Studia medyczne po 30-stce

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
fam3
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 11:51

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: fam3 »

Też się właśnie zastanawiam nad lekarskim a jestem po 30, z tym ze jestem na 3 roku stomy. Nie wkładam jakoś dużo czasu w naukę a efekty są zadowalające. I tak sobie myślę czy nie zrobić też lekarskiego, pomysł szalony ale zawsze chciałem, tylko nie mogłem się zdecydować. Wydaje mi się że dałbym radę przez ostatnie lata pracować jako stomatolog i dokończyć lekarski. U nas na roku 4 osoby robią równocześnie lek i lek-dent.
Ps maturę oczywiście poprawiałem i mam świeżą. Co do atmosfery to czasami mam spięcia z młodzieżą no ale co zrobić, różnica wieku jest. Na zachodzie czy w USA nie jest jakimś wyjątkiem student po 30, ale w Polsce to są pojedyncze sztuki. Tylko ta metryka.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Małymi krokami wejdzie lub już weszło, że będziemy mieć studentów późnym wiekiem ale to żaden późny wiek. Czy lekarz ma obowiązek pracować do wieku emerytalnego? Nie. Może pracować dłużej, sam znam lekarza, który ma 91 lat i jest pediatrą.
Czasami w późnym wieku człowiek odkrywa swoje ambicje pragnienia, o których wcześniej nie miał pojęcia. Do wszystkiego trzeba poprostu dorosnąć.
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: kopera »

hej, ja zacząłem w wieku 29 lat, teraz mam 33, a w październiku zaczynam 5 rok. Zleciało tak szybko, że nawet nie wiem kiedy. Póki co nie żałuję decyzji i drugi raz zrobiłbym to samo. Mam nadzieję, że jak już zacznę pracę to nic się nie zmieni
Powodzenia wszystkim 30 latkom!
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Piotrr »

kopera z ciekawości, gdzie studiujesz? ja może nie aż tak spóźniony ale tez później zacząłem. Zazdro ze już wakacje. Mnie od wolnego dzieli jedno tłuste zaliczenie &#128546
W końcu lekarz
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: kopera »

Łódź
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: fenytoina »

Super, takich historii potrzebuję teraz słuchać
ad804Lek
Posty: 8
Rejestracja: 10 maja 2018, o 13:36

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: ad804Lek »

Wydaje mi się,że stawki po studiach mogą rozczarować.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Miło to czytać. Stary nie jestem, 25 dopiero
koalarozek
Posty: 41
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: koalarozek »

Coraz więcej osób się poznaje,co to chcą studiować lekarski:) Nadzieja umiera na końcu

ps. był tu kiedyś [at] co się dostał w wieku chyba 35 lat. Ma ktoś może z nim kontakt? Jestem ciekawa jak mu idzie:)
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: fenytoina »

Ciekawe, ile z tych wszystkich osob zafiksowanych na medycynie pozniej zaluje swojego wyboru. jak slucham znajomych studiujacych lekarski to wizja zycia po studiach nie zachwyca, zwlaszcza przez pierwsze lata.
Ale coz. Uwazam, ze lepiej samemu sprobowac i sie sparzyc, niz byc wiecznie sfrustrowanym i zalowac, ze sie nie sprobowalo.
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: kopera »

Fenytoina, jestem świadomy jak wyglądają realia pracy i płacy.
Jednak po porozumieniu MZ z rezydentami (jak będzie zrealizowane, gdy zacznę rezydenturę) moim zdaniem finansowo nie wygląda to już tragicznie. Do tego w POZ można dorobić za bardzo dobre stawki.
James Bond
Posty: 394
Rejestracja: 28 gru 2017, o 08:34

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: James Bond »

Ja słabo zdałem w ogóle nie zdałem. Mama dzisiaj mi odebrała. To dyrektor szkoły mamie nagadal, bym skończył z poprawkami i więcej nie przychodził poprawiać, bo nic z tego nie będzie.
Dostałem opierdziel rano.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Studia medyczne po 30-stce

Post autor: Piotrr »

James jak to możliwe ze kolejny raz beznadziejnie zadałeś? Szok. Jest powiedzenie przyganiał odciął garnkowi", ale ty to już dokonujesz rzeczy niemożliwych &#128559 Pomyśl czy dyrektor nie ma może racji
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości