Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: _włóczykij »

Dobry wszystkim.

Dzisiaj natknęłam się na artykuł, że od przyszłego roku akademickiego 2015/2016 zostanie otworzony kierunek lekarski na ww. uczelni.

Jednak nie znalezłam żadnych wymogów, co musi być zdawane itd. Wie ktoś/coś?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: randomlogin »

W Rzeszowie nie ma - ani w rzeczywistosci, ani w zadnych planach - Uniwersytetu Medycznego.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: _włóczykij »

Dobrze, dobrze. pomyliło się. chodziło mi o UR.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: iSzymur »

nazwa, nazwą- co z tymi wymaganiami?
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: _włóczykij »

Nie zdziwiłabym się, gdyby tam chcieli tylko jeden przedmiot
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: szska »

Czemu mają chcieć tylko jeden przedmiot? Myślę, że będzie to kierunek lekarski działający na takich samych zasadach jak w innych miastach, to że kierunek będzie dla nich nowy nie znaczy że gorszy. Każda z uczelni miala swój początek, nie można przekreślać tych które są młode.
Ja osobiście studiuje w Bydgoszczy która na tle innych jest bardzo młodą uczelnią i nie moge złego słowa powiedzieć, bo na uczelni jest mega.

Gdyby Rzeszów wcześniej otworzył leka to pewnie bym tam poszła, bo lubie to miasto.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: randomlogin »

adele, czepilem sie nazwy, bo wymagania - jesli sa - to beda na stronie uczelni. A zeby znalezc strone uczelni to trzeba zaczac od tego jak sie nazywa - bo inaczej normalne, ze sie nie ma wymagan nigdzie.

i EDIT:
szska, .i, pomimo swojego subiektywnego mega, z ktorym nie dyskutuje, jest wedle wszelkichgtobiektywnych< miar jedna z najgorszych uczelni medycznych w Polsce. Wiec tak, to ze mloda uczelnia praktycznie oznacza, ze bedzie gorsza - choc teoretycznie mogloby tak nie byc.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: _włóczykij »

Niekoniecznie UR byłby najgorszy, kiedyś to był lepszy od UJ przynajmniej wiem tak o chemii
gremcia
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2012, o 10:50

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: gremcia »

W internecie można też natknąć się na info, że w Kielcach planują otworzyć lekarski.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: randomlogin »

adele, Mierzac w jaki sposob? Nie kwestionuje, pytam.

Mnie bardzo, bardzo zastanawia jak pojdzie Olsztynowi LEK. I wcale nie jestem przekonany, ze zle - wladze uczelni byly od poczatku swiadome, ze to bedzie miara ich sukcesu lub porazki, wiec bardzo mozliwe, ze polozyly nacisk tak, zeby wypadl on jak najlepiej. No tak jak mowie, bardzo jestem ciekawy. Trudniej wplynac na takie rzeczy jak cytowania, publikacje, obecnosc na konferencjach - ale tez mniej osob zwraca na to uwage.

gremcia, no nawet bardziej niz planuja, sa poniekad bardziej zaawansowani niz pozostali kandydaci (poza Rzeszowem jeszcze Zielona Gora pracuje w tym kierunku).
Ostatnio zmieniony 1 sie 2014, o 19:11 przez randomlogin, łącznie zmieniany 1 raz.
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: Seeba »

Pozytywna decyzja o możliwości otwarcia kierunku lekarskiego została wydana niedawno przez PKA a chwilę później przez MNiSW. Myślę, że trzeba jeszcze poczekać na wymogi rekrutacyjne, zwłaszcza, że uczelnia miała wiele problemów z uzupełnieniem wniosku do PKA i na tym musiała się skupić. Wymogi pojawią się z pewnością do końca wakacji.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: randomlogin »

Uczelnia ma obowiazek podac je niezwlocznie po uruchomieniu kierunku, jesli tego nie zrobia, to po prostu w 2015/16 nie rusza.
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Uniwersytet Medyczny w Rzeszowie - k. LEKARSKI

Post autor: sassa »

Wymagania pojawyły się już jakiś czas temu, wystarczy dobrze poszukać
na samym dole strony plik pdf do pobrania - wynika z niego, że będzie wymagana biologia + do wyboru chemia lub fizyka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość