Zdjęcia z prosektorium

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Boryna
Posty: 20
Rejestracja: 8 lip 2014, o 16:44

Zdjęcia z prosektorium

Post autor: Boryna »

Mam takie pytanie,mianowicie czy upublicznianie zdjęć z prosektorium jest nielegalne? Mam na myśli takie zdjęcia na których preparujemy np.kota xd

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Zdjęcia z prosektorium

Post autor: Kas_ia »

Boryna pisze:Mam takie pytanie,mianowicie czy upublicznianie zdjęć z prosektorium jest nielegalne? Mam na myśli takie zdjęcia na których preparujemy np.kota xd

Z tego co wiem, to na zajęciach nie wolno robic zdjęc ( przynajmniej u nas). Oczywiscie kazdy robi zdjecia/filmiki, zeby potem miec z czego powtarzac przed kołem, ale to tylko na własny uzytek. Więc wydaje mi się, ze skoro nie mozna tych zdjec robic, to upubliczniac tym bardziej. Wiem, ze na fanpagu wety UJ-UR wstawiali jakies zdjecia z preparowania, ale to raczej bylo oficjalne, a i tak wywołało to oburzenie w komentarzach. A w jakim celu chcesz je upublicznic? Bo chwalenie się na facebooku takimi rzeczami niekoniecznie jest dobrym pomyslem, tym bardziej, ze nie kazdy patrzy na to w ten sposob jak studenci wety i pewne rzeczy lepiej zachowac dla siebie.
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Zdjęcia z prosektorium

Post autor: Rogata »

U nas na zajęciach nie ma zakazu robienia zdjęć, ale zostaliśmy poproszeni, by ich nie upubliczniać na fb, ze względu na ewentualny sprzeciw obrońców praw zwierząt, czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Zdjęcia z prosektorium

Post autor: ryniofit8000 »

Obrońców praw zwierząt? Toż to bez sensu. Przecież nikt tam nie zabijał specjalnie zwierząt a studenci muszą się na czymś uczyć.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zdjęcia z prosektorium

Post autor: Mårran »

Skąd wiesz, co oszołomom do łba przyjdzie
Pani Buka
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zdjęcia z prosektorium

Post autor: Korczaszko »

Lepiej nie upubliczniaj. Ludzie zawsze się awanturują o pierdoły i potem o bosze jak o nim mogą to robić kotkowi, psychopaci! jeszcze się uśmiechają powinni ich wywalić ze szkoły"
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Zdjęcia z prosektorium

Post autor: zoo_ »

ryniofit8000 pisze: Przecież nikt tam nie zabijał specjalnie zwierząt a studenci muszą się na czymś uczyć.
Czuję się zobowiązana sprostować - czasem zwierzęta zabija się na potrzeby zajęć, w zeszłym roku na nasz stół prosektoryjny trafił jeszcze ciepły, mały świniaczek.
Tyle, że były to sztuki wybrakowane ze stada, które pewnie w niedługim czasie i tak by zdechły (tak przynajmniej nam powiedziano).
Awatar użytkownika
aguu
Posty: 60
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:46

Re: Zdjęcia z prosektorium

Post autor: aguu »

Korczaszko pisze: jeszcze się uśmiechają powinni ich wywalić ze szkoły"
aż mi się przypomniały komentarze pod sławną sekcją nosorożca
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Zdjęcia z prosektorium

Post autor: Korczaszko »

Wystarczy pooglądać filmy z zabiegów na youtubie pod kastracjami i sterylizacjami komenty o tym jakie to nieludzkie pozbawiać zwierzęta możliwości rozmnażania. Jeszcze gorsze płacze przy sterylkach aborcyjnych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości