Jakie studia z takimi wynikami?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
biolog428
Posty: 225
Rejestracja: 13 paź 2012, o 14:25

Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: biolog428 »

Zastanawiam się, jakie wybrać studia z maturą zdaną na 60% zarówno z biologii jak i chemii na pr oraz 80% z języka na pr. Szczerze jestem załamany wynikami, ale co zrobić. Nie ukrywam, że chciałem iść na stomatologię, jednak niestety nie będzie to możliwe. Szukam kierunku, po którym znajdę pracę w kraju dość dobrze płatną - nie za najniższą krajową Nie mam szczególnych zainteresowań, ale nie wiem jaki kierunek dla chłopaka po biol-chemie jest odpowiedni. Zaznaczam, że nie przepadam za wf-em, więc AWF-y itd. odpadają.
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: mizu »

Może jakiś kierunek chemiczny? Inżynieria materiałowa, technologia chemiczna. Mój wynik z matur graniczy z dostaniem się na medycynę, a z nie dostaniem się, więc składam papiery chyba na politechnikę gdańską na coś chemicznego. P
biolog428
Posty: 225
Rejestracja: 13 paź 2012, o 14:25

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: biolog428 »

A jak potem z pracą? bo niektórzy mi odradzają, bo mówią, ze ciężko z pracą i sam nie wiem a jeśli już to na uniwerku czy politechnice?

Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: mizu »

Ja rejestruję się dzisiaj na PG - to moje studia awaryjne. Mój chłopak studiuje na tej uczelni i wiem, że jest bardzo przyjazna, a poziom nieporównywalny z Uniwersytetem Gdańskim. Znam osobę, która ukończyła chemię i pracuje za 4 200 w laboratorium po 6 godzin dziennie, ale jestem z małego miasta i wiem, że w większych zarobki nie są takie piękne ze względu na konkurencję, a nawet ciężko o jakąkolwiek ciekawą pracę. Jednak zawsze można zostać na uczelni i po zrobieniu habilitacji praca i zarobki są przyjazne. Ale do tego długa droga.
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: sandoz »

biolog428 pisze:Zastanawiam się, jakie wybrać studia z maturą zdaną na 60% zarówno z biologii jak i chemii na pr oraz 80% z języka na pr. Szczerze jestem załamany wynikami, ale co zrobić. Nie ukrywam, że chciałem iść na stomatologię, jednak niestety nie będzie to możliwe. Szukam kierunku, po którym znajdę pracę w kraju dość dobrze płatną - nie za najniższą krajową Nie mam szczególnych zainteresowań, ale nie wiem jaki kierunek dla chłopaka po biol-chemie jest odpowiedni. Zaznaczam, że nie przepadam za wf-em, więc AWF-y itd. odpadają.
jesli wybierałes sie na stomatologie to znaczy ,ze masz zdolnosci manualne ,moze jako technik protetyk ?Na moim roku parę osób było po takim studium ,w tej chwili sa dwuletnie szkoły i tez jako trzyletnie i wtedy licencjat sie kończy ,chyba płatne w Poznaniu .na niektóre trzeba zdac egzamin ze zdolnosci manualnych ,rysunku,jest jeszcze czas aby poćwiczyc.
Hogwartnik
Posty: 737
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:39

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: Hogwartnik »

Awaryjnie jeszcze mozna na weterynarie

sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: sandoz »

Hogwartnik pisze:Awaryjnie jeszcze mozna na weterynarie
i zając sie stomatologią u zwierząt i to nie jest żart z mojej strony
sandoz
Posty: 225
Rejestracja: 12 lip 2013, o 14:19

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: sandoz »

biolog428, moze nie bedzie tak zle jak myslisz A jak wiesz co nie poszło to za rok nadrobisz ?
Awatar użytkownika
nodame
Posty: 252
Rejestracja: 11 mar 2012, o 10:36

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: nodame »

Moim zdaniem ciekawą propozycję ma Uniwersytet Medyczny w Poznaniu - optometria i protetyka słuchu. Gdybym mieszkała bliżej to pewnie bym spróbowała Obydwa kierunki są przyszłościowe, przynajmniej moim zdaniem, ponieważ żyjemy w środowisku starzejącym się między innymi. Wiadomo, że o zarobkach decydują nie tylko studia, ale także szczęście, nasza inicjatywa i czasami. niestety, ale znajomości.
dam_1
Posty: 7
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 11:55

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: dam_1 »

tak się zastanawiam czy po licencjacie z technik dentystycznych wgl jest możliwość dostania pracy.
Awatar użytkownika
Raccoon6
Posty: 283
Rejestracja: 4 lut 2011, o 18:39

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: Raccoon6 »

Po każdym kierunku jak się dobrze zakręcisz i będziesz miał dobre CV to praca się znajdzie Dużo jest kursów online z dobrych uniwerków (edx.org itp) np. harvarda, MIT i innych które wyglądają dobrze w CV.
Z drugiej strony jesli ktoś liczy że np. kończąc licencjat z dietetyki (luźny przykład), bez fajnych praktyk (zazwyczaj trzeba się na wolontariacie pomęczyć w wakacje a nie liczyć że jeszcze nam za to zapłacą), samym j.ang i prawem jazdy kat. B wspisanym w CV, że dostanie super pracę zaraz po studiach (a jeszcze lepiej żeby to pracodawca go prosił o to żeby dla niego pracować), w wyuczonym zawodzie, min. 5k na rękę na start i najlepiej jeszcze medicover, multisport i płatne wakacje to się można przeliczyć

Co do kierunku to
1) jeśli wybierasz między polibudą a uniwerkiem - skłaniałbym się w stronę polibudy
2) jak już masz tą biologię i chemię to może faktycznie warto spróbować z wetą? ktoś tu wspomniał o tej optometrii to też wydaje się super opcją a ten wf to przemyśl, bo może miałeś kiepskiego nauczyciela w liceum, który kazał wam uprawiać tylko jedną dyscyplinę która Ci nie przypadła, bo dla chłopaka całkiem dobrym wyborem z tym wf byłby ratmed albo fizjoterapia

A tak serio też nie panikuj bo wyników nie było Ja też panikowałem i składałem awaryjnie mechatronikę na polibudzie, ale okazało się, że matura poszła o wiele lepiej niż myślałem
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: Argentum »

A co sądzicie o dietetyce i rozpoczęciu fizjoterapii na drugim roku? (albo odwrotnie )
Awatar użytkownika
mizu
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 08:45

Re: Jakie studia z takimi wynikami?

Post autor: mizu »

Dietetyka i fizjoterapia to ciężkie studia, a na fizjoterapię na niektórych uniwersytetach trudno się dostać, a w mieście, w którym mieszkam (Chojnice) mimo że mamy duży, nowy szpital praca jest beznadziejna i kiepsko płatna. Brak możliwości rozwoju. Nie wiem jak wygląda sprawa w większych miastach, ale jeśli ktoś bierze za cel pracę w mniejszej miejscowości to nie polecam. / Warto też dodać, że na te dwa kierunki można się wybrać do jakiejś prywatnej uczelni, gdzie nie liczy się wynik matury, a czesne. Sporo szkół otwiera te kierunki i robi się nie do końca sprawiedliwa konkurencja.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości