Co zrobić z chyba wyrzuconym z gniazda gołębiem?

iwon
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2014, o 09:42

Co zrobić z chyba wyrzuconym z gniazda gołębiem?

Post autor: iwon »

Proszę o pomoc. Mam gołębie na balkonie, dzisiaj po nocy zauważyłam, ze jedno młode leży poza gniazdem, jest prawie nieruchome ale żywe, Matka siedziała na drugim, i nie odlatywała, albo chciała żebym je włożyła do gniazda, albo chroniła drugie. Po chwili odleciała. Ale wróci, nie raz tak się zachowywała. Mam taka nadzieję. Przełożyłam je do gniazda. Do brata". To chyba wyrzucone jest zdecydowanie mniejsze, i jedno skrzydło ma prawie nieruchome, patrzy na jedno oko. To drugie jest bardzo żywotne, rusza skrzydłami. Wydawało mi się do niedawna, że oba są tak samo karmione, ale jak widać nie były. Samiec i samica do tej pory wysiadywały obydwa. Co się stało, czy samo wypadło, ale wydaje mi się, ze zostało wyrzucone, nie wiem jak długo leżało na betonie, ale nie było zupełnie wymarznięte, trochę je ogrzałam, i przełożyłam do gniazda. Pomyślałam, żeby zabrać tamto drugie w zdecydowanej lepszej kondycji, ale ono się nie da, broni się, a to jest zupełnie bezbronne, co mam robić. Zapewniam im spokój i dlatego samiec i samica przyzwyczaiły się do mojej obecności, ale jak poczytałam o karmieniu młodych pisklaków, to bardzo skomplikowane. I o tych różnych chorobach od gołębi. Bardzo mi tego malutkiego szkoda. Przywiązałam się do tej rodziny na balkonie.
Wcześniej próbowałam dokarmić samicę i samca i zostawiłam w pojemniku połówki grochu, płatki kukurydziane zmieszane trochę z wodą, ale nie chciały, choć widziałam, że próbowały.
Co mam zrobić. Pomóżcie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość