Jaki kierunek warto wybrać?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Alpa
Posty: 13
Rejestracja: 4 lut 2012, o 12:35

Jaki kierunek warto wybrać?

Post autor: Alpa »

Myślałam nad wyborem konkretnych kierunków:
Mikrobiologia (stosowana)
Weterynaria
Analityka medyczna
Fizjoterapia
Behawiorystyka zwierząt


Gdyby ktoś się orientował, to chciałabym się dowiedzieć, na który kierunek najłatwiej się dostać i który najlepiej (z perspektywy przyszłej pracy) studiować.

Z góry dziękuję za informacje
13112015

Re: Jaki kierunek warto wybrać?

Post autor: 13112015 »

Alpa pisze:Gdyby ktoś się orientował, to chciałabym się dowiedzieć, na który kierunek najłatwiej się dostać
Najprawdopodobniej na fizjoterapię, zresztą oferuje ją bardzo dużo uczelni, nie tylko medyczne, ale i politechniczne (nie wiem, jaki jest poziom tego kierunku na niemedycznych uczelniach).
Alpa pisze:który najlepiej (z perspektywy przyszłej pracy) studiować.
Analitykę medyczną/weterynarię.

Jeżeli chodzi o mikrobiologię, to lepsze jest studiowanie biologii i późniejsze specjalizowanie się w mikrobiologii.

W kwestii studiowania behawiorystyki zwierząt trudno mi się wypowiedzieć, ale moim zdaniem w Polsce to jeszcze dość mało popularne, podobnie jak np. biotechnologia i z zatrudnieniem byłoby ciężko.
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Jaki kierunek warto wybrać?

Post autor: deVries »

Z tych które wymieniłaś ja bym wybrał analitykę medyczną ze względu na zainteresowania oraz to, że ma się po tym prawo wykonywania zawodu, którego studenci innych kierunków bez drogiej podyplomówki nie zdobędą. Aczkolwiek większość absolwentów pewnie by ci odradziła, bo z pracą ciężko.

W drugiej kolejności weterynaria - dla mnie średnio ciekawa, ale też ma ten plus, że zdobywasz jakieś uprawnienia, których inni nie mają.

Także moim zdaniem najlepiej między tymi 2 wybrać, w zależności od zainteresowań.

Fizjoterapia jest wszędzie, osób z takim wykształceniem jest mnóstwo. To samo wszelkie (mikro)biologie - bo mikrobiologiem może być też biolog, biotechnolog czy ochroniarz środowiska
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości