Otyłość a cukrzyca t II - czy dobrze rozumiem+pytania

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Monique W
Posty: 80
Rejestracja: 17 lip 2012, o 15:47

Otyłość a cukrzyca t II - czy dobrze rozumiem+pytania

Post autor: Monique W »

Chciałabym, żeby ktoś skorygował mój tok myślenia co do wpływu otyłości na występowanie cukrzycy typu II. Trochę o tym czytałam, ale nie wszystko rozumiem Mój tok myślenia:

Otyłość brzusznatk tłuszcz trzewna wydziela wiele subst , w tym hormony, cytokiny i wolne kw tłuszczowe (wolne kw tłuszczowe są wydzielane tylko podczas lipolizy czy u otyłego człowieka, który stosuje wysokokaloryczną dietę i ma mało ruchu czy po prostu są wydzielane, niezależnie od Boksydacji i lipolizy?)subst te płyną żyłą wrotną prosto do wątroby(jakie to ma znaczenie że akurat wątroba jako pierwsza wykryje np podwyższone stęż wolnych kw tłuszcz?)


Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Ostatnio zmieniony 5 paź 2013, o 10:40 przez Monique W, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Otyłość a cukrzyca t II - czy dobrze rozumiem+pytania

Post autor: Medycyna Lwów »

w wątrobie są czujniki poziomu lipidów i glukozy - wydziela się insulina, która działa anabolicznie pod wpływem ich wzrostu.
Poczytaj o rezystynie produkowanej przez tk. tłuszczową
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości