Anatomia człowieka Narkiewicz; egzamin z anatomii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Anatomia człowieka Narkiewicz; egzamin z anatomii

Post autor: plusk »

Bardzo przyjemnie korzystało mi się z tych książek, dlatego rozważam ich zakup. Niestety, kolokwium teoretyczne poszło średnio, ale zastanawiam się, czy te książki będą dobre jako powtórka do egzaminu? Jeżeli nie, to z czego najlepiej się do niego przygotować (sądzę, że 2 tygodnie, to jednak za mało na bochenka ). Pewnym utrudnieniem jest to, że bardzo nie lubię skawin. Pomóżcie
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Anatomia człowieka Narkiewicz; egzamin z anatomii

Post autor: Collo »

A kto u Was układa egzamin? Jeśli dr Sz. to nie ma co się o tę teorię martwić. Zdecydowana większość pytań jest dosyć prosta, dotycząca podstawowych rzeczy. U nas pytali np. o to w których naczyniach płynie krew utlenowana (i w odpowiedziach same większe naczynia, głównie wychodzące z serca) albo o to którym palcem jest digitus minimus :-P (jest V palcem, a nie I, bo niektórzy się mylili ). Pojawiły się oczywiście jakieś trudne pytania, na które odpowiedzi próżno było szukać w Bochenku, ale nie było ich jakoś bardzo dużo. Część pytań powtórzyła się też z naszych kolokwiów. Większość osób to zdaje, u nas na II Wlu nie zdały chyba tylko 2 osoby na jakieś 130. Jak nie lubisz Skawin to może spodoba ci się Pituchowa, pisana trochę jak Bochenek, ale bardzo skrótowo wszystko jest przedstawione. Książki, o których piszesz kojarzę, ale chyba nigdy z nich nie korzystałem. Jeśli dobrze Ci się z nich uczy to myślę, że spokojnie możesz się z nich przygotowywać do egzaminu. Zakład anatomii to nie zakład histologii i tu nie ma tak jak tam, że obowiązuje jedna święta książka, z której trzeba znać każde zdanie. Aha, no i przez te 2 tygodnie przed egzaminem warto mocno się skupić na szpilkach, łatwo zrobić 3 błędy na bazówkach i przez to nie zaliczyć tej części praktycznej.

plusk
Posty: 64
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:22

Re: Anatomia człowieka Narkiewicz; egzamin z anatomii

Post autor: plusk »

Jestem z 2wl, więc mam nadzieję, że egzamin układa dr Sz. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości