Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Piotrr »

Naczelny stomatołek PUMu zabierze teraz głos P Mi się bardzo podoba na uczelni. Trzeba się uczyc jak wszędzie, ale czy trudniej czy łatwiej to nie wiem bo nie mam porównania( no moze mogę porownywać z fizjoterapią ale to chyba nie musze nikomu mowic co trudniejsze P)
Co do mezaliansow stoma/lek. Jak chcesz na lek to nie idz na stome. a mowie to bo mam male doswiadczenia w tej kwestii. chcialem na lek, ze strachu zlozylem na stome i troche sie teraz mecze. ale na szczescie mozna to wszystko naprawic i przy odrobinie wysilku( a nawet troche duzo wiecej niz odrobinie, moge i na pewno ten stan rzeczy zmienie).

BTW Sofia nie musisz sie przypadkiem histo uczyc ?
Stoma ktora zdala dzisiaj ostatnie kolo z histo pozdrawia lek D
W końcu lekarz
antropolog95
Posty: 280
Rejestracja: 10 cze 2013, o 19:37

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: antropolog95 »

Na stome na Lublin i Śum było 163 pkt, a na Białystok 162. Możliwe że spadną do 160? Tendencja spadkowa jest od kilku lat
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Sofia »

Piotrr, dzięki że przypomniałeś mi o zbliżającym się najgorszym kole na całym roku, prawie o nim zapomniałam W końcu cała embrio na jednym to nic takiego ^^
Pawel24
Posty: 21
Rejestracja: 4 maja 2014, o 18:27

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Pawel24 »

antropolog95 pisze:Na stome na Lublin i Śum było 163 pkt, a na Białystok 162. Możliwe że spadną do 160? Tendencja spadkowa jest od kilku lat
Progi zależą tylko i wyłącznie od tego jaki będzie poziom trudności egzaminów w danym roku. Ciężko teraz przewidzieć, teraz to takie wróżenie z fusów
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: nika0645 »

Piotrr pisze:Naczelny stomatołek PUMu zabierze teraz głos P Mi się bardzo podoba na uczelni. Trzeba się uczyc jak wszędzie, ale czy trudniej czy łatwiej to nie wiem bo nie mam porównania( no moze mogę porownywać z fizjoterapią ale to chyba nie musze nikomu mowic co trudniejsze P)
Co do mezaliansow stoma/lek. Jak chcesz na lek to nie idz na stome. a mowie to bo mam male doswiadczenia w tej kwestii. chcialem na lek, ze strachu zlozylem na stome i troche sie teraz mecze. ale na szczescie mozna to wszystko naprawic i przy odrobinie wysilku( a nawet troche duzo wiecej niz odrobinie, moge i na pewno ten stan rzeczy zmienie).

BTW Sofia nie musisz sie przypadkiem histo uczyc ?
Stoma ktora zdala dzisiaj ostatnie kolo z histo pozdrawia lek D
dzięki za Twoją wypowiedź trzymam zatem kciuki za Ciebie i wszystkich innych zdających/poprawiających/zmieniających kierunek
zupelnieodzera
Posty: 175
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 18:29

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: zupelnieodzera »

No proszę, ale sobie poprawiłem humor tym wątkiem tuż przed maturą z chemii 11561 osób mniej. Szok.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Erick »

Ale to bez poprawiających, a tym może być sporo. Tak czy inaczej w tym roku powinno być mniej kandydatów.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: promyczek14175 »

Myślicie, że ile wyniosą progi w Gda? Albo na PUMie, gdzie teraz mniej przedmiotów?
Awatar użytkownika
daftpunk
Posty: 107
Rejestracja: 3 lip 2013, o 15:53

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: daftpunk »

promyczek14175 pisze:Myślicie, że ile wyniosą progi w Gda? Albo na PUMie, gdzie teraz mniej przedmiotów?
wróżenie z fusów już się widzę zaczęło:)
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: kate27 »

Jak tam wrażenia po dzisiejszej chemii
Medyk 300

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: Medyk 300 »

Jaka ona w końcu była trudna czy łatwa ale tak szczerze , bo jedni mówią że trudna (Ja tak mówię ) według mnie najtrudniejsza z pośród wszystkich , a inni mówią że banalnie prosta. Legenda głosi że im mniej zadań na maturze tym trudniejszy arkusz a im więcej zadań (39!) tym łatwiejszelt- ja tę legendę obmyśliłem , ale według mnie była bardzo trudna , nie zrobiłem nawet połowy zdań c Nie zdałem nie muszę czekać na odpowiedzi , muszę teraz zająć się życiem zanim tata wróci ehh.
Tak bardzo życie ehhhh c
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: kate27 »

Mój tegoroczny lekarski chyba właśnie poszedł się j***ć
szczuroskoczek
Posty: 104
Rejestracja: 20 lut 2013, o 14:48

Re: Jak to jest z progami - bardzo spadają?

Post autor: szczuroskoczek »

Medyk 300 pisze:Legenda głosi że im mniej zadań na maturze tym trudniejszy arkusz a im więcej zadań (39!) tym łatwiejszelt- ja tę legendę obmyśliłem ,
Tak bardzo życie ehhhh c

Też tak mi się zdawało dopóki nie porównałem arkuszy z biologii tegorocznej i tej informacyjnej- jak to ma być od 2015r.
Moim zdaniem to jest jakiś paradoks, im mniej zadań tym powinny być bardziej rozbudowane i wymagające głębszej analizy i szerszej wiedzy, okazuje się nic bardziej mylnego. Nawet zadania za 4pkt mają maksymalnie dwa pytania otwarte reszta to-zaznacz, podkreśl, wpisz w lukę. Natomiast im więcej zadań tym ich większa różnorodność co za tym idzie więcej wymagających pytań można do nich ułożyć. Poza tym od przyszłego roku będzie jeden poziom co w moim przekonaniu wymusi obniżenie poziomu= równanie w dół.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości