Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii?

Post autor: Wyżlin »

Jakie macie zdanie na temat zbiorów zadań Witowskiego z chemii? Warto je kupić? Korzystaliście/korzystacie z nich? Pomogły wam jakoś?
Warto kupić te z biologii?
carmenna
Posty: 252
Rejestracja: 10 lip 2013, o 18:09

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: carmenna »

Tak, mam je. Co to zbiorów z chemii to nie są złe, moim zdaniem warto je mieć i przerobić. Można dobrze przy nich wyćwiczyć podstawy, ale myślę, że nie ma co polegać tylko i wyłącznie na nich. (Do obliczeń dobry jest brązowy Pazdro. Warto też przerobić ABC maturalne z chemii, dużo typowo maturalnych zadań. ) A biologia Witowskiego - lepiej sobie dać spokój, klucz beznadziejny, niedokładny, dużo błędów. Nie polecam. Ale na forum było już mnóstwo opinii na ten temat.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: Seeba »

Wydaje mi się, że zadania z nich są oklepane i to samo jest w standardzie zbiorów chemicznych, czyli zbiorze Pazdro. Polecam też zbiór Persony.
maria304
Posty: 356
Rejestracja: 17 sty 2014, o 00:07

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: maria304 »

Uważam, że Witowski z chemii byłby najlepszym zbiorem na rynku, gdyby nie dość liczne błędy. Jako jedyny zawiera naprawdę dużo zadań (chwilami nawet za dużo) i można ćwicząc na nim nabrać dobrych nawyków. Ma też zadania typowo pod maturę", co niekoniecznie zdarza się w innych zbiorach, np. Pazdro. Sam Pazdro to moim zdaniem za mało na maturę.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: dmnunited »

Zacznijmy od tego, że w Witowskim są zadania ze zbiorów Pazdro, Persony, Sułkowskiego, Litwina, Danikiewicza, poza tym zadania z egzaminów na AM i zadania maturalne
Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: moorisett »

Zielony organiczny Witowski - całkiem niezły, dużo zadań z tekstem, które lubią pojawiać się na maturze. Pazdro Maturalnie, że zdasz - the best of the best, na początku teksanska masakra piłą mechaniczną, ale potem można docenić ten zbiór.

Awatar użytkownika
Anarionn
Posty: 326
Rejestracja: 27 mar 2013, o 10:14

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: Anarionn »

Syf i jedno i drugie. Wystarczy spojrzeć na próbne matury tego PROFESORA jak się w niej sam określa DD
schoolboyq
Posty: 116
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:50

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: schoolboyq »

Ile miechów zajęło Wam przerobienie Witka i z jaką częstotliwością go robiliście? i jeszcze pytanie do tych co kupili najnowszą wersję, błędy poprawione?
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: Melatonina »

Walczyłam wczoraj z biologicznym zbirem Witowskiego.OK RO PNY.
Ale chemia mi się podobała i mogłabym nazwać Witowskiego niezbędnikiem chemicznym : )Przez dwa miesiące zrobiłam obydwa witowkie i Koszmidra.

Tyle, ze ja jestem maniaczką i motywuje mnie strach :C To popierdzielam z nimi.
Karibu
Posty: 375
Rejestracja: 2 lut 2013, o 11:44

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: Karibu »

ja przez święta wydziergałam:-) ponad sześćset zadań-)
nie wiem czy Witowski jest dobry, nie mam za bardzo porównania, poza nim robiłam tylko Pazdro, ale jedno wiem.
zadania z Wit. dzierga mi się prześwietnie:-)
w przeciwieństwie do Wit. z biologii

Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: Wyżlin »

Mam chemię Witowskiego od 8 dni(?) no i jestem w połowie zadań z chemii organicznej z czego jestem zadowolona, aczkolwiek sam zbiór ma parę zadań niepotrzebnych, no i czasem zdarzają się błędy w odpowiedziach.
Awatar użytkownika
Locus
Posty: 369
Rejestracja: 30 lip 2011, o 21:46

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: Locus »

Chemię wita przerobiłam dwa razy od dechy do dechy i serio, po 3 zadaniach przestaje się myśleć i nawet się nic nie pisze tylko wklepuje w kalkulator inne dane i wpisuje odpowiedź. Maturalnie że zdasz i omega mi się bardziej podobają.
maria304
Posty: 356
Rejestracja: 17 sty 2014, o 00:07

Re: Jakie macie zdanie o zbiorach zadań Witowskiego z chemii

Post autor: maria304 »

schoolboyq pisze:pytanie do tych co kupili najnowszą wersję, błędy poprawione?
Niestety nie, bardzo ich dużo nadal
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości