Jaki kurs do matury z biologii?

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
martinex
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2015, o 09:42

Jaki kurs do matury z biologii?

Post autor: martinex »

Cześć,
Zastanawiam się na dobrym kursem przygotowującym do matury z biologii. Zależy mi na małych grupach, dobrej atmosferze, nauczycielach z pasją (dość mam u siebie w szkole znudzonych życiem, czekających na wiek emerytalny). Praca w domu pracą w domu, ale chcę znaleźć kurs, gdzie będę mógł liczyć na jakieś indywidualne podejście. Nie chcę kursu, na który przychodzi się odbębnić", tylko takiego na którym naprawdę nauczą i popchną do większej mobilizacji.
Co wybrać? I czy ktoś jeszcze teraz szuka? Może się jakoś zgadamy, podzielimy się i posprawdzamy oferty?
Awatar użytkownika
kinguszka
Posty: 11
Rejestracja: 30 cze 2015, o 14:16

Re: Jaki kurs do matury z biologii?

Post autor: kinguszka »

Sama chodziłam na kurs z chemii, ale to co tutaj napiszę będzie się też dotyczyło biologii. Myślę, że najważniejsze to poczytać opinie innych osób i podpytać starszych znajomych jeśli takich masz. U mnie w grupie było około 15 osób (około bo raz ktoś odpadł, potem ktoś doszedł) ale jak ktoś miał z jakimś zagadnieniem problem, to nawet można było zostać trochę dłużej, albo przyjść jeszcze raz na zajęcia do innej grupy, więc tutaj problemu nie było ważne jest też, żeby trafić na prowadzącego z pasją, takiego któremu zależy żeby przygotować do matury i ma doświadczenie w tym jak to robić. Mnie taki kurs bardzo zmobilizował do działania (dostawaliśmy też dużo rzeczy do zrobienia w domu, więc była tu systematyczność), na pewno pogłębiłam swoją wiedzę, nauczyłam się odpowiadania pod klucz, ale też zobaczyłam że dużo rzeczy wcale nie trzeba wkuwać, bo we wszystkim jest jakaś logika. Myślę, że te rzeczy świadczą o tym że kurs jest naprawdę dobry. I wychodzi taniej niż korepetycje, a efekty są porównywalne. Tylko tak jak mówię - zajęcia musi prowadzić ktoś naprawdę dobry.
Podsumowując, nie warto wybierać w ciemno, tylko kogoś z polecenia. Ja jestem z Bydgoszczy, więc jedynie w tym mieście mogę coś polecić. Powodzenia w poszukiwaniach
Awatar użytkownika
martinex
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2015, o 09:42

Re: Jaki kurs do matury z biologii?

Post autor: martinex »

Właśnie właśnie właśnie! Piszesz dokładnie o tym, czego szukam na takim kursie! Tylko, że ja z Warszawy. Chyba generalnie trzeba szukać niewielkich grup i młodych wykładowców i wtedy największe szanse, że te zajęcia będą mobilizowały i zachęcały.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Jaki kurs do matury z biologii?

Post autor: tchorz »

Jeśli chcecie mieć indywidualne podejście to jakim cudem kurs? No chyba że grupy trzyosobowe.
Wg mnie lepiejzapłacic za kilka korepetycji np takich podsumowujacych dział z wytłumaczeniem i pytaniami maturalnymi. Korepetytorów jest naprawdę dużo, można znaleźć tak żeby ktos tylko sprawdzał i koordynował naukę.
Awatar użytkownika
martinex
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2015, o 09:42

Re: Jaki kurs do matury z biologii?

Post autor: martinex »

No wiesz, tylko niestety nie każdego stać na korepetycje. A kilka lekcji podsumowujących to jednak nie to samo niż regularne zajęcia Jak widać z tego co kinguszka napisała jednak można liczyć na indywidualne podejście, tylko trzeba dobrze poszukać odpowiedniego kursu
Awatar użytkownika
anitulek
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 09:34

Re: Jaki kurs do matury z biologii?

Post autor: anitulek »

Hej, ja byłam na kursie w Autostradzie Maturalnej, na Pankiewicza. Są świetni- młoda kadra, grupy max 8 osób i mega fajna mobilizacja No i nie są drodzy. Na bank jeszcze mają miejsca, wal śmiało
Awatar użytkownika
martinex
Posty: 11
Rejestracja: 11 sie 2015, o 09:42

Re: Jaki kurs do matury z biologii?

Post autor: martinex »

O, dzięki, dzisiaj będę dzwonić
klaudiaaa09
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2023, o 18:41

Re: Jaki kurs do matury z biologii?

Post autor: klaudiaaa09 »

Ja już kolejny miesiąc uczestniczę w kursie u Pani Julii T. :) Polecaaam mocno [mod]
Ostatnio zmieniony 4 lis 2023, o 07:04 przez Admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niedozwolona reklama (spamowanie)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości