Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
13112015

Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: 13112015 »

Mam takie luźne pytanie z ciekawości: jak to jest z obcokrajowcami na polskich uczelniach (nie tylko medycznych, ale temat też dotyczy takich uczelni)? Czytałam, że w Polsce chętnie podejmuje studia wielu obcokrajowców, ale, no właśnie, czy są oni jakoś bardziej widoczni? Czy są na uczelniach dość liczną grupą? Czy integrują się z Polakami, czy raczej przebywają we własnym gronie? Nie chcę, aby ten wątek stał się przyczyną ksenofobicznych potyczek, chodzi mi po prostu o jakieś anegdotki studenckie na ten temat. Wiadomo, że mentalność jest różna i dlatego zachowania mogą być różne. Ciekawi mnie, czy studenci z innych krajów (np. Norwegowie) chętnie zaprzyjaźniają się z Polakami? Czy ktoś z forum osobiście ma dobry kontakt z zagraniczną grupą studentów np. Norwegów lub Szwedów? Czy warto szukać znajomości wśród zagranicznych studentów, czy raczej lepiej nie próbować, bo są raczej zamkniętą grupą? Czy są jakieś miasta w Polsce, gdzie zagraniczni (w tym norwescy) młodzi ludzie studiują bardzo chętnie (bo np. uczelnia ma do tego najlepsze warunki)? Jak to jest? Ktoś ma zagranicznych znajomych i może o tym opowiedzieć?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Korczaszko »

Szukasz bogatego norweskiego męża?
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: oogmeeway »

Prawda jest brutalna. Norwegię reprezentują nie długonogie blondynki, ale arabscy emigranci. Nie znam odpowiedzi na twoje pytania. Mogę jedynie dodać, że kultura osobista Japończyków robi na mnie niemałe wrażenie.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: randomlogin »

Twoja skandynawofilia musi byc bardzo trudna do zycia z, tak na co dzien.

W Krakowie jest Norwegow od metra. Dlugonogich blondynek i blekitnookich chlopcow takze, choc naturalizowani ciapaci tez sie zdarzaja - choc oni raczej przyjezdzaja do nas z krajow pierwotnie ciapackich. Tak, wyrozniaja sie, nie, prawie sie nie integruja - ani jedni, ani drudzy. Choc znam przyklady pozal sie Boze zwiazkow z takowymi - ale to niezbyt dziwnie, w koncu Polki sie dobrze zalicza w powszechnej Erasmusowej np opinii.
13112015

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: 13112015 »

Korczaszko pisze:Szukasz bogatego norweskiego męża?
Nie. Wydaje mi się, że Polacy mają trochę sztywne podejście do życia, bo podczas spotkań lubią dużo narzekać, a przecież spotkania są po to, by zapomnieć o całym świecie, rozmawiać o ciekawych kwestiach, nie o sprawach zwyczajnych, które ma się na co dzień przecież i ogólnie you only live once. Gdziekolwiek jestem wśród Polaków, to brakuje mi w tym polotu i szaleństwa. Może tylko mi się tak wydaje, może to wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma i w innych krajach jest podobnie, ale chciałabym się o tym przekonać. A ponieważ lubię Skandynawię, pomyślałam właśnie o znajomościach z Norwegami. Albo i niekoniecznie znajomościach, może być samo poznanie nowej kultury, nowej mentalności, żeby pogadać, pośmiać się, a potem oni mogą mnie nawet nie pamiętać. To chyba zwykła ciekawość z mojej strony i chęć przeżycia przygody.
randomlogin pisze:Twoja skandynawofilia musi byc bardzo trudna do zycia z, tak na co dzien.
Zazwyczaj jest niedostrzegalna dla otoczenia.
randomlogin pisze:Tak, wyrozniaja sie, nie, prawie sie nie integruja - ani jedni, ani drudzy. Choc znam przyklady pozal sie Boze zwiazkow z takowymi - ale to niezbyt dziwnie, w koncu Polki sie dobrze zalicza w powszechnej Erasmusowej np opinii.
Szkoda, że się nie integrują, mogłoby to być interesujące.

Jeśli ktoś zna jeszcze jakieś ciekawe anegdoty o obcokrajowcach na polskich uczelniach, to zachęcam do podzielenia się nimi tutaj. To taki luźny temat.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Giardia Lamblia »

Antymateria pisze:o chyba zwykła ciekawość z mojej strony i chęć przeżycia przygody.
Rozumiem, czyli nie męża, a przygody
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Mårran »

Przykro mi, ale inglisze są słabi w integracji. Robili u nas nawet imprezy zamknięte dla Polaków, tylko ED Oczywiście nie wszyscy są tacy, ja mam dobre doświadczenie z paroma osobami z USA (w tym jednym Polakiem z USA)
Pani Buka
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Korczaszko »

Ja znam! U mnie na roku przy okazji egzaminów zwykle udawali, że nie umieją mówić po polsku Choć nie wszyscy, niektórzy zapieprzali bez taryfy ulgowej a inni ślizgali się na byciu obcokrajowcem (egzamin z interny przeżuwaczy na IV roku, chłopak nie wiedział ile przedżołądków ma owca 333 zdał!).
Przy czym u mnie był Ukrainiec i 2 osoby z mieszanych małżeństw (matka Polka) wychowujący się poza Polską (stąd średnia znajomość polskiego).

Co do chęci poznania obcokrajowców, ludzi open-minded - to możesz dołączyć do jakiegoś ENS lub Couchsurfingu (nie musisz od razu udostępniać kanapy, ale brać udział w integracjach). Nie, nie należałam do ENS i nie chodzę na spotkania CS, wystarczyli mi polscy malkontenci
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Trzyszcz »

Antymateria pisze:
Korczaszko pisze:Szukasz bogatego norweskiego męża?
Nie. Wydaje mi się, że Polacy mają trochę sztywne podejście do życia, bo podczas spotkań lubią dużo narzekać, a przecież spotkania są po to, by zapomnieć o całym świecie, rozmawiać o ciekawych kwestiach, nie o sprawach zwyczajnych, które ma się na co dzień przecież i ogólnie you only live once. Gdziekolwiek jestem wśród Polaków, to brakuje mi w tym polotu i szaleństwa
Zapraszam na spotkania czacika ] Szczególnie wyjazd w Bieszczady. Nie będzie może egzotycznych seksualnych przygód, bo obcokrajowców raczej nie będzie, ale ciekawe rozmowy i przygody innego rodzaju masz jak w banku ]
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: lith »

Przygody nieegzotyczne?

Swoja drogą, Skandynawia chyba nie jest najlepszym kierunkiem do szukania ludzi niesztywnych czy innych krejzoli No może poza Danią. Szczególnie w Szwecji drętwo, ale Norwedzy też nie zrobili na mnie wrażenia wybitnie rozrywkowych
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: oogmeeway »

Antymateria pisze:Wydaje mi się, że Polacy mają trochę sztywne podejście do życia, bo podczas spotkań lubią dużo narzekać, a przecież spotkania są po to, by zapomnieć o całym świecie, rozmawiać o ciekawych kwestiach, nie o sprawach zwyczajnych, które ma się na co dzień przecież i ogólnie you only live once. Gdziekolwiek jestem wśród Polaków, to brakuje mi w tym polotu i szaleństwa. Może tylko mi się tak wydaje, może to wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma i w innych krajach jest podobnie, ale chciałabym się o tym przekonać.
Czy przypadkiem nie jest tak, że pisząc o wiecznie narzekających Polakach sama, hmm. narzekasz?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: Trzyszcz »

oogmeeway pisze: Czy przypadkiem nie jest tak, że pisząc o wiecznie narzekających Polakach sama, hmm. narzekasz?
Często najbardziej marudzeniem drażnią te osoby, które narzekają na narzekających
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Obcokrajowcy na polskich uczelniach

Post autor: iSzymur »

u nas jest grupka brudasów arabsko-norweskich (norweskich ich zdaniem) i generalnie nic się nie uczą, bo nie muszą, zawracają dupy naszym dziewczynom i chociaż dla mnie byli mili to podobno bywają nachalni więc raczej ejsteśmy z nimi ostrożni. a, muslimy raczej wódki nie chcą pić
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości