kurs sikory-poziom 2 czy 3?

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
magda377
Posty: 13
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 16:25

kurs sikory-poziom 2 czy 3?

Post autor: magda377 »

Witam, w przyszłym roku będę w klasie maturalnej i chcę zapisać się na Kurs Sikory na biologię i chemię, tylko że nie wiem który poziom wybrać 2 czy 3? Są tu osoby, które uczęszczały na któryś?
Z góry dzięki za odpowiedź
geminius
Posty: 8
Rejestracja: 20 lis 2013, o 21:18

Re: kurs sikory-poziom 2 czy 3?

Post autor: geminius »

Osobiście polecam bardziej zapisać się do dobrego korepetytora niż na kurs. Te kursy to trochę masówka i znam osoby, które bardzo źle na nich wyszły.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: kurs sikory-poziom 2 czy 3?

Post autor: czytowazne »

A ja polecam! Kurs bardzo mi pomógł, dostałam się na medycynę. Najlepszy będzie poziom 3 - na zajęciach rozwiązuje się tylko zadania, a więc jest motywacja żeby w domu siąść i opanować materiał, który będzie przerabiany na zajęciach. Na poziomie 2 są te same zadania plus teoria, którą i tak trzeba wkuć samemu. Na kurs uczęszcza sporo osób, ale zawsze można zostać chwilę po zajęciach, na przerwie, wysłać wiadomość do osoby prowadzącej zajęcia, wszystko zależy od tego czy z tego chcesz skorzystać, czy chodzisz tam bo wierzysz, ze sam fakt uczęszczania na kurs będzie przepustką na studia. Jedyne na co mogę narzekać to atmosfera wśród kursantow - nikt do niekogo się nie odzywa, ledwo cześć odpowiedzą.
Reasumując: poziom 3.
magda377
Posty: 13
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 16:25

Re: kurs sikory-poziom 2 czy 3?

Post autor: magda377 »

Wiem, że bez własnej pracy się nie obejdzie, a na kursie chcę się nauczyć rozwiązywać testy, wstrzelić się w klucz, tylko że ja jestem pierwszym rocznikiem po reformie (tzw. nowa podstawa programowa) i nie wiem czy po tym roku, czyli po drugiej klasie będę miała tyle wiedzy, żeby tylko testy trzaskać
Ale dziękuję bardzo za poradę
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: kurs sikory-poziom 2 czy 3?

Post autor: czytowazne »

magda377 pisze:Wiem, że bez własnej pracy się nie obejdzie, a na kursie chcę się nauczyć rozwiązywać testy, wstrzelić się w klucz, tylko że ja jestem pierwszym rocznikiem po reformie (tzw. nowa podstawa programowa) i nie wiem czy po tym roku, czyli po drugiej klasie będę miała tyle wiedzy, żeby tylko testy trzaskać
Ale dziękuję bardzo za poradę
Ale przecież to nie jest tak, że tylko testy trzaskasz od początku roku. Dostajesz książeczki, gdzie zadania są ułożone działami. W domu powtarzasz materiał z tematu obowiązującego na zajęciach, na zajęciach robisz z niego zadania. Co jakiś czas są matury: na pierwszej obowiązuje cały materiał, ale nie martw się, każdy będzie w takiej samej sytuacji, ja z pierwszej matury miałam 40 % ] później materiał jest tylko z przerobionych działów, pojedyncze zadania się trafiają z działów nieprzerobionych. Dopiero ostatnia matura, w marcu, jest z całości ] Więc spoko. Sądzę, że na kursie dostosują się do zmienionej podstawy, w końcu pracują tam nauczyciele z lo
magda377
Posty: 13
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 16:25

Re: kurs sikory-poziom 2 czy 3?

Post autor: magda377 »

O! To dobrze, że są działami, takim razie chyba pójdę na 3
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości