DS3 na pierwszym roku?

Medycyna w Bydgoszczy
Optymistycznie

DS3 na pierwszym roku?

Post autor: Optymistycznie » 7 lip 2015, o 15:34

Drodzy studenci CM UMK,
Czy jest problem z miejscami dla pierwszorocznych w domu studenckim 3? Czy lokalizacja jest korzystna, biorąc pod uwagę przedmioty na pierwszym roku? Jak tam z atmosferą i czy zamieszkują go w przewadze studenci "dalszych lat", czy znajdą się koty? Slyszałam też, że DS2 jest oblegany, jaką macie opinie o tych dwóch opcjach?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

quelqu un

Re: DS3 na pierwszym roku?

Post autor: quelqu un » 8 lip 2015, o 19:29

Rok temu nie było problemu z miejscem. Udało mi się dostać jedynkę na ostatnią chwilę- we wrześniu. Tylko, że wtedy dopiero otworzyli DS3, a w tym roku było już składanie podań o miejsca w maju (dla starszych roczników). Na pewno wzięli pod uwagę też Was z pierwszego roku, zostawili jeszcze wolne miejsca. W każdym razie to jest głównie akademik dla English Division, dla nich jest więcej pokoi. Na pewno łatwiej dostać dwójkę ( w maju polakom przyznali prawie same dwójki...). Ogólnie akademik bardzo polecam, mieszka się super- kuchnia z naczyniami i pralką jedna na dwa pokoje, łazienka w pokoju. Do Jurasza minuta drogi, na Karłowicza 10 minut piechotą, na Rondo Jagiellonów ok. 10 minut autobusem (tam są wykłady), na Kapusciska 20 autobusem (ale tam tylko anatomia 2 razy w tygodniu). Atmosfera na pewno nie jest jak w typowym akademiku, raczej zna się tylko tych ze swojego segmentu, ewentualnie piętra. Ten akademik jest raczej jak blok z osobnymi "mieszkankami" i mało osób się zna (ale jest dzięki temu cicho i uczyć się można) ;) Kto mieszka, to trudno przewidzieć jak będzie w następnym roku. Mi się ogólnie fajnie mieszkało, polecam ;) Jest to wygodne przede wszystkim dlatego, że właściwe jest tam wszystko- pralka, żelazko, naczynia, suszarka do ubrań itd. Aha, w przypadku dwójki lepiej poprosić o współlokatora z tego samego kierunku. A o DS 2 to niewiele wiem, ale i tak już chyba za dużo napisałam, sorry ;)

[ Post via Android ] Obrazek

Optymistycznie

Post autor: Optymistycznie » 8 lip 2015, o 20:49

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! Teraz mam już jakiś zarys sytuacji i wygląda to lepiej niż sądzilam :)

Awatar użytkownika
Karpentaria

Post autor: Karpentaria » 11 lip 2015, o 14:30

O DS3 chyba już więcej powiedzieć nie można :D

A co do DS2 - na pewno niższy standard, niż DS3. Pokoje niemal wyłącznie dwuosobowe, jak dla mnie za małe ( jedynki zarezerwowane dla samorządu i starszych roczników).

W pokoju mieszczą się dwa łóżka, metrowy stolik pomiędzy nimi i dwa krzesła. Każdy ma szafkę nocną "w nogach", półki na ścianie, na książki i resztę. Jedna szafa, wspólna dla obu lokatorów. W pokoju łazienka bez prysznica (prysznice wspólne dla piętra), mała lodówka.

W sumie nic więcej do tego pokoju chyba by już nie weszło :D

Jeśli ktoś nie umie uczyć się przy stałym, średnim natężeniu szeroko pojętego hałasu, raczej się tam nie odnajdzie (jest pokój cichej nauki, jak coś - tam serio jest cicho)

No, ale lokalizacja przednia. Rondo Jagiellonów można uznać za centrum Bydgoszczy. Większość wykładów na 1 roku odbywa się na auli na Jagiellonów, która jest zlokalizowana 4 metry od akademika. Samo rondo to chyba też największy węzeł przesiadkowy, więc dojedziesz wszędzie
- 55, 64 wysadza Cię przed Juraszem (na piechtę jakieś 18 minut)
- 8,7 na Kapuściska dojedziesz na anatomię na Łukasiewicza
- 2,3,4,8 dojedziesz na Karło (można się przejść, to jakieś 12 minut na piechtę)
- 5 minut drogi na Markwarta na pierwszą pomoc (albo 1 przystanek jakimkolwiek autobusem z przystanku przy hotelu City)

No, i zawsze pozostaje cena, prawie 3 razy niższa niż w DS3

cherry boom

Post autor: cherry boom » 17 lip 2015, o 22:03

też się wybieram do akademika i najbardziej chciałabym DS3 :) wiecie może czy przy przyznawaniu miejsc biorą pod uwagę bardziej odległość od miejsca zamieszkania czy dochody, a może to i to po równo?

Optymistycznie

Post autor: Optymistycznie » 23 lip 2015, o 14:34

Składałam wniosek i biorą po równo oba te kryteria. Za priorytet zaznaczyła ds3 a po nim ds2 :) Być może do zobaczenia!

paula10

Post autor: paula10 » 16 sie 2015, o 13:04

czy bardzo biorą pod uwagę dochody?

Optymistycznie

Post autor: Optymistycznie » 29 sie 2015, o 17:26

Podobno także kolejność zgłoszeń. Btw dostałam miejsce w 2os ;) Wiecie może czy automatycznie zostałam juz przydzielona z kimś do pokoju, czy można się jeszcze z kimś zgadać?

ODPOWIEDZ