Książka do bilogii

Wątki i posty o tematyce przyrodniczej, niepasujące do pozostałych kategorii wyodrębnionych na forum przyrodniczym
MichuZSD
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2014, o 19:01

Książka do bilogii

Post autor: MichuZSD »

Witam wszystkich

Jestem na profilu biologiczno-chemicznym, 2 klasa liceum. Nauka z zeszytu i podręcznika nie wystarcza, bo mam bardzo wymagającego nauczyciela. Chciałbym się was zapytać o książkę/książki do biologii, które/a by dość dobrze przygotowała do matury. Wiele czytałem na temat biologii Villego z 2011, jednak najnowsze wydanie pochodzi z 2014 i nie wiem która jest lepsza/. Jeżeli możecie polecić jakieś książki to piszcie)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Książka do bilogii

Post autor: Mårran »

Ville to przydużo do matury. Ja się uczyłam z WSiPu i był w miarę, chociaż średnio mi się go czytało, ale wystarczył. Do tego miałam kserówki z operonu i mi się podobały. IMO starczy.
Pani Buka
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Książka do bilogii

Post autor: persil1991 »

Do matury zdecydowanie polecam Operon - nie ma zbyt dużo treści, ale też niczego istotnego nie pomija. Jest zresztą pozycją obowiązującą w większości szkół ponadgimnazjalnych.

Od siebie polecić mogę notatki maturalne (tzw. notatki persila), które sporządziłem na podstawie kilku różnych źródeł. Cieszą się niesłabnącą popularnością i dobrymi opiniami. Można je zakupić allegro

Pytanie czy powyższe pozycje wystarczą Ci na wymagającego nauczyciela?
Na samą maturę nie warto się przeuczać, w rzeczywistości nie wymagają tam jakiejś tajemnej wiedzy, większość to i tak pytania na myślenie. Ville to jak koleżanka wyżej napisała zdecydowanie za dużo. Lepiej cieńszy podręcznik (jak wspomniany Operon), a skupić się na rozwiązywaniu zadań, arkuszy itp., bo wielu o tym zapomina i potem narzekania na wstrętny maturalny klucz odpowiedzi.

Jeśli jednak chcesz poczytać coś ponad poziom licealny (np. interesuje Cię jakiś konkretny temat), to do Villego można zajrzeć
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości