Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Kraina_czarow
Posty: 127
Rejestracja: 12 sty 2012, o 23:14

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: Kraina_czarow »

kate27 pisze:agacia_iskierka, jak jestem chora i idę do lekarza, to interesuje mnie tylko to, czy dobrze wykonuje swoją pracę. jeśli tak, to naprawdę wisi mi to, czy poszedł na studia z powołania ("od dziecka chciałem iść na medycynę!"), czy dla lansu
Nie pisałam nigdzie o powołaniu i marzeniach od dziecka. Więc nie zrozumiałam tej aluzji.

Jednak uważam, że osoba która pójdzie dla lansu na lekarski, potem będzie traktować pacjentów jako kolejne 150 złotych od wizyty, i w dupie będzie miało to czy pomaga czy szkodzi - bo zbiera na jeszcze lepszy samochód - dla lansu. Sama nie raz widziałam takich lekarzy, aż się nóż w kieszeni otwiera.

Ale oczywiście są wyjątki.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: DonaBasia »

-MatMati- pisze:larsia, Żadne z tychnajlepiej takie elitarne jak Klementyny Hoffmanowej, Księcia Józefa Poniatowskiego ewentualnie Władysława IV.
Nie wybieraj szkoły dla lansu, elitarności i prestiżu. Nie wybieraj też molochów. Im mniej uczniów, tym lepiej
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: randomlogin »

To mozna uogolnic na im mniej szkoly, tym lepiej.

larsia
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2014, o 15:27

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: larsia »

A tu wszyscy z lekarskiego?

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: Mårran »

My z randomloginem już nie.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: randomlogin »

A niektorzy jeszcze nie. W tym zakresie pelen przekroj.

Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: Collo »

randomlogin pisze:To mozna uogolnic na im mniej szkoly, tym lepiej.

Nie zawsze. Mi szkoła dużo dała. Miałem dobrych nauczycieli i fajną klasę, dzięki czemu mam z okresu LO bardzo miłe wspomnienia.
Przy wyborze szkoły średniej najlepiej kierować się odległością od domu i nauczycielami od przedmiotów rozszerzonych. U mnie były specjalne targi edukacyjne gdzie prezentowały się wszystkie szkoły średnie z miasta, na których można było pogadać z ich uczniami i nauczycielami. Niektóre licea organizują też dni otwarte. Można na nie pojechać i tam popytać jacy są nauczyciele, zazwyczaj uczniowie szczerze wszystko opisują )

Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: Castellano »

M&#xE5rran pisze:Ja mogę polecić pielęgniarstwo, bo pielęgniarek brakuje, ale zarobki są raczej takie sobie po tym. Chyba że na zachodzie, to lepiej.
Ale. pielęgniarstwo jest słabe i tam nie rodzą się dzieci
i jest słabe.
A poza tym na położnictwie i tak uczymy się umiejętności pielęgniarskich.
No i położnictwo to też nie jest bułka z masłem, studia pierwszego stopnia to 4720 godzin. Wbrew pozorom całkiem sporo nauki i w ogóle wszystkiego (można sobie porównać z wymiarem godzin na innych kierunkach). Co jeszcze mogę powiedzieć, że położne mają naprawdę szeroki zakres kompetencji i umiejętności. W zakresie ciąży fizjologicznej mają uprawnienia takie jak lekarz, o czym mało osób wie.
Odnośnie zarobków, fakt, praca na etat w szpitalu nie przynosi kokosów, ale po zrobieniu kilku dodatkowych papierków można otworzyć własny biznes i całkiem nieźle na tym wyjść.
No i nie wiem jak w innych miastach, ale krążą słuchy, że w Lublinie pielęgniarka po licencjacie nie ma najmniejszych szans na pracę, za to położne często pracują w zawodzie, robiąc jednocześnie magisterkę.
Reasumując, jak nie poprawię matury to wcale nie będę płakać, bo to naprawdę świetne studia. POLECAM.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: Mårran »

W pracy położnej się słabo orientuję, nie moje klimaty ale jeśli jest tak, jak z pielęgniarkami, że wiele osób wyjeżdża na zachód, nie przyjmują tyle, co na lekarski, a zapotrzebowanie też duże, to może praca po tym być.

U nas na klinice na położnictwie położne właśnie robiły magisterki, nawet miały z nami zajęcia.
Pani Buka
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: randomlogin »

Castellano pisze:W zakresie ciąży fizjologicznej mają uprawnienia takie jak lekarz, o czym mało osób wie.
Innymi slowy w ciazy, w ktorej z definicji nie nalezy podejmowac praktycznie zadnych interwencji, polozna moze NIE podjac tych interwencji rownie dobrze jak lekarz. Tak, to jest prawda.
Zreszta w Polsce fikcja jest nawet to, ze polozna moze zupelnie samodzielnie prowadzic ciaze fizjologiczna - chocby ze wzgledu na okresowe USG, ktorych nie wykona. To akurat jest hmm. slabosc systemu troche, ale taka jest prawda.
Castellano pisze:Ale. pielęgniarstwo jest słabe i tam nie rodzą się dzieci
To ze gdzies nie rodza sie dzieci jest dla mnostwa, ale to mnostwa osob - w tym kobiet! - nieskonczona zaleta.
larsia
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2014, o 15:27

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: larsia »

Nie wiem dlaczego wszedzie sie mowi ze zarobki pielegniarki takie sobie. Znam 3 pielegniarki. Pierwsz pracuje w szkole wlasciwie caly dzien nie robi nic.a zarabia 3 tys.Druga pracuje w szpitalu I zarabia 5 tys.(kilka dyzurow nocnych w miesiacu). A trzecia tez sie jakos nie skarzy. Podobno,tak jest ze niby ci co maja najgorzej(nauczyciele i pielegniarki) maja najlepiej. Dziwny jest ten swiat :-P

larsia
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2014, o 15:27

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: larsia »

Cisza na forum, podnoszę.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Jakie warszawskie LO by iść na położnictwo na WUM?

Post autor: Piotrr »

ale co tu dalej podnosić temat chyba wyczerpany? reasumując:
*Nikt za ciebie nie wybierze liceum
*Położnictwo i pielęgniarstwo są ok, choć z niewiadomych względów niedocenianie
*pielęgniarki nie zarabiają tak mało, jak wszyscy twierdzą( przynajmniej te 3 które ty znasz)
AMEN
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości