rekrutacja 2014/2015

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
rozza333
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2014, o 15:53

rekrutacja 2014/2015

Post autor: rozza333 »

witajcie
mam pytanie do osob ktore skladaja wlasnie papiery, oraz ktore już cale szczęscie mają to za sobą!
matura mi nie poszła (
zdawalam rozszerzenia, ktore zupelnie mi się nie przydałyy teraz pytanie do was.
na ktory z kierunkow najłatwiej się dostać, czy mam w ogole na niego szansę?
oto kierunki

-farmacja
-audiofonologia
-elektroradiologia
-dietetyka
-biotechnologia

moje wyniki ,
polski- 46
ustny ang-63
matematyka- 72
chemia-35
biologia- 50
angielski pis-92

POMOCY
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: rekrutacja 2014/2015

Post autor: Tescka »

Zajrzyj na stronę internetową uczelni, która cię interesuje, sprawdź jakie progi były w tamtym roku i dwa lata temu, potem sprawdź jakie są przeliczniki i co brane jest pod uwagę na dany kierunek, a potem oblicz ile masz punktów ze swoimi wynikami i przyrównaj je do ostatnich progów punktowych. Diametralnie się one różnić jakoś specjalnie nie będą, jak będziesz mieć 10 czy 20 pkt więcej niż było potrzebne minimum by się dostać w zeszłym roku, to według mnie chyba nie powinnaś się martwić.
Maturą się nie martw, jeśli chodzi o chemię to z tego co mówiła moja chemiczka nie jesteś jedyną, której nie poszło

Powodzenia w rekrutacji!
rozza333
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2014, o 15:53

Re: rekrutacja 2014/2015

Post autor: rozza333 »

niestety na mojej uczelni nie ma podanych progow, albo ja nie umiem znaleźć (wum) mi brakuje jkies 50 punktow. mam nadzieje ze jednak rpzez te slabe matury prog się obniży
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: rekrutacja 2014/2015

Post autor: Tescka »

Faktycznie, zerknęłam i też nie potrafię znaleźć. No ale wydaje mi się, że najłatwiej będzie się dostać na elektroriadiologie i dietetykę. Na farmację bym nie liczyła, próg raczej będzie dosyć wysoki. Przynajmniej tak jest u mnie
Głowa do góry, jak nie w tym roku to za rok P
hilary10
Posty: 16
Rejestracja: 14 lip 2014, o 21:41

Re: rekrutacja 2014/2015

Post autor: hilary10 »

Raczej tylko zdrowie publiczne . Tam się załapiesz
Fryta1992
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2014, o 12:18

Re: rekrutacja 2014/2015

Post autor: Fryta1992 »

Witaj,

FARMACJA - bez szans

ELEKTRO - Medyczny Poznań, 2 lista, próg 75 ( biologia/fizyka, podstawa )

DIETETYKA - Bez szans na przyrodniczy w Poznaniu, wszystkie uczelnie medyczne oprócz medycznego w Bydgoszczy.

BIOTECHNOLOGIA - na wielu uczelniach znajduje się ten kierunek, łącznie z politechnikami i zwykłymi uniwersytetami, myślę ze masz spore szanse.

Dodam tylko ze wszystkie kierunki z wyjątkiem farmacji znajdują się na uczelniach różnego rodzaju, np, dietetykę znajdziesz też na AWFie gdzie nie wymagają nic ( biologiczno/chemicznego ), lecz proponuje poczekać do następnej matury bądź wybrać się na studia zaoczne w tych lepszych uczelniach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość