2014, o 19:40

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: lilaroz »

Mo?e w tym roku kto? co? napisze?
Icestorm
Posty: 28
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 12:18

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: Icestorm »

4 rok jest jednym z prostszych, bo s? jeszcze tylko 4 egzaminy w ci?gu ca?ego roku - dermatologia, higiena i epidemiologia, Patomorfa, farma. Ale na dobr? spraw? tylko na Patomorfe trzeba po?wi?ci? wi?cej czasu. Co do innych przedmiotów to jedynie Neurologia i Nefrologia mog? si? przed?u?y? do wrze?nia dla niektórych studentów. O ile Nefro jak kto? si? uczy to raczej zda, to niestety na neurologii mo?na cytowa? podr?cznik i mie? warunek.

squashy
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2013, o 15:51

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: squashy »

A w jakie ksiki warto si? zaopatrzy? do poszczególnych przedmiotów?
Icestorm
Posty: 28
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 12:18

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: Icestorm »

W zasadzie to tylko ma?y szczeklik si? przyda. Najnowsze wydanie. Reszt? mo?na ?ci?gn z chomika.

lilaroz
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2014, o 19:40

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: lilaroz »

A co? do pediatrii, psychiatrii, chirurgii?
Wiem, ?e jest chomik, ale ja generalnie nie umiem si? uczy? z komputera, a mam okazj? ogarn w najbli?szym czasie troch? ksiek od znajomych wi?c mo?e jaka? podpowied? co warto mie

A Szczeklik rzeczywi?cie tylko najnowszy?
squashy
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2013, o 15:51

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: squashy »

i do dermatologii i neurologii?
Icestorm
Posty: 28
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 12:18

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: Icestorm »

Z pediatrii najwi?cej informacji jest w prezentacjach od asystentów. Nie s? one przez nich udost?pniane ale s? w powszechnym obiegu.
Z psychiatrii na 4 roku jest kolokwium wej?ciowe obejmuj?ce 1 rozdzia? z podr?cznika M.Jaremy wiec to mo?na sobie skserowac.
Chirurga - Noszczyk 2 tomy je?li masz okazj? mo?esz sobie za?atwi? ten blok trwa 3 tygodnie.
neurologia - podr?cznik Mazura nie ma sensu go kupowa? bo niebawem ma si? ukaza? nowy, ostatni jest z 2007 roku.
Derma - sporo ksiek jest w bibliotece i spokojnie mo?na wypo?yczy?.
Szczeklik najnowszy wiadomo najlepiej ale za rok masz egzamin z interny wiec wtedy bardziej si? przyda najnowszy.

Od 4 roku jest ju? pe?en system blokowy wiec nie ma ju? takiej walki o ksiki jak we wcze?niejszych latach. O ile wcze?niej o tym pomy?lisz. Nikt raczej nie wypo?ycza ksiki na ca?y rok skoro najd?u?sze bloki trwaj? 3 tygodnie

Matjozi
Posty: 206
Rejestracja: 17 lip 2012, o 20:41

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: Matjozi »

A co do Mutschlera z farmy i Robbinsa z patomorfy (jestem teraz na III roku i dopiero zaczynam oba przedmioty), czy wypada?oby mie? jak najnowsze wydania tych ksiek? Czy np. Mutschler z 2006r. mo?e by
Icestorm
Posty: 28
Rejestracja: 8 wrz 2010, o 12:18

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: Icestorm »

Robbins juz dawno chyba nie by? aktualizowany wiec najnowsze wydanie b?dzie i tak do stare. A co do farmy to my?l? ?e lepiej mie? jak najnowsze wydanie chocia? te dwa ostanie praktycznie si? niczym nie ró?ni?. Na zaj?ciach i tak mam b?d? mówi? co si? stosuje a czego ju? nie, albo co jest w Polsce niedost?pne P

lilaroz
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2014, o 19:40

Re: 4 rok lekarskiego

Post autor: lilaroz »

Dzi?ki za wszystkie odpowiedzi. Robbins w tym roku ukaza? si? najnowszy, ale nie mam poj?cia, jakie s? ró?nice.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości