praktyki wakacyjne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dżej es
Posty: 5
Rejestracja: 8 sty 2014, o 15:25

praktyki wakacyjne

Post autor: dżej es »

Witajcie, orientujecie się może, czy praktyki w jednostce lecznictwa otwartego oznaczają konieczność odbycia ich u lekarza rodzinnego? Teoretycznie jednostką lecznictwa otwartego jest każda poradnia, czy przychodnia, czy można więc odbyć te praktyki w poradni specjalistycznej? Pytam, bo wszyscy których znam albo już odbyli praktyki u lekarza rodzinnego, albo mają taki zamiar, a mi zależy na tym żeby zrobić praktyki w miejscu, gdzie będę mogła nauczyć się czegoś z dziedziny, która mnie interesuje
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: praktyki wakacyjne

Post autor: randomlogin »

AFAIR musi byc POZ.

EDIT: sprawdzilem. Zgodnie z rozporzadzeniem MNiSW dokladnie sa to praktyki, tu cytat: lecznictwo otwarte (lekarz rodzinny)"
dżej es
Posty: 5
Rejestracja: 8 sty 2014, o 15:25

Re: praktyki wakacyjne

Post autor: dżej es »

Dziękuję bardzo za odpowiedź, choć wolałabym żeby była inna
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: praktyki wakacyjne

Post autor: randomlogin »

Na pocieszenie powiem, ze autograf od rodzinnego zdobywa sie po srednio dwoch-trzech dniach. A do wybranego specjalisty mozesz pojsc zagadac prywatnie.

dżej es
Posty: 5
Rejestracja: 8 sty 2014, o 15:25

Re: praktyki wakacyjne

Post autor: dżej es »

Tylko skąd mam wiedzieć, że lekarz mi podpisze wcześniej? Tak na dzień dobry mam wypalić, że ja tu chcę chodzić 3 dni?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: praktyki wakacyjne

Post autor: randomlogin »

A tu nie ma reguly. Sa tacy, ktorzy sami pierwszego dnia zapytaja czy maja od razu podpisac czy chcesz troche posiedziec. Sa tacy, ktorzy zapytaja, ale po paru dniach. Sa tacy, ktorych to ty musisz zapytac- ale sa wreszcie tacy, ktorzy na takie pytanie nie zareaguja najlepiej. Mussz sama wyczuc osobe, do ktorej idziesz.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: praktyki wakacyjne

Post autor: Mårran »

Z reguły da się wyczuć, jak lekarz do ciebie podchodzi. Mnie lekarka próbowała się pozbyć od pierwszego dnia
Pani Buka
dżej es
Posty: 5
Rejestracja: 8 sty 2014, o 15:25

Re: praktyki wakacyjne

Post autor: dżej es »

Dzięki za odpowiedzi, poszukiwania czas zacząć! D
dżej es
Posty: 5
Rejestracja: 8 sty 2014, o 15:25

Re: praktyki wakacyjne

Post autor: dżej es »

a może ktoś z Białego mógłby polecić jakiegoś lekarza, który nie lubi mieć u siebie studentów?
madeline
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2011, o 16:30

Re: praktyki wakacyjne

Post autor: madeline »

Czy ktoś robił praktyki pielęgniarskie w USA po pierwszym roku lekarskiego zaliczonego w Polsce, które załatwił na własną rękę? Nie wliczam w to zadnych organizacji typu IFMSA czy Erasmusa. Posiadając odpowiednią wizę imigracyjną, czy jest to możliwe by któryś ze szpitali mnie tam przyjął? Z zaliczeniem tych praktyk przez opiekuna roku nie byłoby wiekszego problemu, gorzej ze znalezieniem odpowiedniego szpitala w stanie Nowy Jork. Ktoś coś wie? Dziękuje z góry za pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości