Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
oksytocyna
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2014, o 21:37

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: oksytocyna »

My za to na polskim chyba za szybko idziemy z materiałem, bo we wrześniu przerobimy 2 lektury i mamy koniec Młodej Polski.

Ile godzin biologii i chemii mieliście w drugiej klasie ?

Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Nitrogenium32 »

oksytocyna, ja miałem 6 biologii i 5 chemii. W przyszłym roku - mam nadzieję, że biologii i chemii będzie po 6.
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Lullaby15 »

oksytocyna, 4h biologi, 1h chemii na korkach, bo nie chodzę na lekcje chemii w szkole, bo mam do niczego nauczycielkę i zamiast tego rozszerzam matmę (9h matmy)
mdoctor
Posty: 100
Rejestracja: 10 sie 2014, o 23:42

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: mdoctor »

Nitrogenium32, my będziemy mieć tylko po 4 h z bio i chemii, a teraz mieliśmy po 5
Awatar użytkownika
Lily96
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Lily96 »

oksytocyna, w drugiej 5 biologii, a w trzeciej będzie 3 A chemii nie mam
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Lullaby15 »

A zdajesz chemię?

Awatar użytkownika
Lily96
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Lily96 »

Ja nie zdaję chemii, nie dam już rady się wyrobić i nie mam w pobliżu żadnego korepetytora, do którego mogłabym chodzić Dlatego mam nadzieję, że z biologii pójdzie mi jakoś dobrze ta matura i znajdę jakiś kierunek ciekawy, na który wystarczy tylko rozszerzona biologia, chociaż wiem, że nie ma ich za dużo
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Lullaby15 »

No bo ja tez nie mam w chemii w szkole i opieram dię tylko na korkach raz w tygodniu i myslałam, że ktos jest w podobnej sytuacji

Awatar użytkownika
Lily96
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Lily96 »

Lullaby15, jeszcze na początku wakacji myślałam, że dam radę, ale jak zaczęłam czytać jakieś podręczniki stare to stwierdziłam, że będzie ciężko, a do tego jeszcze z moimi zdolnościami to nie ma szans, musiałabym mieć kogoś, kto by mi wytłumaczył wszystko na spokojnie. Ale miejmy nadzieję, że Ci się uda dostać, jak podejrzewam, na medycynę, i że ja znajdę coś równie ciekawego
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Nitrogenium32 »

Lily96 pisze:ale jak zaczęłam czytać jakieś podręczniki stare to stwierdziłam, że będzie ciężko
Pewnie dlatego, że w tych podręcznikach były treści, których już nie ma od dawna na maturze. Nasza chemiczka raz nam dała jakiś stary sprawdzian (robi własne), gdzie w zadaniu na wzór rzeczywisty jakiejś soli trzeba było podać jej nazwę. Oczywiście powiedziała, żeby tego nie robić, chyba że ktoś wie. Ale wątpię, żeby ktoś wiedział wtedy, albo żeby to było na maturze, bo trzeba było wiedzieć, co to kwas tiosiarkowy.
[mad]
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2014, o 17:50

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: [mad] »

Lily96 pisze:Lullaby15, jeszcze na początku wakacji myślałam, że dam radę, ale jak zaczęłam czytać jakieś podręczniki stare to stwierdziłam, że będzie ciężko, a do tego jeszcze z moimi zdolnościami to nie ma szans, musiałabym mieć kogoś, kto by mi wytłumaczył wszystko na spokojnie. Ale miejmy nadzieję, że Ci się uda dostać, jak podejrzewam, na medycynę, i że ja znajdę coś równie ciekawego
nie poddawaj sie! jest jeszcze tyle czasu. zacznij od czegos prostego, np. promieniotworczosc, mole. prosta teoria i proste zadania na poczatek.
nie dajmy sie zwariowac! jeszcze 9 miesiecy do matury, mozna w tym czasie zrobic bardzo duzo. i zaczac od zera.
Awatar użytkownika
Lily96
Posty: 60
Rejestracja: 2 lip 2014, o 11:27

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Lily96 »

Przeczytałam kilka działów z książki WSiP-u, tego trzytomowego. W sumie mnie nawet przez to chemia zainteresowała

[mad], dzięki za motywację Kurczę, jeszcze cały czas się waham co mam z tym zrobić. Boje się, że poświęcę ileś czasu tej chemii, a na np. próbnej maturze by się okazało, że to był kompletny niewypał i że mogłam poświęcić ten czas biologii Widocznie muszę jeszcze nad tym spokojnie pomyśleć
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Maturzyści 2015! Gdzie na lekarski?

Post autor: Nitrogenium32 »

Lily96, wynik z matury próbnej nie zawsze się pokrywa z wynikiem z prawdziwej. W zasadzie to jest mało prawdopodobne, żeby mieć zarówno na próbnej, jak i prawdziwej taki sam wynik. Czym ty się przejmujesz? Z resztą, próbna jest jakoś listopad/grudzień, a normalna w maju, więc i tak jeszcze sporo czasu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości