Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: black-cat »

No ja mam nadzieję, że to się nie sprawdzi/ W sumie nie wszystkie osoby, które uzyskały wysokie wyniki chcą iść na lek/lek-dent. Może wybiorą weterynarię albo jakieś kierunki techniczne? Tego tak dokładnie naprawdę nie da się przewidzieć. Mam jednak nadzieję, że niebawem się wszyscy pozytywnie zaskoczymy:)

O ile progi na starych uczelniach można jakoś przewidzieć, tak progi na nowych uczelniach to jedna wielka niewiadoma. Trzeba czekać.

Ale jeżeli się to sprawdzi (odpukać!) to niestety trzeba się szykować do 3. podejścia

Ciekawe ile zadań dadzą za rok na starej chemii? Może od razu 100?
Trzeba szykować arkusze i stoper- i robić jedno zadanie w 10 sekund. Albo nawet szybciej.

A tak na poważnie- to wszystkiego się już można spodziewać.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Dellarin »

black-cat, moim zdaniem, jeśli chodzi o czas potrzebny na rozwiązanie zadań to w tym roku było bardziej lajtowo niż w poprzednim, bo nie było tylu podpunktów co wtedy - 39 bodajże zadań czy 38 i podpunktów tyle, jakby CKE chwaliło się, że zna alfabet.

Prognozy myślę dość spoko i logicznie uzasadnione, choć mogą być różnice +1pkt ostatecznie.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: promyczek14175 »

Jak ja pisałam tę chemię starą, to najpierw: kur**, nic nie umiem potem jakoś robiłam punkt po punkcie. Nie była zbyt ciekawa.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Dellarin »

promyczek14175, u nas na sali egzaminacyjnej jak rozdali arkusze to rozszedł się taki pomruk takie co? ?wtf? i ludzie patrzyli jedni na drugich , bo myśleli, że nauczyciele pomylili arkusze przy rozdawaniu, jak zobaczyli ilość zadań u starej matury, wgle poprawiających było więcej niż piszących nową. Ja pamiętam, że chyba dość głośno prychnęłam i bardziej byłam zła na CKE niż zestresowana i stwierdziłam w myślach ch*j wam w dupe CKE, najwyżej nie poprawie, zrobię to szybko, po mojemu, jak tak cudujecie, co ma być to będzie 8-) I jeszcze przed samym końcem jak sprawdzałam sobie zadania jeszcze raz, czy wszystko okej to znalazłam jeden błąd, że nie dopisałam w równaniu reakcji H20 i zdążyłam dopisać zanim mi wyrwano pracę xd a najlepsze jest to, że kilka razy sprawdzałam tą reakcję czy mi się wszystko liczbowo zgadza, po prostu patrzyłam i nie widziałam
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: promyczek14175 »

Ja pisałam w obcej szkole, bo do domu mam ponad 400 km, tam tylko jedna (!) osoba pisała nową maturę. Mi się chciało płakać, bo bardzo mi zależy na przeniesieniu (względy osobiste) i jak wracałam od razu po egzaminie do domu ze Szczecina, to będąc w pociągu na wysokości Bydgoszczy wyłam jak nienormalna Też zauważyłam u siebie pod koniec parę byków i szacowałam sobie niższy wynik, ale przynajmniej zostałam mile zaskoczona Mam nadzieję, że Bydzia weźmie mnie w drugiej liście chociaż, bo psychicznie nie wyrobię
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: black-cat »

Nie zdziwi mnie wcale, jeżeli za rok ostateczne progi na lek będą wynosić 175-180, a na lek-dent 170-175. Z roku na rok coraz więcej chętnych i coraz więcej geniuszy A progi wcale nie mniejsze, pomimo iż matury coraz ciekawsze". /

No cóż. bywa.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: djulie »

No, też mnie dziwi fakt, że matury poszły tak dobrze. Ja pisałam nowa podstawę, więc biologie uważam za trudną i niemiarodajną przez zastosowanie z dupy nowej formuły. A z kolei chemia była wg mnie po prostu mocno schematyczna, więc jeśli ktoś jest dobry z chemii, to napisał ja dobrze, jeśli nie, też nie zaszalał. Nawet jeśli stara chemia gorzej poszła, to i tak wg mnie nie powinno być aż tylu wyników wysokich, jak na to wskazują centyle. No ale okazało się inaczej sama jestem ciekawa czy te prognozy się sprawdzą

David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: David »

Z roku na rok coraz więcej chętnych i coraz więcej geniuszy
Może nie tyle geniuszy, co po prostu matur pisanych w nowej formule po 2005 jest na tyle dużo, że jest na czym ćwiczyć, poza tym pula pytań o co można na maturze zapytać jest w gruncie rzeczy ograniczona.
Z liczbą chętnych jest tak, że po prostu istnieje w społeczeństwie przeświadczenie że studia te dadzą pracę, i pewny chleb.
lykorz
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: promyczek14175 »

black-cat pisze:Nie zdziwi mnie wcale, jeżeli za rok ostateczne progi na lek będą wynosić 175-180, a na lek-dent 170-175. Z roku na rok coraz więcej chętnych i coraz więcej geniuszy A progi wcale nie mniejsze, pomimo iż matury coraz ciekawsze". /

No cóż. bywa.
Niestety, możesz mieć rację. A jak to widzisz w tym roku?
Awatar użytkownika
Arkadiopol
Posty: 78
Rejestracja: 14 maja 2012, o 17:00

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: Arkadiopol »

David pisze:
Z liczbą chętnych jest tak, że po prostu istnieje w społeczeństwie przeświadczenie że studia te dadzą pracę, i pewny chleb.
I to jest piękne. Ludzie idąc na lek myślą, że czeka ich życie jak z seriali, kasy pod dostatkiem.
Może i tak będzie, ale trzeba na to długo i ciężko pracować. Chyba że ktoś ma plecy to krótko i lekko pracować
Jak ktoś chce mieć pracę i pewny chleb, powinien wybrać stomatologię. Zaraz po studiach ma pracę i tyle kasy o jakiej absolwent leku może pomarzyć
Awatar użytkownika
lot_named
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2011, o 23:51

[Link] Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: lot_named »

Jeżeli się pojawiło już to przepraszam, ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi:
Czy w tym roku powstały podobne wątki do tych?

progi-punktowe-2014-lek-lek-dent-vt59297-195.htm
terminy-oglaszania-list-rekrutacyjnych-vt42381-90.htm
Awatar użytkownika
djulie
Posty: 64
Rejestracja: 27 cze 2015, o 14:33

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: djulie »

Takie info powinno być dostępne też na stronie
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Przewidywane progi w rekrutacji 2015/2016

Post autor: promyczek14175 »

Arkadiopol pisze:
David pisze:
Z liczbą chętnych jest tak, że po prostu istnieje w społeczeństwie przeświadczenie że studia te dadzą pracę, i pewny chleb.
I to jest piękne. Ludzie idąc na lek myślą, że czeka ich życie jak z seriali, kasy pod dostatkiem.
Może i tak będzie, ale trzeba na to długo i ciężko pracować. Chyba że ktoś ma plecy to krótko i lekko pracować
Jak ktoś chce mieć pracę i pewny chleb, powinien wybrać stomatologię. Zaraz po studiach ma pracę i tyle kasy o jakiej absolwent leku może pomarzyć
Po stomie teraz coraz gorzej z robotą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości