8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
krowka22
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2013, o 18:55

8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: krowka22 »

Przepraszam, że zakładam nowy wątek, ale potrzebuję świeżych informacji, a nie z roku 2010. Więc tak zwracam się do osób zorientowanych w temacie, uczniów, absolwentów. Chciałabym iść do którejś z wyżej wymienionych szkół na profil biol-chem i chciałabym zasięgnąć waszej opinii. Chciałabym dużo wynosić lekcji. Nie ukrywam marzę o studiach medycznych i chciałabym aby poprzez lekcje, a także prace w domu dobrze przygotować się do matury. Nie chcę też żebym musiała spędzać każdą wolną chwilę nad książkami w sensie /wyścig szczurów/. Ogólnie chciałabym aby była miła atmosfera i wysoki poziom nauczania, ale nie zbyt wysoki. powinnam mieć ok 170 pkt. Na dzień dzisiejszy skłaniam się w stronę szóstki. co do dwójki trochę się boję że sobie nie poradzę. Interesuje mnie ósemka, ale obawiam się chodzenia na popołudnie. Czy może ktoś wyrazić swoją opinię? Błagam Was pomóżcie. I jeszcze jedno jak w 6 wygląda nauka języków?
Katx2
Posty: 122
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:46

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Katx2 »

V,I,II,VII,VII,VI te są najlepsze w Krakowie
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

Mam ten sam problem. Ja najbardziej skłaniam się ku II, w końcu najlepszy biol - chem , jednak mam wrażenie, że ta szkoła jest jednak trochę za bardzo staroświecka (wystarczy zobaczyć na ich str. internetową), ale z drugiej strony, czego nie robi się dla medycyny. Zastanawiałam się też nad VI , nad klasą anglojęzyczną (myślę o studiach za granicą), jednak słyszałam, że jest tak trochę słaba biologia VIII ma bardzo dobrą zdawalność na studiach, na ich stronie jest napisane, że 99 % ich uczniów dostało się na wymarzony kierunek, tylko pytanie, ile z nich poszło na medycynę mam dużo wątpliwość.
Woockash
Posty: 260
Rejestracja: 9 paź 2009, o 18:10

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Woockash »

matyldzioch pisze:na ich stronie jest napisane, że 99 % ich uczniów dostało się na wymarzony kierunek
na 99% dyrekcja viii lo jest odrealniona, ósemka to słaba szkoła
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Smile_Forever »

Ja osobiście polecam z całego serca V LO w Krakowie, spędziłam tam trzy cudowne lata, w szczególności polecam klasę H, ze względu na wspaniałą biolożkę
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

Woockash dlatego ósemka jest u mnie ostatecznym, trzecim wyborem
Glikoproteina moja mama mi nie pozwoli iść do piątki, no jak to mówi Ja cię tam nie chcę! jeszcze będziesz brała jakieś narkotyki, dopalacze! Ja nie mam na ciebie takich ambicji!". Ja się z tym za bardzo nie zgadzam, moja znajoma uczy się w piątce i bardzo sobie chwali, moi koledzy też tam chcą iść A mogłabyś mi jeszcze powiedzieć czy jest tam duży nacisk na konkursy? teraz biorę udział w olimpiadach, ale w liceum planuję bardziej skupić się na maturze niż na konkursach, więc głównie zależy mi na dobrym przygotowaniu do matury a nie do konkursów.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Smile_Forever »

matyldzioch, w tej szkole jest generalnie luz i nikt nikogo do niczego nie zmusza . Chcesz startować w olimpiadach - dobrze, przygotowujesz się, nauczyciele Ci pomagają, możesz sobie zrobić trochę wolnego od szkoły (trochę. w moim przypadku tego wolnego było zdecydowanie więcej niż przewidywał glejt, ale nie miałam z tego powodu żadnych problemów ), nie chcesz - nie jesteś gorzej traktowana, po prostu uczysz się do matury bardzo polecam klasę H, mieliśmy genialną biolożkę, która naprawdę perfekcyjnie przygotowuje do matury, w 3 klasie robi co tydzień powtórkowe sprawdziany i ocenia je dokładnie tak, jak się ocenia na maturze poza tym jest naprawdę cudownym człowiekiem
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

Zaczynasz mnie bardzo przekonywać do tej szkoły. Wygląda na to, ze to co większość o niej mówi (że tam tylko wyścig szczurów, nie ma się życia, same mózgi itd.) to nie do końca prawda. Jednak drugim problemem jest czy w ogóle bym się tam dostała. Jak na razie jestem finalistką olimpiady Biologicznej ( za 5 dni etap wojewódzki!) i Geograficznej. Jeżeli brałabym pod uwagę egzaminy próbne i oceny z 1 półrocza, to mam jakieś 179 pkt. W takim wypadku dostałabym się w II lub III rekrutacji?
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Smile_Forever »

Gdyby były takie progi, jak wtedy, kiedy ja szłam do liceum, dostałabyś się w I rekrutacji, aktualnych progów nie znam . Ale sporo osób ma taką taktykę, że składa najpierw na biol-chem i na profil, gdzie są najniższe progi, jeśli się dostanie na ten drugi, to we wrześniu składa podanie o przeniesienie na biol-chem i udaje się
Odnośnie atmosfery - osobiście nie czułam żadnej konkurencji w tej szkole, mimo, że miałam bardzo ambitną klasę. Bardzo dużo sobie nawzajem pomagaliśmy, nie było między nami rywalizacji . A przy tym cały czas żartowaliśmy, zresztą naszą klasę wszyscy wspominają jako naprawdę wesołą . O to, że nie będziesz miała życia, się nie martw - ja miałam czas na wszystko, ale trzeba przyznać, że uczyłam się przez trzy lata tylko biologii i chemii, bo resztę sobie odpuszczałam (słówek na angielski uczyłam się na przykład na polskim zobaczysz, to nieodłączny element życia w V LO).
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

To wszystko naprawdę świetnie brzmi. Wspominałaś o świetniej nauczycielce biologii, a czy nauczyciele są też dobrzy nauczyciele chemii? I na stronie czytałam, że klasy biologiczno - chemiczne są pod patronatem Wydziału Chemii UJ, czy to znaczy, że odbywają się jakieś zajęcia na UJ czy z wykładowcami UJ? I jeszcze jedno pytanie: jakie są języki do wyboru? Bo na stronie internetowej nie ma o tym ani słowa. Bardzo Ci dziękuję, że tak na wszystko mi odpowiadasz
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Smile_Forever »

Z chemii również są świetni nauczyciele, akurat moja pani doktor już odeszła na emeryturę, ale zostało dwóch nauczycieli, z którymi również miałam duży kontakt, bo jeden pan był głównym przygotowującym do Olimpiady, a drugiego dobrze znałam, bo spędzałam masę czasu na zapleczu, miareczkując albo wykrywając różne związki na UJ zajęcia w moim roczniku miała tylko klasa mat-chem, ale możliwe, że rozszerzyli to na biol-chemy . Ale jeśli się chce porobić jakieś doświadczenia, zawsze można przyjść na kółko chemiczne, panuje tam bardzo sympatyczna atmosfera Odnośnie języków - angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański i rosyjski, polecam rosyjski, sama na niego chodziłam, nie dość, że trafiła nam się wesoła grupa, to pani jest bardzo przystępna, nie wymaga dużo, wszystko to, co wcześniej się przećwiczy na lekcjach
matyldzioch
Posty: 23
Rejestracja: 15 sty 2014, o 19:04

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: matyldzioch »

Ooo, to super, bo nienawidzę niemieckiego i bałam się, że przyjdzie mi się uczyć go kolejny rok Dzięki za wszystkie informacje, bardzo mi pomogłaś
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: 8 czy 6, a może 2?- które liceum w Krakowie?

Post autor: Smile_Forever »

Nie ma sprawy, chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie tej szkoły . Też nie chciałam się uczyć niemieckiego, zresztą z tego co słyszałam trafiali się dość wymagający nauczyciele z tego języka, więc nie polecam go dla wszystkich, którzy nie chcą się zbytnio przemęczać na drugim języku Nasz rosyjski był chyba najfajniejszy, chociaż francuski z Madame też raczej nie spędzał ludziom snu z powiek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości