Medycyna w trzy lata?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Medycyna w trzy lata?

Post autor: Amani »

Czy to prawda, że po skończeniu stomatologii można odpłatnie zrobić tytuł lekarza med w 3 lata. Jakieś dwa lata temu znalazłam informacje na PUMie dla absolwentów stomy, że jest taka możliwość. Było też info dla absolwentów medycyny, że w 4 lata mogą stomę też odpłatnie.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: randomlogin »

Interesujace, bo do PWZ wymagane jest ukonczenie studiow szesciolernich. Podejrzewam, ze odbywaloby sie to na zasadzie uznawania czwsci przedniotow i zaliczania na tej podstawie lat studiow. Ale zeby az tyle? U nas takiej mozliwosci na pewno nie ma, bylbym bardzo zdziwiony jej obecnoscia gdziekolwiek.

Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: Amani »

Właśnie nie mogę tego znaleźć teraz ale naprawdę widziałam coś takiego, z tym że to odpłatnie.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: Amani »

A jeśli ktoś w zamiarze ma późniejszą speckę z chirurgii szczękowo-twarzowej i chce oba te kierunki studiować to na jakiej zasadzie to ludzie studiują. Najpierw lek potem po roku stomę zaczynaja czy jak? Czy odwrotnie też można, najpierw stoma po roku lek?
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: ryniofit8000 »

Amani, ale czemu mieliby chcieć studiować oba te kierunki?
no chirurgię szczękowo-twarzową z tego co wiem można iść i po leku i po stomie
Awatar użytkownika
Trzcina
Posty: 190
Rejestracja: 29 sty 2014, o 19:22

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: Trzcina »

Amani pisze:A jeśli ktoś w zamiarze ma późniejszą speckę z chirurgii szczękowo-twarzowej i chce oba te kierunki studiować to na jakiej zasadzie to ludzie studiują. Najpierw lek potem po roku stomę zaczynaja czy jak? Czy odwrotnie też można, najpierw stoma po roku lek?
Można studiować jak chcesz - równolegle czy też jedne po drugich. Nie ma przecież żadnego zakazu
Amani, ale czemu mieliby chcieć studiować oba te kierunki?
Istnieją osoby, które studiowały zarówno stomę jak i lek - chyba w celu ułatwienia/skrócenia specjalizacji(?). Teraz na pewno mniej jest takich odważnych, bo i płacić trzeba.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: randomlogin »

Dokladnie, specka jest krotsza poki co. Przy modulach to zniknie prawdopodobnie, w kazdym razie jest troche takich osob. Wiekszosc robi oba rownolegle po prostu. Chociaz niektore osoby ktore pojda na szczekowke po samym leku tez czasem uznaja, ze chirurgia spoko, ale o zebach nic nie wiedza - i tobia stome rownolegle ze specka, mamy w Krakowie taki przypadek.

Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: Piotrr »

jest tak że po stomie można uzyskać wpis na 3 rok lekarskiego i skończyć lekarski odpłatnie ale żeby ten wpis na 3 rok uzyskać trzeba najpierw zdać egzaminy wyrównawcze z anaty,histo,biolomolo,biochemii i fizjologii
W końcu lekarz
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: randomlogin »

Piotrr, ale ten trzeci rok to poki co jest jeszcze stary w program. W nowym, kiedy kliniki pewnie wchodza wczesniej, tez bedzie mozna na trzeci od razu? Wysoko, a nawet to nie daje ukonczenia studiow w trzy lata. U nas mozna bylo miec najwyzej pierwszy za pierwszy zaliczony AFAIR.
Poza tym - sa jakies ograniczenia czasowe? Np zaliczane sa przedmioty (chocby tylko zajecia, z egzaminem do zdania) ukonczone co najwyzej 5 lat temu? Czy nic z takich rzeczy nie wymagaja?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: Piotrr »

"absolwent kierunku lekarsko-dentystycznego może odpłatnie kontynuować naukę i uzyskać wpis na 3 rok studiów na kierunku lekarskim z warunkiem wyrównania różnic programowych z 1 i 2 roku różnice programowe to te które wymieniłem wcześniej a informacja pochodzi z regulaminu studiów który jest ważny od 01.10.13. Chociaż w sumie faktycznie to bardziej pasowałoby do starego systemu kształcenia, bo w nowym dochodzą dość znaczące godzinowo różnice z patomorfologii/fizjologii, immunologii, mikrobiologii i pewnie jeszcze innych. Ale nie mnie to oceniać, bo powiedzmy że póki co regulamin działa na moją korzyść P
W końcu lekarz
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna w trzy lata?

Post autor: Amani »

Piotrr, nadal chcesz na lek?
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości