Larwy na klatce schodowej?

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Larwy na klatce schodowej?

Post autor: sufler »

Od paru dni na klatce schodowej w moim bloku pełza pełno takich larw jak na zdjęciu. Widzę je wszędzie - na drzwiach, na ścianach, na suficie. Co to jest?
Załączniki
Larwa.jpg
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Larwy na klatce schodowej?

Post autor: Keti »

Przypominają trochę larwy moli, wpisz w google może to jest to.
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Re: Larwy na klatce schodowej?

Post autor: sufler »

#edit

Nie wiem czy to nie za długie trochę na larwę mola chociaż pieron wie
sufler
Posty: 58
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:51

Re: Larwy na klatce schodowej?

Post autor: sufler »

A jednak, miałeś/aś rację! Okazało się, że pod drzwiami sąsiadki w takiej skrzynce był worek ze starymi orzechami i tam te mole się kociły. Jak otworzyłem tę skrzynkę to od razu wyleciało na mnie kilka osobników dorosłych xd
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Larwy na klatce schodowej?

Post autor: DMchemik »

Mole spożywcze uwielbiają orzechy włoskie i są one najprostszym sposobem na zaproszenie ich do domu. 9 lat temu to przerabialiśmy, gdy mama suszyła orzechy na szafie w sypialni, która została nagle opanowana przez setki gasieniczek.
Awatar użytkownika
Keti
Posty: 70
Rejestracja: 19 maja 2015, o 23:16

Re: Larwy na klatce schodowej?

Post autor: Keti »

ja mam zawsze sporo moli w domu w szafkach i nie wiem jak się ich pozbywać xd wywalam wszystko w czym się zalęgną a w szafkach z makaronami i kaszami przyczepiam lepy skubane zawsze znajdą jakieś dojście nawet jak się stara trzymać wszystko zamknięte w szczelnych pojemnikach b
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość