Kierunki rezerwowe

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Kierunki rezerwowe

Post autor: Mikrobiologer »

Siemka wszystkim
Chciałbym poznać waszą opinię na temat tego gdzie rejestruje się na studia. Jeśli chodzi o maturę to z moich wyliczeń z bioli mam około 70% a z chemii 40%

-weterynaria-tu tylko liczę na cud
-analityka medyczna- niestety na granicach progów
-mikrobiologia - jednakże po przeczytaniu wielu postów nie widzę większej różnicy mikro a anal med i nie wiem co lepsze
-biologia-bo na to się dostane chyba na pewno

Proszę o komentarz i pomoc czy taka strategia jest dobra
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kierunki rezerwowe

Post autor: randomlogin »

Mikrobiologer pisze:-mikrobiologia - jednakże po przeczytaniu wielu postów nie widzę większej różnicy mikro a anal med i nie wiem co lepsze
Po analityce chociaz z automatu jestes diagnosta, w sensie masz uprawnienia, po czymkolwiek innym musialbys robic podyplomowke (a i nie po wszystkim mozna, po biologii na pewno tak, ale po mikrobiologii akurat nie wiem). Poza tym u nas z malymi stworzonkami pracuja po prostu biolodzy, bez mikro- przed nazwa studiow, i odnajduja sie swietnie, po prostu same studia troche w tym kierunku sprofilowali - a w razie czego perspektywy robienia czegos innego jakby wieksze.
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Kierunki rezerwowe

Post autor: EwKa1202 »

To zależy czy chcesz poprawiać maturę czy zostać na obranym kierunku. Jeśli chcesz poprawiać maturę to radziłabym biologię, jeśli chcesz zostać na tym kierunku to najlepsza by była weta lub analityka, choć nie wiem jak czujesz się z chemii, której jest dużo na analityce
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Kierunki rezerwowe

Post autor: Mikrobiologer »

ewka1994 pisze:To zależy czy chcesz poprawiać maturę czy zostać na obranym kierunku. Jeśli chcesz poprawiać maturę to radziłabym biologię, jeśli chcesz zostać na tym kierunku to najlepsza by była weta lub analityka, choć nie wiem jak czujesz się z chemii, której jest dużo na analityce
Będę poprawiać maturę bo marzę o weterynarii o której w tym roku chyba mogę zapomnieć.
A dlaczego biologia najlepsza by była najlepsza jak chcę poprawiać Chodzi ci o to że doszlifuję wiedzę na maturę z biologii ?
Jeśli chodzi o chemię to na razie ze mną słabo i właśnie też myślę czy poradzę sobie na tej analityce czy mikrobiologii .

randomlogin dzięki za info.
EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: Kierunki rezerwowe

Post autor: EwKa1202 »

Tak, tak właśnie o to mi chodziło że możesz w ten sposób podszkolić biologię a bardziej skupić się na chemii skoro bio i tak będziesz miał na studiach
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kierunki rezerwowe

Post autor: randomlogin »

To jest bzdurne troche zalozenie. Sa kierunki, na ktorych pierwszy rok to nieco rozszerzona powtorka rozszerzonej chemii (analityka o ile dobrze kojarze program jest jednym z nich, ale reki sobie uciac nie dam). Niestety nie ma studiow, ktore bylyby na pierwszym roku powtorka licealnej biologii. A iscie na kierunek biologia konczy sie tym, ze jest sie np przez caly rok katowanym roslinami, do znudzenia. Wiele osob sie na tym przejechalo wlasnie, ze pojde na biologie/chemie, to powtorze do matury. Otoz nie.
Mikrobiologer
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 11:02

Re: Kierunki rezerwowe

Post autor: Mikrobiologer »

Uważam że to dobre rozwiązanie tylko nie chcę stracić roku życia i np mógłbym studiować analitykę medyczną i załóżmy nie dostałem się na wete więc wtedy zostaje już na tych studiach. Mam takie wrażenie że anal med czy mikrobiologia są jakoś bardziej hmmm. prestiżowe niż biologia ale może jestem w błędzie.

randomoglin- czyli uważasz że analityka czy mikrobiologia dla osoby przeciętnie ogarniającą chemie roz z liceum to może okazać się niewypał Czyli najlepiej robić sobie rok przerwy
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Kierunki rezerwowe

Post autor: Mårran »

Lepiej stracić rok niż potem całe życie żałować imo
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Kierunki rezerwowe

Post autor: randomlogin »

Mikrobiologer pisze:randomoglin- czyli uważasz że analityka czy mikrobiologia dla osoby przeciętnie ogarniającą chemie roz z liceum to może okazać się niewypał Czyli najlepiej robić sobie rok przerwy
Czemu, tego nie powiedzialem. Znaczy ja nie wiem, nie studiowalem tych kierunkow, ale naprawde nie wydaje mi sie. O analityce slyszalem tylko, ze to w miare niezla powtorka licealnej chemii na pierwszym roku.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości