jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

Chyba nikt nie powie, że biofizyka jest lajtowym przedmiotem. Po prostu niektórzy ogarniają ją lepiej, niektórzy gorzej, ale to wciąż przedmiot, który najczęściej spędza sen z powiek studentów- przynajmniej u nas tak było w pierwszym semestrze. Materiału jest naprawdę dużo, jest to przedmiot ścisły, więc dla większości pozostaje totalną abstrakcją, trzeba pisać długie i dokładne sprawozdania, a na koniec przyswoić dobrze wiadomości ze wszystkich wykładów oraz ćwiczeń- zarówno teorię, jak i praktykę.
Awatar użytkownika
DearWhoever
Posty: 61
Rejestracja: 8 cze 2013, o 12:56

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: DearWhoever »

W Kato jest lajtowa, ale u was w Zabrzu jest inna jednak sytuacja ( szczerze współczuję). Jak się trafił dobry asystent to do żadnej książki z biofizyki nie zajrzałam w ciągu 1 semestru, a w drugim godzina nauki przed zajęciami i bez problemu zaliczony rok. Gorzej, że profesor jakieś żarty sobie robi, że zrobi nowy egzamin z biofiz pierwszy raz od 17 lat czy jakoś tak. Potwierdziło się u fizjoterapii
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Piotreklek »

DearWhoever pisze:Gorzej, że profesor jakieś żarty sobie robi, że zrobi nowy egzamin z biofiz pierwszy raz od 17 lat czy jakoś tak. Potwierdziło się u fizjoterapii
Nie strasz też niestety słyszałem takie plotki.
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: MrBrightside »

Piotreklek pisze:
DearWhoever pisze:Gorzej, że profesor jakieś żarty sobie robi, że zrobi nowy egzamin z biofiz pierwszy raz od 17 lat czy jakoś tak. Potwierdziło się u fizjoterapii
Nie strasz też niestety słyszałem takie plotki.
Na palcach można wymienić ludzi, którzy ogarniają biofizykę, dlatego wierzę, że Profesor ma dobre serduszko i nie zgotuje nam takiego piekiełka
Awatar użytkownika
qbaa
Posty: 122
Rejestracja: 29 maja 2012, o 08:55

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: qbaa »

mrsdavis pisze:.i właśnie dlatego wolałam naukę biofizyki niż histologii. Sama tematyka to jedno, podejście katedr to drugie.

Katedra biofizyki jaka jest, taka jest, ale przynajmniej są zorganizowani i powiedzą konkretnie czego chcą, histologia to raczej stan umysłu nie do pojęcia. D:
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

qbaa, dooookładnie.
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Tomson94 »

Teraz gdy się zastanowiłem to wg mnie to katedra histologii jest bardziej zorganizowana, dają skrypty i wiadomo co trzeba umieć. Na biofizie pytania na kolosach są także spoza szeregu rozdziałów i podrozdziałów wypisywanych przez katedrę. No i na biofizie potrafimy się dowiedzieć tydzień przed, że mamy zajęcia których w planie nie było. Teraz poprzestawiali terminy egzaminów, gdzie wiele osób już zdążyło zaklepać wakacje/praktyki. - no i niektórym to koliduje. A te tabelki z podziałem na zajęcia, sekcje, grupy - wprowadzają całkiem sporo zamieszania dla początkujących. A z biostaty i infy nigdy nie wiadomo było, jakie zajęcia przypadają w tym tygodniu i o której.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

Tomson94, aż chciałoby się zaryzykować stwierdzenia, że skoro ktoś nie potrafi odczytać dat i godziny zajęć z tabelki, to dziw bierze, że zdał maturę.
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Tomson94 »

no tak problem w tym, że są 3 różne wersje: jedna wg dziekanatu, druga wg katedry, a trzecia rzeczywista - no, ale cóż, nie spamujmy już - natura ŚUMu już taka jest
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

Nie wiem, czy to możliwe, że z najbardziej poukładanej katedry biofizyka stała się w ciągu pół roku tak nieogarnięta, ale cóż pozostańmy przy tym, że to subiektywne odczucia.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Izuzet »

Wy się ludzie cieszcie tą biofizyką, na fizjologii to będziecie mieć dopiero nie wiadomo o co chodzi"
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: terrible_justyna »

dokładnie, popieram Izuzet.
fizjo to taki burdel, że tylko alfonsa brakuje. rozpiski nie dadzą, sam się domyśl co obowiązuje na seminarkę. a sama seminarka zależy od asystenta. jeden pyta, drugi każe pisać, trzeci oceniając podrzuca kartki i jak spadnie taka ocena (nawet udowodniłam babce, że mam całe kolokwium dobrze i nie zasłużyłam na dwóję, a ona na to, że sorry ale ktoś na poprawę przyjść musi). także pod tym względem tęsknię za ułożoną i idealną jak od linijki biofizyką.
qqrq
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2014, o 12:41

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: qqrq »

Mozna wiedziec jakie przedmioty są na UMWroc na pierwszym roku, a nie ma ich na SUMie?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości