Licencjat z biologii i co potem?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
sylwiax09x10
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2013, o 23:07

Licencjat z biologii i co potem?

Post autor: sylwiax09x10 »

Witam Studiuję biologię i jestem na 3 roku. Na studia trafiłam szczerze mówiąc trochę przypadkowo. Nie wiedziałam co studiować, a że biologię zawsze lubiłam i byłam z niej dobra, stwierdziłam że spróbuję. Teraz żałuję, bo choć studia są bardzo ciekawe, to nie dają żadnego zawodu. Zamierzam skończyć licencjat, a potem robić magisterkę na czymś pokrewnym ale dającym lepsze możliwości. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i mógłby mi doradzić, jak się wykaraskać i wyjść z tego wszystkiego z twarzą?
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: Licencjat z biologii i co potem?

Post autor: kinektor »

Nie jestem pewien, ale może mogłabyś neurobiologię zrobić jako magisterkę? Nie wiem jak z pracą po tym w Polsce, ale za granicą na pewno znajdziesz.
ногомас

Re: Licencjat z biologii i co potem?

Post autor: ногомас »

kinektor pisze:Nie jestem pewien, ale może mogłabyś neurobiologię zrobić jako magisterkę? Nie wiem jak z pracą po tym w Polsce, ale za granicą na pewno znajdziesz.
znasz w realnym świecie osoby które tak zrobiły i znalazły za mityczną zagranico pracę? Bo takie pisanie, za granicą to tylko daje ludziom złudną nadzieję i kontynuują studia po których niczego nie ma.
kinektor
Posty: 27
Rejestracja: 8 lip 2013, o 16:21

Re: Licencjat z biologii i co potem?

Post autor: kinektor »

&#x43D&#x43E&#x433&#x43E&#x43C&#x430&#x441 pisze:
kinektor pisze:Nie jestem pewien, ale może mogłabyś neurobiologię zrobić jako magisterkę? Nie wiem jak z pracą po tym w Polsce, ale za granicą na pewno znajdziesz.
znasz w realnym świecie osoby które tak zrobiły i znalazły za mityczną zagranico pracę? Bo takie pisanie, za granicą to tylko daje ludziom złudną nadzieję i kontynuują studia po których niczego nie ma.
Szczerze nie znam nikogo, kto studiuje biologię Jednak część moich znajomych po studiach wyjechała za granicę. O neurobiologii słyszałem, że to taki perspektywiczny kierunek. Ile w tym prawdy? Nie wiem. Nie interesowałem się tym bliżej, jako że sprawa mnie nie dotyczy. Ale sam pomysł uważam, że nie jest zły żeby się nim zainteresować. Pomijając kwestię za granicy, to można też próbować zaczepić się później na uczelni. Wiadomo, proste to nie jest, ale jednak części absolwentów się to udaje.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: Licencjat z biologii i co potem?

Post autor: Wendigo »

Neurobiologia może i perspektywiczna, ale na pewno nie w Polsce. Kolega miesiąc temu obronił pracę magisterską i mówi, że jedynie na uczelni można znaleźć po tym robotę.
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Licencjat z biologii i co potem?

Post autor: Remek »

Hej,

Ja rowniez polecam mgr z neurobiologii, nie wiem jak w polsce ale w Londynie da sie po tym zarobic, mozna znalesc prace w szpitalach, moza sie zaczepic na uniwerku, mozna robic rozne badania. A kierunek mega ciekawy.

Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Licencjat z biologii i co potem?

Post autor: Trzyszcz »

Jak to nie dają zawodu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości