Zajęcia kliniczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Zajęcia kliniczne

Post autor: mickey_mouse »

Hej
Mam pytanie - jak liczne są grupy na zajęciach klinicznych? Gdzieś widziałam opinię, że przy wyborze uczelni nie powinno się kierować sprawami takimi jak anatomia na I roku, tylko właśnie poziomem zajęć klinicznych, licznością grup, dostępnością różnych materiałów. Jak jest pod tym względem na UMEDzie?
tomektbg1
Posty: 52
Rejestracja: 27 gru 2011, o 11:50

Re: Zajęcia kliniczne

Post autor: tomektbg1 »

podtbijam pytanie można się zapisywać np ze znajomą osobą do jednej grupy ?
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Zajęcia kliniczne

Post autor: italico »

Słyszałam, że podział zależy od wyniku z testu językowego
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Zajęcia kliniczne

Post autor: mickey_mouse »

italico, ale ja miałam na myśli raczej podział na starszych latach, kiedy wchodzą zajęcia kliniczne tzn. jak liczne są grupy i czy da się czegoś na tych zajęciach nauczyć
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Zajęcia kliniczne

Post autor: Buniaaaa »

Rozmawiałam z tegorocznym absolwentem wojskowo-lekarskiego zwykłego-nie-MONu na ten temat Powiedział, że na lekarskim na wydziale lekarskim 1 lekarz przypada na 6 studentów na zajęciach klinicznych. Brzmi to nieźle
Awatar użytkownika
mickey_mouse
Posty: 641
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:59

Re: Zajęcia kliniczne

Post autor: mickey_mouse »

Nom, tyle, co w Warszawie A wiecie może ile jest w Łodzi szpitali klinicznych? Teoretycznie Łódź wypuszcza więcej absolwentów niż np. Poznań, jest ich gdzie wsadzić na praktykę? P
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Zajęcia kliniczne

Post autor: Medycyna Lwów »

akurat w Warszawie jest bardzo różnie - przeciętnie jest 6 os, ale np. pediatria 3-5 os., ginekologia/chirurgia 2-3 os., a np. neurologia 10-12 os., ale zajęcia są za to sensownie zorganizowane.
Awatar użytkownika
olenka252
Posty: 63
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 14:23

Re: Zajęcia kliniczne

Post autor: olenka252 »

tomektbg1 pisze:podtbijam pytanie można się zapisywać np ze znajomą osobą do jednej grupy ?
Można. Ja trzy lata temu dzwoniłam do dziekanatu i poprosiłam o zapisanie do grupy z koleżankami Co prawda pani z dziekanatu miała foszka, bo chyba jej przerwałam piłowanie paznokci, ale zapisała bez problemu
mickey_mouse pisze:A wiecie może ile jest w Łodzi szpitali klinicznych? Teoretycznie Łódź wypuszcza więcej absolwentów niż np. Poznań, jest ich gdzie wsadzić na praktykę? P
Nie trzeba koniecznie robić w klinicznym, więc jest gdzie wsadzić na praktyki
mickey_mouse pisze:italico, ale ja miałam na myśli raczej podział na starszych latach, kiedy wchodzą zajęcia kliniczne tzn. jak liczne są grupy i czy da się czegoś na tych zajęciach nauczyć
Różnie na różnych zajęciach, ale najczęściej to chyba dzielą na grupki po 6 osób (u nas do tej pory tylko na propedeutyce chirurgii 2 grupy dziekańskie dzielą na 3 podgrupy po 8 studentów).
Pewnie, że się da nauczyć, tylko trzeba słuchać Mnie się trafiali tacy nauczyciele, dzięki którym każdy miał okazję nauczyć się badać z pokazaniem ewentualnych błędów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości