poprawa matury na farmacji

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
riki tiki96
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2015, o 22:23

poprawa matury na farmacji

Post autor: riki tiki96 »

hejka! mam z matury z biolii 80 i z chemii 70, w tym roku chcę iść na farmację do gdańska i jednocześnie uczyć się do poprawy z obu przedmiotów. mam pytanie do osób które były rok na farmacji i poprawiały maturę czy na pierwszym roku jest aż tak ciężko i czy da radę się uczyć do poprawy? czy można jakoś zagospodarowac czas? gdyby mi nie wyszło dalej bym kontynuował studia i nie traciłbym roku. odpowiedzcie
ForThoseAboutToRock
Posty: 7
Rejestracja: 30 maja 2014, o 22:29

Re: poprawa matury na farmacji

Post autor: ForThoseAboutToRock »

Poprawiałem maturę będąc po pierwszym roku farmy w Krk. Efekt - poprawiłem tylko bio o 7%, bo była w miarę prosta, chemii o dziwo nie, chociaż sam mógłbym ułożyć ten arkusz po kursach organicznej i nieorganicznej. Z bio też wyjechałem z wiedzą spoza i zgasiła mnie pani z OKE, że nie ma tego w podręcznikach do szkoły średniej więc odpowiedź się nie liczy.
Poza tym całą sesję letnią miałem we wrześniu, ale zdałem
Wziąłem urlop studencki na ten rok, znalazłem dobre książki i korepetycje, i mam teraz 283 pkt: 95 chemia, 90 biologia. Na farmacji nie dasz rady, tam sie naprawdę robi ciekawe rzeczy i aż chce się tego uczyć, ale na naukę do matury mi na przykład nie wystarczyło czasu.
Just my opinion
riki tiki96
Posty: 19
Rejestracja: 1 lip 2015, o 22:23

Re: poprawa matury na farmacji

Post autor: riki tiki96 »

teraz to nie wiem co robić. czy zostać rok w domu czy iść na studia? w domu nie chce mi sie za bardzo siedzieć.
Viridi
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2015, o 16:51

Re: poprawa matury na farmacji

Post autor: Viridi »

Też uczyłam się do matury na farmacji, ale u mnie z pozytywnym skutkiem- dostania sie na lekarski
Dużo zależy od Ciebie. Ja muszę mieć jakieś zajęcia żeby się uczyć, bo inaczej po prostu mi się nie chce zawsze podczas jakiś dłuższych przerw święta/ ferie, miałam problem ze zmobilizowaniem się do nauki. Na farmacji zostałam przywalona obowiązkami i to było dla mnie dobre. Jasne, nauki jest dużo, ale można oswoić sie z chemią i troszkę odpuścić naukę do studiów w czasie przedmaturalnym. Dużo osób na farmacji to niedoszli lekarze, którzy na pierwszym roku, a czasem i później, poprawiają maturę
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: poprawa matury na farmacji

Post autor: ameba11 »

Viridi ,poprawiałaś tylko chemię czy oba przedmioty? Na jakiej byłaś uczelni?
Też mam zamiar poprawiać, tylko wszędzie czytam ze na farmacji i innych kierunkach medycznych jest na to za mało czasu, a nie chce być 2 rok w domu
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: poprawa matury na farmacji

Post autor: KatarzynaZSDM »

ameba11 pisze:a nie chce być 2 rok w domu
Ja siedziałam dwa lata i wyszło mi to na dobre

ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: poprawa matury na farmacji

Post autor: ameba11 »

KatarzynaZSDM ,a jeśli mogę wiedzieć to dużo ci brakło po pierwszej poprawie?
chodziłaś na korki z biologii do egzaminatora, czy uczyłaś się sama?
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: poprawa matury na farmacji

Post autor: KatarzynaZSDM »

ameba11 pisze:KatarzynaZSDM ,a jeśli mogę wiedzieć to dużo ci brakło po pierwszej poprawie?
chodziłaś na korki z biologii do egzaminatora, czy uczyłaś się sama?
Po pierwszej poprawie to jakieś 11/10 punktów. Coś takiego. Nie pamiętam dokładnie.
Przed swoją pierwszą maturą, jeszcze w szkole jeździłam na korki. Do popraw uczyłam się sama.

Viridi
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2015, o 16:51

Re: poprawa matury na farmacji

Post autor: Viridi »

ameba11, poprawiałam oba, a studiowałam we Wrocławiu. Studia są trudne, ale pierwszy rok nie jest taki zły
misialin
Posty: 13
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:37

Re: poprawa matury na farmacji

Post autor: misialin »

A polecacie może jakiś korepetytorów z Wrocławia? Mam zamiar poprawić maturę z chemii i bio, ale wiem że bez korków będzie ciężko. Potrzebuję naprawdę wymagających korepetytorów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości