Lek w wieku 26 lat

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
PatLab
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 08:54

Lek w wieku 26 lat

Post autor: PatLab »

Cześć wszystkim.
Temat i dylemat jakich wiele. Z góry powiem, że nie pytam czy w wieku 26 lat będąc już po 1 studiach i pracując w służbie zdrowia dam radę dostać się na lek. Pytanie mam raczej z serii, czy uważacie że jest sens? Od zawsze chciałam iść TYLKO na te studia, ale z pewnych względów nie mogłam sobie pozwolić na to. Teraz mam możliwość i ogromną chęć, ale nie wiem, czy patrząc obiektywnie, jest sens. Czy ktoś z Was zaczynał te studia w takim wieku i może się wypowiedzieć?
Fizjoterapeuta84
Posty: 30
Rejestracja: 6 paź 2014, o 11:56

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Fizjoterapeuta84 »

Wszystko zależy od Ciebie. Jeśli uważasz że jest sens, to TAK JEST. Ja znam osoby które zaczynały medycynę w jeszcze starszym wieku. Ja sam w tamtym roku się nie dostałem i muszę to zrobić w tym a mam 31lat.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: persil1991 »

Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Chcesz być utrzymankiem do 32 roku życia? Zarabiać pierwsze pieniądze (i to niewielkie) w wieku, w którym Twoi znajomi już się ustatkują, pozakładają rodziny, część się wybuduje, a ich kariera będzie rozkwitać? Bo pracować na medycynie, zwłaszcza teraz, gdy studia skrócili o staż.

Chyba, że masz jakiś konkretny plan, nie liczysz się z pieniędzmi itp. Wtedy można myśleć. Pytanie - czy to tylko marzenie spowodowane, nie wiem, serialem, naczytaniem się o prestiżu, pieniądzach czy czymkolwiek innym, czy jakiś konkretny plan.

Dla mnie jednak względy życia osobistego byłyby nie do przebicia takim czy innym kierunkiem studiów.

Na naszym roku była nawet pani po 40, nie zdała co prawda anatomii, nie wiem czy dalej studiuje (rok niżej).
PatLab
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 08:54

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: PatLab »

Ja już skończyłam jedne studia. Pracuję w służbie zdrowia. A chęć skończenia leku nie jest spowodowana serialem Biorąc pod uwagę że pracuję obecnie w służbie zdrowia to wiem jak wygląda realna praca. Chcę, bo od zawsze chciałam. Nie miałam z pewnego powodu jedynie możliwości. Teraz możliwość się pojawiła. I odkąd się pojawiła to w głowie siedzi mi cały czas ten sam temat. Życie osobiste mam ustabilizowane. Jestem mężatką, mam własnościowe mieszkanie. Mój mąż własną firmę, także to niestety na jego barki by spadło ewentualne utrzymywanie mnie. To akurat nie szczególnie mi się podoba, no ale wyjścia nie ma.
Pytanie czy bym chciała poginać do starości za najniższą krajową na obecnym stanowisku, cały czas marząc o tym żeby zrobić ze sobą coś więcej, czy nie zarabiać przez 6 lat, potem zarabiać na początku niewiele, ale mieć przekonanie że w końcu robię to o czym od zawsze marzyłam.
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Epsilon »

Jesli twoj maz nie ma nic przeciwko tym 6 latom mniejszych dochorow, to mozesz isc. Zreszta jesli sie dostaniesz na specjalizacje w jakims rozsadnym trybie, to juz zarabiasz tyle, ze mozesz sie spokojnie dokladac do wspolnego budzetu

Medyk 300

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Medyk 300 »

Ja mam 22 lata i jestem osobą pracującą, ale w głowie siedzą mnie studia, bardzo chciałbym pójść. Nie chce całe życie robić to co mnie nie odpowiada. Mam monotonną pracę, bo pracuję w zakładzie.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: persil1991 »

PatLab, w takim razie. nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować! Skoro to przemyślana decyzja (stąd mój przykład z serialem, nie miało to być w żaden sposób złośliwe, przepraszam, jeśli tak odebrałaś), nie masz co spoglądać na innych
Rzeczywiście, osób, które w wieku 26 lat poszły na medycynę dużo nie ma (jest całkiem sporo osób starszych rok-dwa-trzy-cztery), ale jednak są, więc. czemu do nich nie dołączyć?
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Epsilon »

Medyk 300, mi", a nie mnie Jesli chcesz isc na studia i masz kase na utrzymanie swoja lub rodzicow, to idz przeciez. Po polibudzie jak sie ustawisz, to masz ciekawa prace itd. a dostac sie nawet nie tak trudno Chociaz kazda praca to w jakims stopniu siedzenie za biurkiem i uzeranie sie z szefem.

Medyk 300

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Medyk 300 »

EPSILON

Mnie to wiek ogranicza, że jestem trochę za stary maturę pisałem 2012, i poprawkową w 2013 i pisałem 2x bio chem 2013/14 . W tym roku nie piszę nie zdążyłem nie ma mnie w domu 12 h dziennie, nie wliczając soboty oraz niedzieli choć zdarza się , że w owe dni pracuję
Medyk 300

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Medyk 300 »

Wypowiadajcie się w tym temacie .
Robanan
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 14:39

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Robanan »

Wiek nie jest ograniczeniem, jak wiesz na co się porywasz.
Próbowałem studiować lekarski zaraz po maturze, ale to jednak nie było dla mnie.
Aż tak nie chciałem zostać lekarzem, za dużo wyrzeczeń wiązało się z kontynuowaniem studiów.

Na kierunku lekarskim nie liczy się ile możesz zrobić tylko to ile możesz sobie odmówić.
W sumie to chodzi o ustalanie non stop priorytetów, nie da się wszystkiego na sto procent umieć.
Medyk 300

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Medyk 300 »

Robanan pisze:Wiek nie jest ograniczeniem, jak wiesz na co się porywasz.
Próbowałem studiować lekarski zaraz po maturze, ale to jednak nie było dla mnie.
Aż tak nie chciałem zostać lekarzem, za dużo wyrzeczeń wiązało się z kontynuowaniem studiów.

Na kierunku lekarskim nie liczy się ile możesz zrobić tylko to ile możesz sobie odmówić.
W sumie to chodzi o ustalanie non stop priorytetów, nie da się wszystkiego na sto procent umieć.
Co obecnie studiujesz ? Myślę, że gruntem jest się tam dostać i pewność, że się tam jest. Resztę układałbym po swojemu powoli bardzo dokładnie pełen profesjonalizm, bacznie patrzyłbym na drobiazgi , nie omijając szczegółów, nie popadając w skrajność ( stres, nerwy ), by także wszystko się układało kartka po kartce, by wszystko było dopracowane, analizowane tak na spokojnie ze wszystkim.
Myślę, że miałbym także czas na inne lekkie wykręty ale z myślą by odróżniać dobro od zła.
Robanan
Posty: 35
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 14:39

Re: Lek w wieku 26 lat

Post autor: Robanan »

Studiuję biotechnologię i są to studia dla mnie.
Do studiowania kierunku lekarskiego potrzeba mieć już poukładane w głowie a nie zaraz po maturze rzucać się w wir ambicji. Dlatego jakbym miał wybierać teraz to nigdy bym się nie podjął studiowania lekarskiego nie kończąc przynajmniej licencjatu na innym kierunku w celu nabrania doświadczenia życiowego. Na lekarski nie wracam, ponieważ z chorobami i związaną z nimi śmiercią nie mogę się pogodzić a z tym najwyraźniej pogodził się przemysł farmaceutyczny tworząc świat wiecznych chorób aby podtrzymać swój zysk.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości