Drugi kierunek, Wasze zdanie.

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Byolog
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2014, o 14:54

Drugi kierunek, Wasze zdanie.

Post autor: Byolog »

Cześć,
potrzebuję opinii z zewnątrz więc zakładam ten temat.

Studiuje Inżynierię biomedyczną na Politechnice w Białymstoku. Studia awaryjne, wybrane rzecz jasna z powodu niedostania się na kierunek lekarski. Maturę poprawiłem i oczekuję na wyniki. Nie łudzę się, że będą to wyniki gwarantujące mi miejsce na Akademi Medycznej. Z braku laku pewnie pozostane na obecnych studiach. Jest z nimi jednak pewien kłopot
Interesuje się szeroko pojętą medycyną i w tym kierunku chcę w przyszłości podjąć jakąś stałą pracę. Kierunek moich studiów jest przy obecnych realiach tak ogólny, że da mi szybciej pracę w magazynie niż w jakiejkolwiek placówce zdrowotnej". Generalnie w Polsce krucho i z pracą i z praktykami i ze wszystkim, ale wyjeżdzać nie chcę. Chcę więc podjąć naukę na drugim kierunku, na miejscowym Uniwerystecie Medycznym. Chcę również, aby kierunek ten nie stał się moim wiodącym, ma on jedynie podnosić moje kwalifikacje i widnieć w CV jako kolejna sprawność. Typuje elektroradiologię pownieważ z tego typu sprzętem medycznym mam i będę mieć w przyszłości najwięcej styczności. Co o tym myślicie? Jak wyglądają studia? Czy Waszym zdaniem, można pogodzić oba kierunki?
Z góry dzięki
mehua
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:18

Re: Drugi kierunek, Wasze zdanie.

Post autor: mehua »

Cześć! Jestem z rocznika 94 i miałam już złożone papiery na inżynierię biomedyczną na PB, ale zdecydowałam się jednak na elektroradiologię na WUMie. Nie wiem, jak wygląda elektro na UMB, ale na WUMie jest ciężko, chociaż nie powiem, kierunek bardzo interesujący. Ja miałam duże wątpliwości, czy wybrać ib, czy elektro, ale stwierdziłam, że po elektro mam jednak kontakt z pacjentem. Bałam się też, że po ib nie znajdę tutaj pracy, chociaż kierunek niby przyszłości. Ogólnie szukałam czegoś co będzie połączeniem przedmiotów typowo z polibudy i tych medycznych. Na elektro jest, no powiedzmy, równowaga. Masz zarówno anatomię, fizjologię, patomorfologię i patofizjologię, jak i też matmę, fizykę, aparaturę medyczną i rentgenodiagnostykę. W Warszawie jest ciężko, szczególnie na pierwszym roku, potem ponoć już łatwiej
mehua
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:18

Re: Drugi kierunek, Wasze zdanie.

Post autor: mehua »

A no i na WUMie od drugiego semestru ma się już praktyki na ortopedii. Na drugim roku to już jeżdżenie po różnych oddziałach: psychiatria, kardiologia, urologia, onkologia itp. Połączenie moim zdaniem fajne, sama myślałam, czy nie zrobić sobie biomedycznej zaocznie Czy da się pogodzić? NIE WIEM, ale na pewno będzie ciężko.
Byolog
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2014, o 14:54

Re: Drugi kierunek, Wasze zdanie.

Post autor: Byolog »

Dobrze, powiedz mi w takim razie jak to wygląda u Ciebie z ta anatą i patofizjo (i z innymi przedmiotami medycznymi). Anata na zasadzie dziobania z Bochenka, czy skrypty przez semestr i okrojona łacina? Mam rozumieć, że są to przedmioty ukierunkowane na Was, a nie nauka ogólna? Mam znajomą na WUMie na audiofonologii, też ma kilka przemdiotów medycznych, ale zakres wiedzy jest niewielki.
Mówisz, że jest ciężko. Rozwiń proszę
mehua
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:18

Re: Drugi kierunek, Wasze zdanie.

Post autor: mehua »

To tak:
1. Na anatomii na początku przerażający jest zakres materiału. Mieliśmy 3 działy tematyczne: osteologia, czaszka z ounem i gisem oraz jamy ciała. Do każdego działu dostawaliśmy po 2-3 komplety szpilek (ok. 50-60 obrazków na jeden komplet). Na kolokwiach szpilki były jedynie z tego, co dostawaliśmy, chociaż na egzaminie pojawiło się kilka, których wcześniej nie było, ale były banalne więc
Z teorią było trochę gorzej. Dostaliśmy skrypt od asystenta. Niestety, na osteologię sam skrypt nie wystarcza, ale na resztę już tak. Dlatego na osteologię uczyłam się jeszcze ze skawiny i było idealnie.
Ogólnie powiem szczerze, że z anatomią ciężko mieć problem, chociaż trochę trzeba nad nią siedzieć.
Na szpilkach trzeba było pisać wszystko po łacinie, natomiast w teście tej łaciny nigdy nie było.
No i anatomia jest przez cały rok.
2. Fizjologia była bardzo ekhm. beznadziejna. Na trzecich zajęciach w zakładzie wymyślili sobie, że skoro są to seminaria, to powinniśmy mieć wejściówki na każdych zajęciach z tematu oczywiście, którego jeszcze nie było Nie mieliśmy z czego się tak naprawdę uczyć, pytania układali totalnie z kosmosu, mały Traczyk nie wystarczał. Zaliczenie też było okropne, nie wiem jakim cudem zdałam
Co do tego czy to są przedmioty ukierunkowane na nas - fizjologia, patofizjologia i patomorfologia zdecydowanie NIE, klepią to co na leku. Anatomia i rtg jak najbardziej.
Fizjo jest akurat tylko przez semestr.
3. Z tego wszystkiego i tak ilość nauki nie jest tak przerażająca w porównaniu do rtg. Przyjeżdżałam do domu na weekendy tylko po to, żeby uczyć się rtg. No i rtg też jest przez rok niestety, jest to przedmiot wiodący, więc łatwo nie jest.
mehua
Posty: 61
Rejestracja: 15 lip 2013, o 11:18

Re: Drugi kierunek, Wasze zdanie.

Post autor: mehua »

Patofizjo było nudne, flaki z olejem, żadnych wejściówek, materiał jak na leku, zaliczenie OPISOWE. Zdać było łatwiej niż samo fizjo
ananaseku
Posty: 5
Rejestracja: 26 cze 2015, o 08:05

Re: Drugi kierunek, Wasze zdanie.

Post autor: ananaseku »

Cześć, mam pytanie czy podjąłeś już ten drugi kierunek? I czy mógłbyś podpowiedzieć gdzie pobierałeś praktyki? Również studiuje inżynierię biomedyczną i chciałabym rozpocząć drugi kierunek, aby poszerzyć swoje zdolności, a co do praktyk w przyszłym semestrze będę musiała jakieś podjąć, a raczej ciężko w tym zawodzie znaleźć coś w Polsce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości