Co po biol chemie

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
marc95
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2013, o 11:38

Co po biol chemie

Post autor: marc95 »

Witam!
Zawsze bardzo chciałam iść na medycynę, matury nieźle mi idą, ale muszę jeszcze wybrać jakieś dodatkowe awaryjne kierunki także z jakąś perspektywą, a nie byle studiować. Bardzo proszę o jakieś porady ( myślę o farmacji/ analityce medycznej/ technologii chemicznej/ biotechnologii lub tech żywności i żywienia)
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Co po biol chemie

Post autor: deVries »

Z moich czteroletnich obserwacji wynika, że jak ktoś chciał iść na medycynę, to mu nigdzie indziej nie będzie do końca dobrze, choćby się nie wiem jak sam do tego przekonywał. Także skup się na maturach, jak się nie uda, to polecam rok przerwy na pracę, hobby, naukę języków, zdanie prawa jazdy i takie tam. Jeśli planujesz zostać w Polsce, to po lekarskim jest najmniej do d*py - celowo nie piszę dobrze Potem farmacja i stoma, bo zawody regulowane. Reszta, mimo że często szalenie ciekawa i niełatwa, zwyczajnie się u nas nie opłaca. A jeśli jesteś gotowa na jeżdżenie za pracą po kraju, Europie a może i świecie, to możesz o różnych biotechnologiach myśleć.
marc95
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2013, o 11:38

Re: Co po biol chemie

Post autor: marc95 »

dziękuję za odpowiedź no właśnie chyba zrezygnuję z medycyny, bo pracować po tylu latach ciężkiej nauki sama nie wiem. Myślę poważnie o genetyce. Pewnie gdzies za granicą
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Co po biol chemie

Post autor: Mårran »

Medycyna to tylko rok dłużej studiów, a robota prawie pewna po tych sześciu latach i są nie takie najgorsze pieniądze Trochę mniej możesz na początku, ale z biegiem at coraz więcej.

Jeśli chcesz uderzać za granicę w prace naukową gdzieś w labie, to staraj się od razu i jakieś stypendia, praktyki. Moga Ci sporo dać przy późniejszym staraniu się o zatrudnienie
Pani Buka
marc95
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2013, o 11:38

Re: Co po biol chemie

Post autor: marc95 »

Dziękuję za rady:) a gdzie najlepiej studiować biotechnologię? Wrocławska politechnika czy może Medyczny w Poznaniu?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości