Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
syl_25
Posty: 10
Rejestracja: 10 lut 2014, o 18:25

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: syl_25 »

Dokladnie nikt sie nie przyznaje nie wiadomo ile osob z mojej klasy ma takie plany a glupio jest mu mowic bo co jesli sie nie dostanie?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Seeba »

liliana, matura zweryfikuje.
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: daftpunk »

Self pisze:Lubię Was pocieszacie mnie bardzo a jak sobie przekładać to, jak teraz idą mi matury z poprzednich lat? Trochę dodać czy raczej ująć? Wychodzą tak na 83-88 biologia a chemia raczej ponad 90 ale ja spać po nocach nie mogę bo tak mnie strach zżera. Śnił mi się np ostatnio rozpad 1 na maturze o ciekawe czemu nie potrafiłam tego zrobić P albo gamma ale na to to chyba nie ma co liczyć na maturze bo z lekcji pamiętam jedno zdanie )

ja z każdej próbnej biologii miałam 73, w porywach 75, a 28 czerwca zobaczyłam piękne 95, więc spokojnie, matura potrafi też pozytywnie zaskoczyć
Self
Posty: 13
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:58

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Self »

Mam nadzieję daftpunk!
Ciekawe ile z tych co idą a nie próbują się dostać coś robi w tym kierunku poza powtarzaniem kto jak nie ja". Bo żebym to ja w mojej klasie nieraz słyszała pewne głosy ludzi, którzy mało kiedy byli przygotowani, a zdradzić mogę (wieeem jak to zabrzmi) że chodzę raczej do dobrego liceum - pierwsza pięćdziesiątka.
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: daftpunk »

Self pisze:Mam nadzieję daftpunk!
Ciekawe ile z tych co idą a nie próbują się dostać coś robi w tym kierunku poza powtarzaniem kto jak nie ja". Bo żebym to ja w mojej klasie nieraz słyszała pewne głosy ludzi, którzy mało kiedy byli przygotowani, a zdradzić mogę (wieeem jak to zabrzmi) że chodzę raczej do dobrego liceum - pierwsza pięćdziesiątka.
też chodziłam do dobrego liceum, w pierwszej klasie wszyscy szli na lekarski, w drugiej trochę poodpadało, a w trzeciej to każdy by chciał się dostać", w sumie przed maturą to raczej pokornie podchodziliśmy do tego:)
Awatar użytkownika
agata806gt
Posty: 53
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 09:22

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: agata806gt »

Wiem jak to jest, a potem zderzenie z rzeczywistością może to i dobrze, matura to 30% wiedzy a 70% myślenia (ale oba czynniki muszą być spełnione ), a jeżeli ktoś nie myśli, to się raczej na ten zawód nie nadaje. Bez obrazy dla niektórych - bo 50-60% to nieźle, nie mówię, że wszyscy mają mieć +80. Każdy zdaje jak chce i idzie, gdzie chce. Ale wiele rzeczy wystarczy przemyśleć - czasem tylko pisanie pod klucz zawodzi i przesądza o wyniku.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: tchorz »

Ja nie przewiduję spadku progów. Myślę, że coraz więcej osób chce iść na medycynę bo to jedyny zawód gdzie ma się pewność pracy. A w Polsce wiadomo jak jest.
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Pawel24 »

Jeśli nawet spadną to niewiele, góra 1-2 punkty.
Po pierwsze dlatego, że w rekrutacji będą brały udział osoby z zeszłego roku, a osób którym zabrakło 1 pkt są setki.
Po drugie dlatego, że tak jak koleżanka wyżej napisała po tych studiach masz pewną i bardzo dobrze płatną pracę.
A to, że mniej osób pisze maturę z biologii to średni wyznacznik, bo tutaj chodzi o jakość, a nie o ilość. Chętnych na studia medyczne nadal jest około 20 na 1 miejsce.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: czytowazne »

Przewidywania się zaczną jak pojawią się arkusze z biologii i chemii. Jeśli matura będzie łatwa to progi wzrosną. Rok temu biologia poszła gorzej niż w 2012 i progi lekko spadły. Poza tym wroclaw I szczecin wprowadziły matematykę do rekrutacji, to może rozładować trochę warszawe, ale dużego spadku bym nie obstawiania bo do warszawy składają ludzie z całej Polski a do szczecina juz bardziej z okolic, moim zdaniem.

Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: nika0645 »

a gdzie można przeczytać te statystyki a propo liczby osób zdających biologię i chemię R w tym roku? z góry dziękuję za jakiegoś linka
w ogóle bardzo mnie pocieszyliście teraz tylko liczę, że z biologii nie popełnię takich głupich błędów, jak rok temu i szczęście się do mnie uśmiechnie
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Sofia »

czytowazne, Nie rozprowadzaj błędnych informacji

Szczecin żadnej matmy nie wprowadza, od tego roku liczą się dwa przedmioty tylko: obowiązkowo biologia i do wyboru chemia i fizyka. Tylko Wrocław wprowadza zamiennie matematykę, i to tylko on rozładuję WÓM.

I tak IMO do Szczecina składają ludzie nie tyle z okolic, co bardziej awaryjnie, bo tam były niższe progi zwykle, tak na wypadek jakbyś się nigdzie indziej nie dostała.

No i na moim roku jest naprawdę garstka ludzi ze Szczecina. Jakieś 4/5 roku co najmniej to przyjezdni z naprawdę najdalszych zakątków Polski
(Najdalsze osoby z Przemyśla są xd)

A tak na marginesie to polecam Szczecin, jak na razie jest tu całkiem spoko, i jeśli na kimś to robi wrażenie to ponoć pobił Wrocek w wynikach LEPu ostatnio xd
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: nika0645 »

Sofia pisze:czytowazne, Nie rozprowadzaj błędnych informacji

Szczecin żadnej matmy nie wprowadza, od tego roku liczą się dwa przedmioty tylko: obowiązkowo biologia i do wyboru chemia i fizyka. Tylko Wrocław wprowadza zamiennie matematykę, i to tylko on rozładuję WÓM.

I tak IMO do Szczecina składają ludzie nie tyle z okolic, co bardziej awaryjnie, bo tam były niższe progi zwykle, tak na wypadek jakbyś się nigdzie indziej nie dostała.

No i na moim roku jest naprawdę garstka ludzi ze Szczecina. Jakieś 4/5 roku co najmniej to przyjezdni z naprawdę najdalszych zakątków Polski
(Najdalsze osoby z Przemyśla są xd)

A tak na marginesie to polecam Szczecin, jak na razie jest tu całkiem spoko, i jeśli na kimś to robi wrażenie to ponoć pobił Wrocek w wynikach LEPu ostatnio xd
sama składam ostatecznie, awaryjnie do Szczecina
i, szczerze mówiąc, nie wiem co bym zrobiła w sytuacji, gdybym dostała się załóżmy na lek-dent na WUM a lek do Szczecina. lepiej wybrać ten lek w teoretycznie gorszej (daję w cudzysłów, bo to jest zasłyszane od ludzi i nie chcę nikogo z PUMu urazić ) AM? Sama nie mam opinii o PUMie, ale traktuję ją jako opcję awaryjną, bo kolejny rok nie zostanę w domu

i ponawiam prośbę o ten link, bo sama poszukałam i nie znalazłam
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Madridistka »

Ja też na PUM składam na pewno, ale nie wiem czy na lek czy na lek-dent, zobaczę jak mi matura pójdzie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 8 gości