Problem z nauką biologii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Problem z nauką biologii

Post autor: Smile_Forever »

Dokładnie, jak ktoś jest wzrokowcem to wszelkie graficzne przedstawianie pojęć pomaga w nauce.
Awatar użytkownika
Roar
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2013, o 18:37

Re: Problem z nauką biologii

Post autor: Roar »

Dziękuję bardzo za odpowiedzi Postaram się wypróbować te nowe metody i mam nadzieję że przyniosą dobre efekty. Oczywiście wiem że niektórych pojęć trzeba się nauczyć na pamięć, ale ja dosłownie recytuję książki słowo w słowo uwzględniając przecinki także tak to chyba nie powinno wyglądać.
Awatar użytkownika
Ósemka8
Posty: 312
Rejestracja: 12 sty 2013, o 21:23

Re: Problem z nauką biologii

Post autor: Ósemka8 »

Mi właśnie zawsze pomagało robienie notatek. Czasami się denerwuję, że tracę na to strasznie dużo czasu, ale jak za długo czytam jakąś książkę to się rozpraszam (albo zasypiam ). Jak już mam takie notatki to z reguły wystarczy, że je raz albo dwa razy przeczytam. Polecam Ci tłumaczenie danego zagadnienia innym, nie ważne komu. Może to być osoba która też przerabia dany temat, osoba zupełnie niezorientowanej w temacie czy chociaż pies. Polecam zwłaszcza to ostatnie
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Problem z nauką biologii

Post autor: Smile_Forever »

Ja się wyleczyłam z myśli, że robienie notatek jest stratą czasu. Angażuje się wtedy w naukę więcej zmysłów i to naprawdę pomaga w zapamiętywaniu. Zwłaszcza, jak się przerabia coś po raz pierwszy - zbyt duży natłok materiału nie jest korzystny, lepiej czytać wolniej, powtarzać, zapisywać, niż próbować szybko wtłoczyć wszystko do głowy
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Problem z nauką biologii

Post autor: Seeba »

Też robię własne notatki i polecam. Pisząc je mam tam najważniejsze zagadnienia a ich nauka jest szybsza niż prosto z książki. Powtórka materiału z nich jest szybka i efektywna.
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Problem z nauką biologii

Post autor: kopera »

To chyba zależy od osoby co woli. Ja próbowałem robić notatki, ale z postępów stwierdziłem ,że to strata czasu. W moim przypadku lepiej się sprawdza bezpośrednia nauka z książki (o ile książka jest sensowna).
Notatki robię dopiero podczas szlifów i powtarzania, aby wypisać czego nie pamiętam i na to zwrócić uwagę.
italico
Posty: 129
Rejestracja: 12 lip 2013, o 13:59

Re: Problem z nauką biologii

Post autor: italico »

A może spróbuj map myśli?
kopera
Posty: 168
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:39

Re: Problem z nauką biologii

Post autor: kopera »

nigdy nie próbowałem nawet nie wiem jak je dobrze robić i nie wiem czy mi się chce to sprawdzać
a pomagają? Widać widoczną różnicę w nauce przy pomocy map?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości