jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: MrBrightside »

qqrq pisze:Mozna wiedziec jakie przedmioty są na UMWroc na pierwszym roku, a nie ma ich na SUMie
Jeśli chodzi o Kato, to nie ma czegoś takiego jak chemia medyczna, za to na 2 roku jest jeden przedmiot pod nazwą biochemia z elementami chemii. Histologia, embriologia i cytofizjo to jeden przedmiot, natomiast pierwsza pomoc zwała się medycyną ratunkową i ciężko po samej nazwie stwierdzić, czy to to samo. Biochemia i fizjologia na drugim roku.
A z przedmiotów, które są na śumie, a nie widzę ich na tej liście to: socjologia, psychologia, zdrowie publiczne, etyka, genetyka.
Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Izuzet »

Btw, z tymi praktykami i kolidującymi egzaminami. To Wam nie powiedzieli, że praktyka ma być WAKACYJNA i nie można jej odbyć w trakcie sesji? -,-
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Adasko1 »

A macie jakieś info ile osób odpadło w tym roku na leku i stomie? Słyszałem że w Poznaniu 40 osób, ale nie chce mi się w to wierzyć.

Awatar użytkownika
Izuzet
Posty: 917
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 13:28

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Izuzet »

U mnie w grupie po 1 roku odpadło: NIKT. A przeniosła się do innego miasta jedna osoba.

Łącznie na II roku było nas o 10 sztuk mniej niż na I.
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Piotreklek »

U nas średnio na grupę 2 os. U mnie na początku zrezygnował chłopak (ewidentnie nie chciał iść na lekarski, jak się tam znalazł nie wiem ) i teraz moja koleżanka będzie musiała powtarzać histo (więc w sumie nie odpadła, tylko rok w plecy). A poza tym przy odrobinie wysiłku można przejść przez pierwszy rok Kurde, jeszcze nie wiem jakie wyniki z histo więc czy tak do końca jest kolorowo to Wam powiem jak zdam
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: MrBrightside »

Piotreklek pisze:U nas średnio na grupę 2 os. U mnie na początku zrezygnował chłopak (ewidentnie nie chciał iść na lekarski, jak się tam znalazł nie wiem ) i teraz moja koleżanka będzie musiała powtarzać histo (więc w sumie nie odpadła, tylko rok w plecy). A poza tym przy odrobinie wysiłku można przejść przez pierwszy rok Kurde, jeszcze nie wiem jakie wyniki z histo więc czy tak do końca jest kolorowo to Wam powiem jak zdam
Piotrek, skąd takie info? gdyby odpadły po 2 osoby na grupę, to zniknęłoby ~40 osób, co daje 2 grupy w plecy, a po 1. semestrze nie rozwiązali żadnej. Z drugiej strony wiem, że są grupy, w których jest ponad 20 osób.
Swoją drogą, histo to największy shit na 1. roku śumu. :v Z tego co się orientuję, to około 50 osób albo nie zostało w ogóle dopuszczonych do egzaminu, bo nie zdało semestralki/nie mają zaliczenia semestru/ów albo ulali szkiełka (pozdrawiam Docenta ). A sam teoretyczny też do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych nie należał, więc i tu 100% zdawalności bym się nie spodziewał. _
dohtór
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2014, o 20:08

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: dohtór »

U nas odpadło 60-70 osób po 1 roku 5 lat temu.

Polecam, kolega dziekan.
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Adasko1 »

Hmm to mnie zdziwiłeś, ja ostatnio słyszałem od jednej dziewczyny w Zabrzu że u nich odpadajś ci co na prawdę się opierdalają i kuszą się o odpadnięcie.

Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

Adasko1, u nas na stomie w Zabrzu odpadło jakieś góra 20 osób. Większość nie z powodu egzaminów. Po prostu niektórzy mają inne wyobrażenia o studiach i pękają one jak bańki mydlane na szpilkach rzeczywistości.
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: szczuroskoczek »

mrsdavis pisze:Adasko1, u nas na stomie w Zabrzu odpadło jakieś góra 20 osób.
w ogóle 20 czy po I roku?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: mrsdavis »

Po I roku.
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Tomson94 »

Powinieneś się o to zapytać w październiku, bo wtedy będzie po 3 terminie Bo tak to jak na razie nikt nie odpadł, a wrzesień będzie miała połowa studentów.

[at]
naprawdę aż 20? toż to cała grupa, rozumiem że zrezygnowali, ale aż tyle? u nas zrezygnowało 4-5 i to w 1 semestrze, i powodem były problemy rodzinne/zdrowotne/poprawianie matury, z nadmiaru nauki nie było nikogo
Awatar użytkownika
Piotreklek
Posty: 179
Rejestracja: 29 cze 2013, o 15:54

Re: jak przeżyć pierwszy rok leku na Śumie?

Post autor: Piotreklek »

MrBrightside pisze:
Piotreklek pisze:U nas średnio na grupę 2 os. U mnie na początku zrezygnował chłopak (ewidentnie nie chciał iść na lekarski, jak się tam znalazł nie wiem ) i teraz moja koleżanka będzie musiała powtarzać histo (więc w sumie nie odpadła, tylko rok w plecy). A poza tym przy odrobinie wysiłku można przejść przez pierwszy rok Kurde, jeszcze nie wiem jakie wyniki z histo więc czy tak do końca jest kolorowo to Wam powiem jak zdam
Piotrek, skąd takie info? gdyby odpadły po 2 osoby na grupę, to zniknęłoby ~40 osób, co daje 2 grupy w plecy, a po 1. semestrze nie rozwiązali żadnej. Z drugiej strony wiem, że są grupy, w których jest ponad 20 osób.
Swoją drogą, histo to największy shit na 1. roku śumu. :v Z tego co się orientuję, to około 50 osób albo nie zostało w ogóle dopuszczonych do egzaminu, bo nie zdało semestralki/nie mają zaliczenia semestru/ów albo ulali szkiełka (pozdrawiam Docenta ). A sam teoretyczny też do najprzyjemniejszych i najłatwiejszych nie należał, więc i tu 100% zdawalności bym się nie spodziewał. _
Na grupie starostów robiliśmy rozeznanie i wyszło, że prawie w każdej grupie ktoś zrezygnował (z reguły na początku). A jak to będzie po egzaminach? Zobaczymy To, że z każdej grupy ubędzie po jednej osobie nie oznacza, że usuną jedną grupę
ŚUM Katowice lekarski 2013-2019
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości